• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за стъкла

Започната от FaLLen`, 25.02.2009 00:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FaLLen`

18.03.2009 06:19 #45 Last Edit: 18.03.2009 07:30 by FaLLen`
Такаааа ... аз май малко се по*срах с един силикон ! Пукнах си дъното на аквариума докато го миех ... няма да обяснявам как ... !!! Разлепих го с бръснарско ножче ... махнах стъклата ... и айде по магазините за силикон .. и до джамджийницата ... !!! Всичко точно .. джама перфектен ... купих силикон ... и съм готов за действие !

Шева е перфектен ... залепи се стабилно .. чаках го повече от 3 дена ... за по-сигурно ... и не видиш ли ... без да искам взех да чета от силикона ... опътването от чист интерес ... и забелязвам ... "Не е подходящ за аквариуми" като изрично и казах ... "Търся силикон за АКВАРИУМИ" ... при което направо  :-| ... Силикона е  Den Braven ... прозрачен ... и пише , че е на оцетна база ... !!! Някакви последствия от това ... може ли да има проблеми със водата ? Пише също , че е усточив на развитие на гъбички !


На сайта на прозиводителя намерих също описание на продукта ... там пише , общо казано , че няма да срещна проблем ... !

zambo

При положение , че изрично е написано че нестава за аквариуми , повтаряш упражнението , което си направил  . Но хола си е твой , може и да рискуваш . Само предупреди съседа отдолу за възможни изненади .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

FaLLen`

Няма кой да наводнявам под мен ! Тва не ме тревожи ... ! Въпроса ми беше ... дали ше има проблеми със водата !

barabata

Никой не може да ти каже със сигурност става или не става. Може да издържи , може и да не издържи. По принцип щом е само на дъното най-много да протече или да просълзи отнякъде само.
Но ако се случи е много меприятно изкарването на всичко, миене и ремонт може би в неподходящо време.
Има и друг вариант - да подлепиш отвътре стъклени ивици с друг силикон и така да си спестиш разлепването. Във всяка стъкларница от отпадни изрезки могат да ти нарежат ивици от 4 мм стъкло около 1,5-2 см на колкото имат дължина (много лесно се чупят на размер - драсваш с нещо пиличка или нещо друго линия и чупиш на колкото ти трябва) - един наръч от 7-8 пръчки е около 1-2 лева (зависи от стъкларя). От същите пръчки се правят релсички за плъзгащи капаци или дръжчици за тях.

Хората само могат да ти кажат че този за аквариуми със сигурност ще издържи.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

11798

Публикации: 10
Прегледи: 12489

28018

Започната от dafil


Публикации: 35
Прегледи: 20468

40320

Публикации: 10
Прегледи: 7231

1450

Започната от momchilsv


Публикации: 16
Прегледи: 8305

6708

Публикации: 8
Прегледи: 6412