• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 20:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

силикон dow corning 881

Започната от joropi4, 01.02.2009 12:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

joropi4

някой знаели каде има магазин в София(или другаде)в който се продава силикон dow corning 881.

Zagrey

Преди време взех от Провентус,  продаваха само на едро защото са директен вносител, но с малко дипломация се уредиха нещата. Силикона е много добър!
Провентус. Област, София. Адрес, София, кв. Княжево, ул. Средорек № 30. Тел, 029571544
Няма пряк път до мястото, до което си струва да стигнеш.

elblanko

03.02.2009 17:56 #2 Last Edit: 03.02.2009 18:05 by elblanko
http://www.bgcatalog.com/showcomp.php?cid=980&did=1283#
Това го изрових в нета, но не си вдигат телефона. И на мен ми предстои лепене на аквариум и ще отида тия дни до Кукуш да видя за какво иде реч.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

vali7447

Tanganyika 540 L

Cyphotilapia sp. "North" (Burundi)
Neolamprologus leleupi (Yellow)
Julidochromis marlieri (Burundi)
Julidochromis ornatus

joropi4

При Пецата няма HELP *dontknow*

plant

В Провентус има за към 6лв черния.

barabata

Какво е минималното количество което "Провентус" не смятат за продажба на дребно ?

Бтв. преди няколко години и аз имах преговори с тях за едно нещо и ме уверяваха че мога да си купя 200 кила от него и в момента в който отидох да пазарувам ми заявиха че минималното било 500 кг. С голям зор се разбрахме все пак да ми отсипят само 200 кг. От тогава не им вярвам много на рекламите и приказките и гледам да ги заообикалям.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

plant

На място не съм ходил, но по телефона ми казаха ,че няма проблем за 1тубичка. Но това не е проблем, като отидеш да ти откажат :-(

Joro Vn

    "dow corning 881" е продукт на "Бросс"- ООД, Варна. Всъщност тази фирма го разфасова на дребно в опаковките, които се предлагат в търговската мрежа. "Бросс" не се занимава с директни продажби, има друга фирма, която се занимава с дистрибуцията.

Borko7

И аз искам от този силикон. Ако някой намери, може ли да ми вземе и на мен 1-2 туби, а после да ми ги прати?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Borko7

06.03.2009 09:32 #10 Last Edit: 06.03.2009 09:44 by Borko7
Намерих силкон Dow corning 881, и днес ще ходя да си взема от склада. Ако някой се интересува да пише, за да взема и за него.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

barabata

Опа - аз съм кандидат че тъкмо ще правя аквариум. Само се чудя една туба дали ще ми стигне. Хайде да са две тубички за мен или кажи откъде да ходя да търся.

Ще ти пусна на лично контакти да се разберем къде какво и как.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Borko7

Dow corning 881, може да се купи и на дребно от склада на Провентусс АД, Варна, ЗПЗ, сграда "кораба" до база Нова.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

bobbyr

силикона е трепач. не е като тези в магазините. професионален е . :buff:

mi6okalkana

Хора никога не си купувайте прозрачния силикон 881 на Дау Kорнинг  - приемете го като съвет само черния засега става. най доброто е Судау а компромисен вариант Бестсил което е на GE.

tonino

13.07.2011 11:24 #15 Last Edit: 19.02.2018 22:08 by tonino
...

Nikiengi

Ами вие хубаво говорите този не става, онзи не ства, а пък аз лепя с някакъв церезит за аквариуми (сега не ми е под ръка да кажа и номера), имам 4 авариума правени с него, вярно до 80 литра, до сега не съм имал проблеми, ама трябва ли да се притеснявам за нещо? Имам един 160 литра, пак лепен с церезит преди 17 години, стоял е сух, после пак е пълнен и всичко е ок. до момента! И как да се разбере, че дадена партида не става (като изпищи някой ли)? :-D *dontknow*

tonino

13.07.2011 15:30 #17 Last Edit: 19.02.2018 22:07 by tonino
...

