• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съботният пазар

Започната от jgmac, 28.01.2011 19:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rainbow sid

Условията за всеки на пазара трябва да бъдат равни!Ако Пешо на пазара има 2000лв.месечни разходи, едва ли ще се радвате на ефтино.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

DISCUSBG

Цитат на: Nikiengi - 31.03.2012 19:51
Най-вероятно всички сте прави за себе си, няма смисъл да изказвам моето мнение по въпроса, защото то ще съвпадне с много от сегашните, искам да споделя само едно нещо - ако пазара стане "европейски" и "законен", ще се загуби очарованието му и в края на краищата ще изчезне!  ;-)
По твоята логика улицата на Червените Фенери в Амстердам отдавна трябваше да загуби чара си, но както казваше един голям журналист "ДА, АМА НЕ!!!!!" Нито е изчезнала, нито пък жена ти ще се радва , ако ходиш там като клиент! *DRINK*
Не знам!

aquarium.fan

Така е, няма как разходите на магазините да са като на пазара-наеми, заплати за персонал, инвестиции в обзавеждане, поддържане на интересен и чист вид, спазване на изискванията на всички "органи", поддържане на разнообразно зареждане, търговеца трябва добре да печели за да се развива и т.н.Всечки искаме да има добри магазини и без да купуваме от тях това няма как да стане.Днес бях в единствения добре зареден зоомагазин във В. Търново - поприказвах си със собственика и си купих храна, от която нямам реална нужда в момента, но не исках да си тръгна без нищо...
Трябва обаче и пазара да продължи да съществува-цигания лека, мръсничко, но... екзотично и неповторимо...

П.С. Тези котки малко по-горе дали се надяват да докопат рибоците на Райко?

АМАЗОН

Цитат на: Rainbow sid - 31.03.2012 19:59
Условията за всеки на пазара трябва да бъдат равни!Ако Пешо на пазара има 2000лв.месечни разходи, едва ли ще се радвате на ефтино.
*THUMBS UP* *THUMBS UP*

Асен Евгениев

Цитат на: Rainbow sid - 31.03.2012 19:59
Ако Пешо на пазара има 2000лв.месечни разходи, едва ли ще се радвате на ефтино.
Еее, айде сега, 2000 лв. наем на сергията ли да му взимат? Пешо няма 2000 лв. разходи на месец именно защото
продава на сергия, а не в магазин 100 метра по-напред, демек на бул. Мадрид. Просто общината трябва да си свърши
работата, да разчисти мръсотията, да сложи хубави сергии, да упражнява контрол и т.н. Пазари има по целия свят,
ние ли ще се окажем новаторите в тази насока, първи да ги премахнем? :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

elblanko

За пореден път се убеждавам че журналистите са най големите помияри в тая държава. Писна ми да гледам как всеки ден гонят някой по улицата с камера и как му се карат защо е изкарал сто лева незаконно. Господа помияри, като сте толкова велики разследващи журналисти, защо не разкриете далаверите на някоя по голяма риба, а се занимавате само с дребните риби? Защо не вкараме в затвора хората които изнесоха парите от България, а се занимаваме само с кокошкари?
Аз съм с двете ръце да се спазват законите, но те да важат за всички, щото ако не важат за всички не се получават нещата.  Целата Мара втасала, и всичко ни е наред, само пазара ни остана да оправим и сме перфектната държава. Тука сме царе да почваме нещата отзад напред, пенсионерите ровят по кофите и няма какво да ядът, но ние ще създаваме зоополиция, вместо с тия пари да дадем подслон и храна на бездомни.
Ето още теми за размисъл от тоя кмет.

http://vbox7.com/play:8478da47
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Rainbow sid

Цитат на: akapulko - 31.03.2012 20:25
Еее, айде сега, 2000 лв. наем на сергията ли да му взимат? Пешо няма 2000 лв. разходи на месец именно защото
продава на сергия, а не в магазин 100 метра по-напред, демек на бул. Мадрид. Просто общината трябва да си свърши
работата, да разчисти мръсотията, да сложи хубави сергии, да упражнява контрол и т.н. Пазари има по целия свят,
ние ли ще се окажем новаторите в тази насока, първи да ги премахнем? :-)

Явно не искаш да вникнеш в смисъла на написаното от мен.Ако тъй нареченият Пешо има касов апарат който да свърже към Нап,плаща всички данъци и такси, включително и счетоводител, колко пъти ще се оскъпи продукцията му?Ами ако е регистриран по ДДС и се налага да облага стоката?Ако плаща на персонал?За това една гупа е 30стотинки на тъй наречения пазар, а именно защото няма разходи на самото тържище.Пиша това защото сравняваш магазин с пазар.При 60лв. наем и никакви други разходи естествено, че стоката ще бъде по-евтина.Аз не съм против пазара, дори имам много приятели които продават там, но начина за лоялна конкуренция е един, както пише по дебелите книги, а именно Всички на пазара да са поставени при еднакви условия.Друг е въпроса с хигиената и санитарните условия.Ние за да продаваме риби имаме разрешително от ДВСК, придружено с договор за ДДТ,пожарна,разрешително от общината и куп други глупости.Пешо от пазара с какви документи разполага?
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

