• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Отрицателни отзиви за търговци и магазини

Започната от Boby_, 26.04.2006 11:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wire

25.04 е петък, 5 работни дни са до 8-ми, днес сме 1-ви. Нещо не разбрах какво точно искаш да направят, след като те зависят от други търговци, което е съвсем нормално. Те не може да са вносители на всичко. Пазарувал съм 4 пъти през нета от тях и никога не съм имал проблеми. Аз така и не разбрах от какво точно се оплакваш!
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

nikiK

Тоя номер с предплатата не разбрах как е станал!?!
От години си пазарувам през сайта и проблеми никога не съм имал.
Веднъж само забавиха поръчката, звъннах по телефона и се разбрахме за секунди.

пп. Ако някой ми покаже по-ниски цени на продуктите от този магазин/и, ше го почерпя по бира, две! *DRINK*
450 лит.  Ю.Америка- Геофагуси, Скаларии Манакапуру, Цихлиди джуджета
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.org%2Fbouk58j9z%2FDSC07050.jpg&hash=8c3a842af0d72cdf9aac794b1cd930ff0f55922a
260 лт.  Африка ез. Малави

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fdkblqd7a5%2FDSC07053.jpg&hash=990372686b1835fb091e9de8fc0bec78d164e9f4

Борис Христов

Цитат на: nikiK - 02.05.2014 00:44
пп. Ако някой ми покаже по-ниски цени на продуктите от този магазин/и, ше го почерпя по бира, две! *DRINK*

Maлко в страни от темата и съжелявам ,че не мога да немеря касовата бележка за доказателство.
Преди седмица си купих  EHEIM Ecco pro 300 на цена 225лв. и то от магазин с физически адрес, а не онлайн такъв.
На истина нищо лично, но при д-р Стефанов струва 239лв. , като и тази цена не е лоша  в сравнение с това ,че пак онлайн магазини предлагат цена за същия филтър от 280лв. ,което ми се струва нелепо.
Не искам да звучи като реклама пък и нямам интерес от това.Не искам също да споменавам името на магазина в тема като тази.
Въпреки всичко, ако nikiK иска да знае къде може да си пазарува на все пак по-добри цени, може да драсне едно лично, за да му дам името и телефона на магазина ,пък и за бирите ще се разберем.  *DRINK*

П.С. Винаги ми е било чудно обаче ,защо след като някой е недоволен от магазин или  търговец, останалите вкупом се втурват да го убеждават ,че не е прав...Ами не е бил доволен човека и решава да сподели!!!
Ако някой много иска пък да защити съотвентия търговец и държи името му да не бъде опетнено, да пише тук!Има цяла отделна тема :-)

Хубав ден и весели празници на всички!!!

Борис

SDB

Цитат на: nikiK - 02.05.2014 00:44
пп. Ако някой ми покаже по-ниски цени на продуктите от този магазин/и, ше го почерпя по бира, две! *DRINK*

Влез на ЕMAG.bg виж храните на JBL!  *DRINK*
И все пак да кажа че като цяло магазина е много добър
(това с най-ниските цени е изхвърляне ама...)
единствената забележка ми е, че няма информация за наличност
на стоките и лично на мен няколко пъти ми се случва да заявявам
стоки които ги няма и няма и да ги има или пък не е ясно
кога ще ги има

Julliano

Цитат на: Bobby_Bobby - 02.05.2014 08:04
Maлко в страни от темата и съжелявам ,че не мога да немеря касовата бележка за доказателство.
Преди седмица си купих  EHEIM Ecco pro 300 на цена 225лв. и то от магазин с физически адрес, а не онлайн такъв.
На истина нищо лично, но при д-р Стефанов струва 239лв. , като и тази цена не е лоша  в сравнение с това ,че пак онлайн магазини предлагат цена за същия филтър от 280лв. ,което ми се струва нелепо.

За цената не съм съгласен. От тея 239лв искаш не искаш имаш 5% отстъпка най-малко, после други. Отделно има опция "конкурентни цени".

Относно ЕМАГ, това 'нещо' не може да се сравнява с български онлайн или физически магазин
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

Борис Христов

Цитат на: Julliano - 02.05.2014 21:39
За цената не съм съгласен. От тея 239лв искаш не искаш имаш 5% отстъпка най-малко, после други. Отделно има опция "конкурентни цени".
Аз разказах за ситуцията по съвсем различен повод.
В никакъв случей, не за да изтъкна познания по пазарна икономика или пък най-малкото да изкажа отрицателен отзив за съответния магазин.
Дали си съгласен или не в случея е въпрос на личен избор. :-)Обаче май е винаги неизбежно да се стигне до някаква степен до П.С.-а от моя предишен коментар :duvar:

nikan

Подкрепям напълно  Bobby_Bobby,а понеже не съм от София ми се налага често да пазарувам от онлайн магазини особено зоо такива !Аз преди седмица си купих след щателна проверка Ehaim само че по малкия такъв eko pro 130 на цена от 164лв с безплатна доставка !Така че не знам какви отстъпки трябва да направят  д-р Стефанов при условие че същия филтър при тях е на цена от 194лв! :-)Проверих и в чуждестранни онлайн магазин цената беше 72евро!