Асен Евгениев

Цитат на: Zagrey - 03.02.2009 12:05
Провентус. Област, София. Адрес, София, кв. Княжево, ул. Средорек № 30
Този адрес актуален ли е? Че ще лепя скоро.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

joropi4

незнам защо мислиш така колега аз несам професионален майстор на аквариуми но имам направени десетина от 300 до 500 литра и мисля че 881 е най  добрия.а пак и извесни майстори го ползват аз поне от тях знам за него

Aquadream

Цитат на: joropi4 - 13.07.2011 22:12
незнам защо мислиш така колега аз несам професионален майстор на аквариуми но имам направени десетина от 300 до 500 литра и мисля че 881 е най  добрия.а пак и извесни майстори го ползват аз поне от тях знам за него
В подкрепа на колегата. Моя аквариум е 330 литра от 12 мм стъкло. Амано стил бе разпънки. Всички стъкла са лепени със Соудал освен предното, което е лепено с Дау Корнинг 881. Ползвал съм само прозрачен силикон. Досега залепените с Дау Корнинг ръбове не са мръднали нито физически нито оптически. Просто са перфектни. Обаче ръбовете лепени със Соудал взеха да побеляват и от много близо като ги гледам изглеждат като на миниатюрни гранулки.
От личен опит намирам Дау Корнинг 881 да е по-доброто лепило, но съм правил само този аквариум. Нямам опит натрупан с години като други хора тука.

АМАЗОН

akapulko,да актуален е адреса.
Ако се затрудниш с намирането,то си е гадно мястото ми звънни да те упътя.

DISCUSBG

 При работа с 881 на Dow Corning ни дефектираха/не засъхнаха и разлепиха в последствие/ 3-4 аквариума , а Клиентът винаги е прав!!!!!!!!!!!!!
След направена рекламация и оплакване до вносителя/дистрибутора/, ни бе отговорено НИЩО!!!!Можело да ги съдим , ако искаме!!!!Мисля , че и Мишо се сблъска със същия проблем!!!!!
Да им е** майката на DC881 !!!
Не знам!

АМАЗОН

Аз имам 5-6 туби които съм купувал преди 4-5 месеца и нямам проблем.
Обаче като свършат  *dontknow*
Някаква алтернатива?
Мишо е писал за прозрачният за черния ли става въпрос при вас?

tonino

15.07.2011 19:43 #24 Last Edit: 19.02.2018 22:05 by tonino
...

DISCUSBG

 Не е за разправяне.Такива загуби понесохме, а вносителя ти се смеееееееееееее...............
Не знам!

tonino

15.07.2011 19:58 #26 Last Edit: 19.02.2018 22:05 by tonino
...

peter_m

Някой знае ли от коя дата до коя е въпросния проблемен силикон. Моя е лепен от Мишо в края на Март (предполагам с въпросната марка силикон, но не съм сигурен), но е пълен от месец. Проблеми нямам, но като чета тук ... Ако не е протекъл 1 месец да разбирам ли че не съм с лошата партида

tonino

15.07.2011 20:20 #28 Last Edit: 19.02.2018 22:05 by tonino
...

Асен Евгениев

Накрая май ще си лепя с Церезита ,преди две седмици залепих една тоалетна
чиния, няма мърдане. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Antuni

Няма никакви проблеми със силикона dow corning 881. Нито с черния нито с прозрачния. Всяка седмица взимам по 8-10 картуша и всеки месец по 2-3 прозрачни за капаци и тем подобни. Няма оплакали се, както и не забелязвам никаква разлика в залепяне полагане или разлика в самия пълнеж!!
0899808552

BOJO

Цитат на: Antuni - 16.07.2011 05:02
Няма никакви проблеми със силикона dow corning 881. Нито с черния нито с прозрачния. Всяка седмица взимам по 8-10 картуша и всеки месец по 2-3 прозрачни за капаци и тем подобни. Няма оплакали се, както и не забелязвам никаква разлика в залепяне полагане или разлика в самия пълнеж!!

Тони, Марио и Дидо лепиха с DC881 и имаха проблем. Нещо стана. Явно си има нещо в партидата.

Antuni

Цитат на: BOJO - 16.07.2011 08:03
Тони, Марио и Дидо лепиха с DC881 и имаха проблем. Нещо стана. Явно си има нещо в партидата.