АМАЗОН

Цитат на: akapulko - 31.03.2012 20:25
Еее, айде сега, 2000 лв. наем на сергията ли да му взимат? Пешо няма 2000 лв. разходи на месец именно защото
продава на сергия, а не в магазин 100 метра по-напред, демек на бул. Мадрид. Просто общината трябва да си свърши
работата, да разчисти мръсотията, да сложи хубави сергии, да упражнява контрол и т.н. Пазари има по целия свят,
ние ли ще се окажем новаторите в тази насока, първи да ги премахнем? :-)
Именно това иска да направи общината:Да разчисти и ремонтира настилката на пазара.След това да се изградят павилиони.
Никого няма да гонят просто наема на павилион ще бъде между 500 и 700 лв месечно което,е непоносим разход за 99% от
сивите търговци.Което е равносилно на закриване.
Поне това се говори между търговците.
Как мислите с четири работни дни в месеца и с пет продадени рибки и едно растение се плаща наем.
Има няколко мои приятели там които са с две ръце ЗА закриването на пазара въпреки че продават  от 15-20 години там.
Знам им аргументите но от уважение към тях няма да ги кажа.
Хубава вечер на всички.

goro

Интересна дискусия, ама типично българска. На единия му било евтино и удобно, за друг пък мястото щяло да си загуби чара...
Защо да не погледнем нещата такива, каквито са - нарушенията при продажбите на риби в интерес на истината са най-малко. Рибата трябва да произхожда от развъдна или карантинна база, която е сертифицирана към съответното РВМС и продавачът да може да ви издаде съответният документ за продажба (касов бон).
Ако погледнем по-обстойно на нещата, на този пазар се продават животни при такива невъзможни условия, че би трябвало да говорим не само за актове, а за затвор. Защото всички вие сте виждали колата на момичето, която продава кучета и котки и знаете при какви условия се транспортират и държат тези животни, да не говорим, че седмици преди това те са тръгнали някъде от Средна Европа при същите тези мизерни условия, за да могат да достигнат до прословутия ви пазар.
Някой от вас наясно ли е също така за условията, при които се транспортират и съхраняват птиците, най-вече папагалите и какво време прекарват натъпкани в преносилки? Предполагам знаете, че в България има, макар и повърхностен, закон за хуманно отношение към животните и хората работещи/продаващи животни трябва да имат най-малкото завършен курс за хуманно отношение към животните. Да не говорим, че транспортните средства трябва да бъдат лицензирани и т.н., и т.н.
На всички защитаващи пазара в този му вид  *DRINK* и по-добре да не започваме този спор.

aquarium.fan

Е... сега се захапахме! Да не би папагалите за магазините да се пренасят в луксозни клетки метър на метър? В къщите преноски- натясно! Вносителите са едни и същи - и за пазара и за магазините, и така е при рибите, при птиците, при влечугите, предполагам и при вноса на кучета.Куче аз бих си взел само от развъдник, като видя условията и отношението на собственика. За рибоци пак предпочитам този начин.Трябва обаче да се купува и от магазините, ако искаме да има добре поддържани магазини.

Rainbow sid

Прав си колега!Ние точно заради това не продаваме кучета и птици.Просто не можем да им осигурим нужните условия за пребиваване.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

Nikiengi

Цитат на: elblanko - 31.03.2012 20:46
За пореден път се убеждавам че журналистите са най големите помияри в тая държава. Писна ми да гледам как всеки ден гонят някой по улицата с камера и как му се карат защо е изкарал сто лева незаконно. Господа помияри, като сте толкова велики разследващи журналисти, защо не разкриете далаверите на някоя по голяма риба, а се занимавате само с дребните риби? Защо не вкараме в затвора хората които изнесоха парите от България, а се занимаваме само с кокошкари?
Аз съм с двете ръце да се спазват законите, но те да важат за всички, щото ако не важат за всички не се получават нещата.  Целата Мара втасала, и всичко ни е наред, само пазара ни остана да оправим и сме перфектната държава. Тука сме царе да почваме нещата отзад напред, пенсионерите ровят по кофите и няма какво да ядът, но ние ще създаваме зоополиция, вместо с тия пари да дадем подслон и храна на бездомни.
Ето още теми за размисъл от тоя кмет.

http://vbox7.com/play:8478da47

Напълно съм съгласен с казаното!  *DRINK*
А за хуманноста от горния пост - вярно е прав си, има нехуманно отношение към животните, ама ти нищо не казваш за нехуманното отношение към хората, щото данъци и такси в тая държава дал господ, но за тях си мълчим много често и използваме "хуманноста" за да докажем правотата си! Еми щото е по-лесно, а това че например уличните кучета могат да нахапят до смърт децата ни! Иначе да сме хуманни!  :-)

Rainbow sid

Ники,не знам дали правиш разлика между човек и животно, а тя е, че едните изцяло зависят от благоволението на другите.Ако искаш да кажеш, че обръщаме прекалено много внимание на животните за сметка на човека, не си прав.Човек е способен да промени житието и битието си, а животното не.То разчита на нас хората.Иначе сте прави, че нашите власти са кокошкари, но не в това беше въпроса в темата.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

Nikiengi

Цитат на: Rainbow sid - 31.03.2012 21:16
Ники,не знам дали правиш разлика между човек и животно, а тя е, че едните изцяло зависят от благоволението на другите.Ако искаш да кажеш, че обръщаме прекалено много внимание на животните за сметка на човека, не си прав.Човек е способен да промени житието и битието си, а животното не.То разчита на нас хората.Иначе сте прави, че нашите власти са кокошкари, но не в това беше въпроса в темата.

Не просто искам да кажа да не използваме хуманноста за докажем правотата си за друго!

DISCUSBG

Ами аз не виждам и някой да ми отговаря в тая тема, но явно така им е удобно на Потребителите......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А и къде в този форум видяхте Кучета и Папагали бе хора, айде пишете сега и за международната космическа станция.................
Явно наистина този тъп народ не знае какво иска....., но нали сме си такива *bg*
Не знам!

Similar topics (5)

24304

Публикации: 7
Прегледи: 5171

23272

Публикации: 18
Прегледи: 13606

3803

Публикации: 12
Прегледи: 8087

56441

Започната от Вал


Публикации: 9
Прегледи: 5862

1108

Публикации: 250
Прегледи: 85350