Tzveti

Здравейте, *privet*
Ползвам (образовам се чрез) сайта ви редовно, но се регистрирах, за да "закача" един огромен "-" на магазина на Ляпчев (www.aquarium.bg)!
Посетихме магазина през почивните дни (миналата седмица), за да проверим дали правят аквариуми по поръчка и за какви срокове и цени... Обявения срок беше една седмица, а цената 0.70лв/л
Когато се върнахме за поръчка (с взети размери) една госпожица ни посочи друга цена (0.80лв.)!
Обяснихме, че поръчваме подарък на детето за 1 юни и ще го вземем тогава (оставихме и телефон, за да ни потвърдят на 31-ви, когато пристигне).
Е - нямахме аквариум (подарък), ще трябва да се чака още една седмица, а дори не се обадиха, за да ни предупредят! :ranting:

_Kirilov

Да имат навика да казват различни цени на неща които не са слагани цени.
Така една гъба от ххх лева на края я взех за х като питах 3 пъти една събота сутрин за цената й.
По принцип събота си е лудница при тях и като не заянт какво имат в магазина така става...

Tzveti

update на темата :whistle:
Втори ОГРОМЕН минус за магазина на Ляпчев (www.aquarium.bg) и категорично решение да не се влиза в магазините им!
След две седмици чакане (при обявен срок от 1) така и не получихме аквариум!
С две думи, предлагат аквариуми по поръчка, НО забравят за поръчката, клиента, срока и съответно няма никаква връзка с клиента!

trupai

Цитат на: Tzveti - 09.06.2014 13:26
update на темата :whistle:
Втори ОГРОМЕН минус за магазина на Ляпчев (www.aquarium.bg) и категорично решение да не се влиза в магазините им!
След две седмици чакане (при обявен срок от 1) така и не получихме аквариум!
С две думи, предлагат аквариуми по поръчка, НО забравят за поръчката, клиента, срока и съответно няма никаква връзка с клиента!
Хубав магазин направиха, но момичето, което работи там е абсолютно некомпетентно! Ходил съм за замразена храна там и съм чакал по 20 мин. докато тя се опитва да хване две рибки на друг клиент. През това време що глупости се изговориха и колко некомпетентни съвети се дадоха, просто ума ми не го побира!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

jommy

Не искам да ги защитавам, но нека им дадем шанс. В магазина има потенциал. В София реално има 2 магазина за акваристика изглеждащи повече от приятно и поддържащи стока в наличност - Аквадизайн и коментираният магазин(да факт е, че са малко хаос в момента, що касае обслужване), останалото са зоо магазини, които имат сайтове, със срок на доставка по-голям дори от поръчка от Унгария например и нулева яснота относно наличности, при поръчка се почват едни телефонни разговори свят да ти се завие, защото всички са на принципа като има клиент звъним на вносителя - мой личен опит :)

За конкретният пример с поръчка на аквариум - ми аз 1 седмица чакам още оферта от фирми/хора, които се рекламират тук във форума. От 3 запитвания имам 1 отговор и то беше с цена по-висока от GreenAqua.hu с все доставката(от 2-3 дни) - за размера, който исках :)

Ghostly

И аз ще се изкажа в тяхна (www.aquarium.bg) защита. Преди 2 месеца купих от тях онлайн 70 литров китайски аквариум (RS600B) за родители ми. Доставиха ми го на другия ден, но не го отворих веднага, а след 5 мин. Съответно аквариумът, по закона на Мърфи, беше спукан. Голяма пукнатина на страничното стъкло. Разбира се се обадих веднага на Спийди, за да ме свържат с куриера, който най-вероятно още не си беше и тръгнал, но те казаха, че няма как да стане това. Обадих се след това на търговеца и те бяха много любезни и отзивчиви. Казаха, че няма проблем и че ще се разберат със Спийди, като аквриумът ще бъде подменен. Това при условие, че съвсем спокойно можеха да кажат, че не съм изпълнил основното - да отворя пратката в момента на доставка. В крайна сметка още същия ден отидох да взема нов аквариум от тях, преди още Спийди да са склонили да се върнат за протокол за стария (понеже иначе застраховката не важи). Жената, с която разговарях по телефона от магазина беше много любезна, успя да убеди и Спийди да се върнат за протокол и в крайна сметка имаше happy end историята. Аз в началото почти бях прежалил 160-те лева, които дадох като видях пораженията...

tonino

Цитат на: jommy - 10.06.2014 13:38
За конкретният пример с поръчка на аквариум - ми аз 1 седмица чакам още оферта от фирми/хора, които се рекламират тук във форума. От 3 запитвания имам 1 отговор и то беше с цена по-висока от GreenAqua.hu с все доставката(от 2-3 дни) - за размера, който исках :)
*offtopic Явно само ние сме ти отговорили :-D, но ако беше се поразровил...примерно ето тук http://aquariumbg.com/forum/akvariumi-i-terariumi/akvariumi-po-porachka/ още в първия пост с червено е уточнена минималната цена за поръчков аквариум. Дори в лс-то колежката я е намалила с 10 лева :karamse: От тук нататък всеки сам да прецени, колко ще струва 8 литров аквариум по определени размери. За сравнение продавам стандартен размер 10-литров със стъклен капак за 3.50 български лева - цена на едро и 6 лв на дребно...Всеки сам да си прави изводите... :-)

jommy

@tonino не случайно, не съм споменал конкретно, за кой/кои търговци става въпрос...примера ми беше, по-скоро за толерантност към магазина, а не като упрек. А останалото цена/срок е просто факт, който отбелязах. Благодаря за офертата, получена от Вас, чакам да видя дали ще има други оферти и ще избера най-добрата за мен.

Similar topics (5)

42124

Публикации: 9
Прегледи: 5829

32641

Започната от The Proo


Публикации: 5
Прегледи: 8358

22577

Започната от gipsa


Публикации: 9
Прегледи: 6989

41499

Публикации: 21
Прегледи: 23415

3791

Публикации: 284
Прегледи: 192286