• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.05.2024 15:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

нерешен проблем с алгите

Започната от almaren, 24.12.2008 22:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

almaren

Днес ми се искаше да напиша нещо и за този страшно актуален проблем за борбата с алгите в соленоводният ми аквариум.нямах нищо против тях,до денят в който полазиха лидер корала и вече 6-ти ден не си изкарва ''цветчетата''.чудих се какво да правя и накрая сглобих един тампон с памук обвит с меко парцалче,вързах го за една клечка и обрах зеленината доколкото е възможно от корала,който и на следващия ден не се отвори.ув-лампа все още нямам,ще помисля за осветлението,а за химични препарати не ми се дават пари защото ме е страх за живота на скаридите които гледам.Хванат съм в капан от собственото си незнание и чакам помощ от вас.ще се опитам да пусна и снимки на аквариума.

botan

Има едно морско куче, което яде водорасли, всички охлюви го правят, скаридите и пустинниците ми като им огладнеят гъзягите почват да пасат и те водорасли.
Преди като имах клоуните имах и много водорасли гадни нишковидни и слузести, та те ги ядяха, ама не можеха да ги преработват както хората и после от зад се стелиха едни нишки...

ASH

Цитат на: botan - 24.12.2008 23:01
Има едно морско куче, което яде водорасли, всички охлюви го правят, скаридите и пустинниците ми като им огладнеят гъзягите почват да пасат и те водорасли.
Преди като имах клоуните имах и много водорасли гадни нишковидни и слузести, та те ги ядяха, ама не можеха да ги преработват както хората и после от зад се стелиха едни нишки...

*thanks

kamos

Черноморско куче Паун яде алгите, но само ако няма нищо друго за ядене.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Similar topics (5)

58257

Публикации: 4
Прегледи: 2983

29156

Публикации: 8
Прегледи: 5304

51405

Публикации: 4
Прегледи: 6786

38549

Публикации: 18
Прегледи: 9815

38927

Публикации: 1
Прегледи: 2696