• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 17:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съботният пазар

Започната от jgmac, 28.01.2011 19:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

АМАЗОН

Цитат на: aquarium.fan - 01.04.2012 10:06
Е... каквото има да става ще стане ако си мълчим. Ако, когато някой подразбере за нередни действия по приватизация или премахване на пазара, всички привърженици се организираме и протестираме, няма да им е лесно.
Какви протести сънуваш бе човек????
Виж за какво става на въпрос в тази "Държава"!
Хората няма какво да ядат,не им плащат с месеци,остават без работа и пак не се протестират,ти си въобразяваш че като се съберат двайсетина
човека да протестират за някакви рибки,ще уплашиш някого.
Истината е че за да съществува пазара ще трябва да се цивилизова а,това струва пари на общината и тя трябва да си ги възтанови.
Въстановяването ще стане с наем на будките.На когото не му изнася цената ще спре да изкарва стока и толкова.
Ти като си тръгнал на протест за какво точно ще протестираш?Ще кажеш-Моля ви оставете ни мизерийката на мира да си се увъртаме в бълхи,краста
проказа и да не печелите нищо от този пазар щото имаме сантиментални чувства към мястото.
Някак си ми се струва че все още има много наивни хора които си въобразяват че това място ще си остане там в този му гнусен и безплатен вид.

Асен Евгениев

Цитат на: АМАЗОН - 31.03.2012 20:48
След това да се изградят павилиони. Никого няма да гонят просто наема на павилион ще бъде между 500 и 700 лв месечно
Това си е чисто гонене, заобиколен начин да се ликвидира пазара. За четири съботи се пада по 150 лв. на ден.
Че то на Витошка има луксозни магазини за по 4000 лв. наем на месец, което е по-евтино. 8-) Освен това, ако се
направят самостоятелни павилиони, ще стане една обикновена улица с магазини, вече няма да е ПАЗАР. Колкото
и да им е чудно на някои хора, все още има много, на които им доставя удоволствие да посещават пазари. Затова и
постоянно се организират из цялата страна и е гъмжило. Колкото до мръсотията, всички сме против нея, спрете да я
сочите като довод за закриване, този проблем може да се реши /както и всеки друг/. И аз обичам някой слънчев
пролетен или летен ден да отида на пазара, да се съберем няколко човека, да поговорим за хобито, да изпием по бира.
Разпускам идеално по този начин. Това в магазин не може да се случи. Затова трябва да има и пазари, и магазини.
За всеки влак си има пътници, няма смисъл от такива агресивни нахвърляния срещу другия, това не води до нищо добро.
Нека си оправим настроението, днес е ден на шегата. Честито и наздраве! *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tomatomov197

   Аз едва ли някога ще го видя този прословут пазар , виждал съм снимки и съм чел колко е кално и няма къде да се паркира и няма тоалетна .  Какво има на това място през другите дни от седмицата ?   
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

aquarium.fan

Не искам да убеждавам никого в нищо, всяка позиция има аргументи и ги разбирам.
Замълчавам и ще си сипя едно вино и ще следя мненията.
Приятен ден на всички, четящи и пишещи тук!

lerby

Цитат на: akapulko - 01.04.2012 11:47
Това си е чисто гонене, заобиколен начин да се ликвидира пазара. За четири съботи се пада по 150 лв. на ден.
Че то на Витошка има луксозни магазини за по 4000 лв. наем на месец, което е по-евтино. 8-) Освен това, ако се
направят самостоятелни павилиони, ще стане една обикновена улица с магазини, вече няма да е ПАЗАР. Колкото
и да им е чудно на някои хора, все още има много, на които им доставя удоволствие да посещават пазари. Затова и
постоянно се организират из цялата страна и е гъмжило. Колкото до мръсотията, всички сме против нея, спрете да я
сочите като довод за закриване, този проблем може да се реши /както и всеки друг/. И аз обичам някой слънчев
пролетен или летен ден да отида на пазара, да се съберем няколко човека, да поговорим за хобито, да изпием по бира.
Разпускам идеално по този начин. Това в магазин не може да се случи. Затова трябва да има и пазари, и магазини.
За всеки влак си има пътници, няма смисъл от такива агресивни нахвърляния срещу другия, това не води до нищо добро.
Нека си оправим настроението, днес е ден на шегата. Честито и наздраве! *DRINK*

Общо взето, ако се замислите по сериозно, "агресивните нахвърляния срещу другия" са от хората с магазините. Тези, за които е по-добре конкуренцията на пазара да я няма. И цените да са  *MODERATOR*

astreo

Цитат на: tomatomov197 - 01.04.2012 12:16
  Аз едва ли някога ще го видя този прословут пазар , виждал съм снимки и съм чел колко е кално и няма къде да се паркира и няма тоалетна .  Какво има на това място през другите дни от седмицата ?  
Нищо няма ,пустеещи  ръждясали сергии и бараки ,чакащи следващата събота. Тук се казаха много, колкото вярни толкова и преувеличени думи. На пазара си му трябва един ъпгрейд със съответната цена за наем след това ,пък който иска да продава там , да продава. Предполагам един от проблемите му е ,че през седмицата наистина мястото не се използва за други цели  и след един ъпгрейд наема би паднал само върху съботите . Повечето от нас помнят мизерията на Женския пазар, сега поне малко се очовечи в началната му част.  Честит ден на шегата на всички и без да се караме  *DRINK*
*banan*