Пак ли с белия е бил проблема??
0899808552

АМАЗОН

Dow Corning 881,не пристига в България във вида в който го ползваме.
В тубите се пълни тук в България от фирма Провентус.
Подозирам че е станало като с наливното двигателно масло което преди години поне
се пълнеше във Видин.Едно и също масло,само опаковката се сменяше.
Може да е някакъв залежал с години силикон който наще хора са решили да "реализират"
между другия и,кой на каквото попадне.

tonino

16.07.2011 09:21 #34 Last Edit: 19.02.2018 22:04 by tonino
...

Nikiengi

Церезит CS23, за стъкла и аквариуми - с това си лепя моите аз и слава богу до сега нямам проблеми (не съм попадал на лоша партида). Мишо ми залепи един 200 л. тази седмица - прозрачен, не съм го питал какъв е, но изглежда много добре. Ако някой смята, че с този CS23 има проблем да пише! :-)

tonino

21.07.2011 11:55 #36 Last Edit: 19.02.2018 21:58 by tonino
...

stanilabg

Тук при нас продават същия, какъвто е показано по горе. Явно в БГ все още ви бъзикат.

zelenilkata

Цитат на: akapulko - 13.07.2011 20:09
Този адрес актуален ли е? Че ще лепя скоро.
да валиден е от там си купих 2 туби за моята аква и стана супер силикона е черен и ако несе лужа ми  излезе около 20лв.  аквата е 350л и на другия ден я напълних до горе и не мръдна и 1мм супер доволен съм от силикона
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FRenault%2Fm22306.gif&hash=3a6e4fe8449a25b7e9d761ef198cc9059b9cb5b3

tonino

02.08.2011 11:54 #39 Last Edit: 19.02.2018 21:56 by tonino
...

Zoran

Цитат на: Antuni - 16.07.2011 08:11
Пак ли с белия е бил проблема??

С Черния имаше проблем с на Дидо аквариума, като се напълни и почва да побелява силикона  *dontknow*

Bobby_D

Цитат на: tonino - 21.07.2011 11:55
В цех в Силистра.Съсипаха и този продукт.Както каза Мишо "никога не купувайте този силикон":


от България.Ако решите да го използвате предварително направете тест.
Между другото DC 881 има друга опаковка в нормалната част на света.Явно двойния стандарт на стоките е
във всичко!!!!

И аз съм взел от този силикон (черен),но датата на трайността което ми направи впечатление от изложената снимка (07. 2012) на моя пише: 01. 2013.
Дано да нямам проблеми с тази партида.
Ще споделя с вас,след залепянето на аквариума.  ;-)

tonino

15.10.2011 12:52 #42 Last Edit: 19.02.2018 21:49 by tonino
...

Bobby_D

Цитат на: tonino - 15.10.2011 12:52
няма  ;-)

Дано да няма проблеми.
Утре лепим,пък ще видим какво ще стане.

Benzacillin

8 туби от черния и 2 от прозрачния отпътуваха към кофата след няколко неуспешни опита за употреба по предназначение.
Все ми е тая от какви партиди са. Щом се случва веднъж, значи пак ще се случи.
Дали нещата ще се омажат в хола или пред клиента - все е максимално зле ...
Dow Corning e някакво мижаво силиконче, пакетирано от "нашенци" по "нашенски"... който иска да си го купува ...

Асен Евгениев

Цитат на: Benzacillin - 15.10.2011 23:33
Dow Corning e някакво мижаво силиконче, пакетирано от "нашенци" по "нашенски"... който иска да си го купува ...
Дай някаква добра алтернатива. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Benzacillin

Ами всеки високоякостен от първата срещната железария е по-добре.
Иначе пробвай с Ден Бравен и GE - прозрачните са добри, а за черно не знам...
Имах подобен проблем с монтажни лепила на Хенкел...един телефонен разговор с вносителя и проблема беше уреден в рамките на 5 минути...

Bobby_D

Цитат на: Benzacillin - 15.10.2011 23:33
8 туби от черния и 2 от прозрачния отпътуваха към кофата след няколко неуспешни опита за употреба по предназначение.
Все ми е тая от какви партиди са. Щом се случва веднъж, значи пак ще се случи.
Дали нещата ще се омажат в хола или пред клиента - все е максимално зле ...
Dow Corning e някакво мижаво силиконче, пакетирано от "нашенци" по "нашенски"... който иска да си го купува ...

