• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 06:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

За тези които се готвят да си купуват TetraTec техника

Започната от panchopan, 27.10.2008 16:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gecatax

Аз си взех ех 700 и искам да питам имам две гумички в комплекта за какво са резервни ли са за някаде?

-250л.

iuli

А бе аз да ви кажа, моят филтър е Ехайм, имам го от пет години и нямам проблеми с нищо. Уплътненията нямат грешка. Захващането на маркучите не ми вдъхна доверие от самото начало и затова ги надянах  чак на резбата, като предварително ги потопих във вряла вода и ги намазах със сапун, след което ги стегнах със скоба за водно съединение. Тази скоба не трябва да се стяга върху тънката пластмаса преди резбата на крановете и др. защото след време тънката пластмаса много лесно се отчупва. Знам го от опит. Добре че видях навреме.

bigbeer

Цитат на: gecatax - 16.09.2009 08:51
Аз си взех ех 700 и искам да питам имам две гумички в комплекта за какво са резервни ли са за някаде?

За главата от която излизат маркучите от 'кофата'.

tishomura

Аз преди 6-7 месеца купих ех700-2ра ръка още тогава е имал 8 месеца служба.Никакви проблеми ,никакви течове,перфектна работа.Мисля ,че до голяма степен има значение колко внимателно го обслужваме и сглобяваме.
Най важното е да не се пренатягат гайките по съединенията ,защото ще се премажат уплътненията ,и после ще търсим някой да ни е виновен,и да ни покрива гаранциите.всичко тряа се пипа с нежна ръка,и мисъл най вече -какво ще стане евентуално като тръгнем да го отваряме следващият път.И най вече да не въртим безцелно-"ей тъ да видим кво ще стане",изходящите от главата струйници с всеприлежащите към тях кранчета и съединители!Успех на тия,които тепърва ще внимават :)
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

bay_milee

Тъй като темата не е обновявана доста време искам и аз изкажа едно мнение относно фирма и марка ''Tetratec''.Преди 4 дена си закупих филтър външен Tetratec EX 700 немога да твърдя че съм доволен а останах пре доволен след като разбрах каква инвестиция съм направил.Извод: доволен е меко казано останах  очарован от тишината която пази филтъра за аквариум с литраж 150 литра се справя страхотно.И още едно нещо има значение от къде се закупува даденото изделие и консултация с правилните хора.Весели празници и честита нова година.

tishomura

Верно казва колегата.Феновете знаят защо  *THUMBS UP* .
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

gecatax

Така, като следя темата изглежда май само по-големият брат прави проблеми:
ЕХ 700 имам и аз, но само от 3 месеца не е мръднал,нямам нито един проблем,лесно се чисти,разтваря ми CO2 много добре(набил съм маркуча в смукателната траба и така CO2 минава през филтъра) тих е и не загрява което е много важно.

Моя проблем не е с техниката а с тока:
налага ми се от един контакт да захраня:
2 МХ по 150W
1 нагревател 300W
1 ЕХ 700
1 ТV
та неска ще мисля алтернативи, че ще се запаля някой ден.
Поздрави!

-250л.

wwladoo

Цитат на: gecatax - 26.12.2009 11:58
Така, като следя темата изглежда май само по-големият брат прави проблеми:
ЕХ 700 имам и аз, но само от 3 месеца не е мръднал,нямам нито един проблем,лесно се чисти,разтваря ми CO2 много добре(набил съм маркуча в смукателната траба и така CO2 минава през филтъра) тих е и не загрява което е много важно.

Моя проблем не е с техниката а с тока:
налага ми се от един контакт да захраня:
2 МХ по 150W
1 нагревател 300W
1 ЕХ 700
1 ТV
та неска ще мисля алтернативи, че ще се запаля някой ден.
Поздрави!
Колега това което си написал като мощности е нормално за един контакт-и не бива да те притеснява че ще се запалиш, при контактите обикновенно кабела е със дебелина 2.5 кв така че няма страшно,дори и 1-5кв да е кабел---пак ще ги поеме тия консуматори!!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Venci

Цитат на: bay_milee - 25.12.2009 20:29
Тъй като темата не е обновявана доста време искам и аз изкажа едно мнение относно фирма и марка ''Tetratec''.Преди 4 дена си закупих филтър външен Tetratec EX 700 немога да твърдя че съм доволен а останах пре доволен след като разбрах каква инвестиция съм направил.Извод: доволен е меко казано останах  очарован от тишината която пази филтъра за аквариум с литраж 150 литра се справя страхотно.И още едно нещо има значение от къде се закупува даденото изделие и консултация с правилните хора.Весели празници и честита нова година.

Да - Tetratec EX 700 закупих преди година - никакви проблеми - много доволен - подкрепям напълно горното мнение.
На заинтересованите мога да споделя на ЛС откъде е закупен и на кой вносител е филтъра   :-)

Benzacillin

Продуктите на Tetra са си класика, с лидерска позиция и си струват парите. Много още имат да ги гонят другите :)
Но истината е, 4е ако не са ти сръ4ни ръцете ще се берат ядове със сервизи.
Ето как са продуктите на Sera - не са нищо особено, но поддръжка имат бетон, прави им се реклама непрекъснато под всякаква форма и стават по-популярни и по-продавани (и с право). А Eheim е доста прехвален ... Правил съм директен тест в еднакви условия и с еднакви обявени характеристики с потопяем модел на фирмата и една стара турска Ultra за 10 лв...Ултрата 4истеше по-добре, а Ехайм беше по-тих :). Ина4е солидна изработка, но цената не си заслужава (60 евро срещу 10 лв. (стари цени)

Edit }|{opukc: Ако не си поправиш поста според правилата на форума, и ако не пишеш нормално ще останеш само с този пост..!

Нямам възможност да изписвам оригиналния символ, който замествам с "4". Ако това създава затруднение на потребителите, моля изтрийте поста ми.

mam4e75

Преди седмица си купих Tetratec EX 600.Още при монтажа протече,и то много сериозно някаде от главата.Обадих се там откадето е закупен,и те ми казаха да се обадя в сервиза.Звъня в сервиза и оттам ми казаха да го отнеса при тях.Хубаво ама Козлодуй-София=200км.(в едната посока).Сутринта в 10h.бях при тях,и за моя изненада веднага ми дадоха нов.Прибирам се в Козлодуй ,монтирам и всичко е ОК(до другата сутрин).Не течеше като първия,но сълзи слабо от О пръстена.Сега съм го поставил в един леген и се чудя какво да правя.

Similar topics (3)

44725

Публикации: 5
Прегледи: 4281

50929

Публикации: 18
Прегледи: 22667