Nikiengi

Ами според мен ако ги нямя хората с магазините и хобито няма да го има, не че се опитвам да ги защитавам (от което те нямат нужда), но без тях не може иииии ...... колкото са повече, толкова по-добре! А когато прадавача е съвестен и дава правилни съвети на клиентите си, толкова и повече ще сме ние!  *DRINK* *THUMBS UP*

elblanko

Този пазар ще си съществува колкото и неприятен да е за някой хора. И всеки ден да изпращат там платените драскачи, пак няма да ги огрее.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

chimotoki

Събират им данъците и таксите или каквото е там, за това, че продават, ама иначе пазара бил незаконен..аха, добре.И ако искам да продавам рибки трябва да предоставя документи за произход на всяка една рибка.Да не забравяме, че трябва да са минали и през ветеринарен лекар преди това.Един пазар да има в София и да искат до го махнат.Тия хора толкова ли си нямат работа, че с нашия пазар ще се занимават.  *NO*

Mirobg

Единствено хората които имат асортимент за акваристика имат нормален вид. Мизерният вид идва от стотиците наредени като стени от двете страни на улицата продавачи на кокошки,зайци,пъдпъдъци,кучета,котки,мишки и какви ли не знайни и незнайни същества. Дори гълабарите застават кой къде намери.
В карйна сметка май само "шараните" плащат наем?
: 01.04.2012г 15:03ч
Нека ни наричат"българи",а не "Европейци",но колкото и да имаме хубави магазини за акваристика,ние ще водим децата си на пазара...
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

FHM

Аз когато отида на пазара не виждам мизерия , а хора който ги свързва хобито , който обсъждат и обменят личня си опит . И междувременно може да си закупиш нещо . На пазара винаги намирам каквото ми трябва . Пример търсих скаларий сребристи с черни линии обиколих абсолютно всички зоомагазини в младост 1,2,3 и 4 . Когато питах дали ще им докарат такива скаларий отговорите бяха 2 : "ами те са си такива " ( черни и шарени) и другия отговор "ами каквито дойдат такива " . Отидох на пазара попитах на първата сергия дали има такива и веднага ме опътиха  намерих ги на цена от 1лв а в същите тия магазини бяха от 6лв на горе . Значи първо отношението е по добро цените на едни  и същи стоки ( рибки ) са много по ниски и вероятноста да намериш точно това което търсиш е много по голяма . Това е моята потребителска гледна точна . Всеки търси евтиното включително и аз и особено в тия тежки времена на безработица .

astreo

В продължение на горното ще добавя ,че малко са магазините в които можеш да получиш адекватни съвети или отговори на въпросите си . Обикновено има някоя женица която продава но незнае нищо или тийнейджърка която рови във Фейсбука и не си дава хич зор. 
*banan*

Mirobg

Не зная как е положението из страната,но тук въпреки,че разполагаме с Боян, Петя и Марио, Орлин, и др. при които  е удоволствие да ги посетиш, пазара си остава незаменим.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

FHM

Цитат на: Mirobg - 01.04.2012 16:50
Не зная как е положението из страната,но тук въпреки,че разполагаме с Боян, Петя и Марио, Орлин, и др. при които  е удоволствие да ги посетиш, пазара си остава незаменим.
Абсолютно съм съгласен .   *DRINK*

elblanko

Цитат на: АМАЗОН - 01.04.2012 10:35

Истината е че за да съществува пазара ще трябва да се цивилизова а,това струва пари на общината и тя трябва да си ги възтанови.
Въстановяването ще стане с наем на будките.
Хаиде да погледнем нещата от друга гледна точка. а не от тази на собственик на зоомагазин. Колко години тая община събира пари от сергиите? Колко пари е изкарала от сергиите през тия години? Вложила ли е един лев общината в този пазар от както е изсрала тия ламаринени щандове там? Та аз пита какви пари ще избива общината? Избиват се пари като си на загуба, а не като си  на печалба. Също така питам защо винаги потърпевши са обикновените хора, защо общината да не обнови пазара със парите изкарани от наем, а трябвало да прави наеми по 500 лева? И последния ми въпрос е кой ще спечели ако наемите станат 500 лева?
И понеже питаш за какво ще протестираме, та да ти кажа. Аз ще протестирам срещу бирниците които знаят само да взимат, а упражнението изваждане им е напълно непознато.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Similar topics (5)

2430

Публикации: 4
Прегледи: 6013

40320

Публикации: 10
Прегледи: 7284

10750

Публикации: 5
Прегледи: 8325

56727

Публикации: 1
Прегледи: 3316

6350

Публикации: 2
Прегледи: 4097