Днес лепих с него новия си аквариум.Със силикона, трябва бързо да се работи! Ще видим какво ще стане,когато дойде момента да го напълня.

vali7447

Цитат на: Benzacillin - 15.10.2011 23:33
Dow Corning e някакво мижаво силиконче, пакетирано от "нашенци" по "нашенски"

Dow Corning не е никак мижаво силиконче,просто пак сме се проявили достойно  "пакетирано от "нашенци" по "нашенски" и резултата е налице както със всичко до което сме се докопали,е....ме му мамата.  *bg* *bg*
Tanganyika 540 L

Cyphotilapia sp. "North" (Burundi)
Neolamprologus leleupi (Yellow)
Julidochromis marlieri (Burundi)
Julidochromis ornatus

proventuss

 Пичове, толкова ме ядосахте с писанията си, че се принудих да се регистрирам във форума ви. Първа заблуда: 881 се пакетирал във Силистра-това абсолютно не е вярно, винаги е пристигал директно от Белгия пакетиран на 310мл! 5 години продавам професионалната серия на Дау Корнинг! Вярно, съгласен съм с Жоро от Дисгус, че имаше кофти партида, за което съм провел разговор с него и съм му се извинил за бездействието на колегите ми от Пловдив. Тази история беше преди повече от година и вече проблеми няма. Имам наличности, черен и прозрачен, цената от години не е променяна, 8,40 лв с ДДС. Ще ви бъда благодарен да контактувате с мен, имам клиенти от цяла България и редовно пращам по куриер на желаещите да си купят, това с продажбите на едро не е вярно, не съм връщал клиент, даже и за една бройка!
Казвам се Михаил Бонев, фирмата е Провентусс, мобилния ми е :0889/318664, телефон на склада във Варна е 052/599 172-Галя., "кораба" да база Нова, до гуми Примекс, Западна Промишлена Зона.
Приятна вечер!
: 22.11.2011г 16:04ч
П.П. Имам много добър чистител/обезмаслител/, казва се Easy to clean, 1 литър концентрират за 5,70 лв.

АМАЗОН

Обезмаслителя наистина е много добър,препоръчвам го.
*THUMBS UP*

tonino

22.11.2011 17:49 #51 Last Edit: 19.02.2018 21:46 by tonino
...

iek

Не знам защо въобще го използвате този dow corning 881 за аквариуми, като в техническите му данни дори не e дадена силата на адхезия, а също и:

"
For sealing or gluing materials other
than glass, please ensure the adhesion
is sufficient for your specific
application. You may contact one of
Dow Corning's Regional Service
Centers for technical assistance.
DOW CORNING 881 Silicone
Sealant is not suitable for food contact
applications
"
        
"
DOW CORNING 881 Silicone
Sealant is not recommended for
structural glazing, aquarium

manufacturing or insulated glazing
applications"

RTV103/108 не се ли намира, неговата peel strenght (адхезия) е 40ppi?

hanuman

А какво да използваме?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Giorgio_Armano

Цитат на: iek - 22.11.2011 23:08
Не знам защо въобще го използвате този dow corning 881 за аквариуми
ти какво предлагаш?
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

iek

Съжалявам, не бях довършил постта, прочетете го отново.

Giorgio_Armano

какво искаш да кажеш че не върши работа ли
?
за упътването би било добре да го напишеш на БГ защото не всеки във форума знае английски.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

iek

С удебеления шрифт пише, че не е подходящ за контакт с храни, а също, че не се препоръчва за изработка на аквариуми, но това всеки може да си го преведе с гугъл преводач.
Взех да се замислям, откакто започнах да лепя животни по камъни (не със силикон, разбира се) за много $$$$$.

tonino

23.11.2011 07:18 #58 Last Edit: 19.02.2018 21:46 by tonino
...

ivanov_km

Аз лично мога да потвърдя думите на представителя на Провентус, защото преди 6 месеца поръчах на два пъти по 1 туба силикон по куриер с наложен платеж. От силикона останах много доволен, също така и от служителят на Провентус при който направих поръчката. И за напред ако се наложи да лепя аквариум ще заложа този силикон.

Similar topics (1)

25247

Публикации: 6
Прегледи: 7341