• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коментари към темата за отрицателните отзиви

Започната от BOJO, 24.03.2010 17:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BOJO

Цитат на: bibo - 24.03.2010 16:55
За магазин "Дискус" - София. От него  реших да си купя акввариум ( 112l ) и съответно оборудване за него . Кото напълних аквариума се оказа че вътрешният филтър който са ми продали е за 2-ти по голям аквариум, а помпичката за въздух не е достатъчно мощна за стеничката (закупена пак тогава от тях). Върнах се да ми ги сменят, като дори предложих да доплатя за по скъп филтър, но ми бе казано че няма да стане, и един вид са ме прецакали. Така че ако решите да ползвате услугите им и не разбирате от акваристика, по добре недейте!!!

Хм, аз съм с отлични впечатления от магазина. Може ли повече подробностти за вътрешния филтър и за размера д/ш/в на аквариума?

Деян

Аз съм много доволен от Дискус, какво лошо има в това, че филтъра е за по - голям аквариум?
На сайта им си пише - може да смениш стоката в седемдневен срок, ако не си я ползвал.

DISCUSBG

 При 750л/час дебит на филтъра, на теория/изписано на кутийката/, реалните според мен са към 500л/час!Освен това, филтърът е окомплектован с флейта, за убиване на струята!При насочване на отворите на флейтата към задната страна на аквариума, и ако се наложи , даже леко нагоре, е невъзможно този филтър "да изкоренява растенията в аквариума" - цитирам клиента!Сещам се за поне 5 други причини, но не и тази!Беше му предложено даже, да увеличи броя на отворите по флейтата, за да убие още повече струята!
А при използван вече филтър, изправен напълно, не разбрах как да го заменя и на кого да продам върнатия!?!

Явно Клиентът беше решил, че иска да му го сменят и толкова!
Не знам!

BOJO

Цитат на: DISCUSBG - 24.03.2010 17:56
При 750л/час дебит на филтъра, на теория/изписано на кутийката/, реалните според мен са към 500л/час!Освен това, филтърът е окомплектован с флейта, за убиване на струята!При насочване на отворите на флейтата към задната страна на аквариума, и ако се наложи , даже леко нагоре, е невъзможно този филтър "да изкоренява растенията в аквариума" - цитирам клиента!Сещам се за поне 5 други причини, но не и тази!Беше му предложено даже, да увеличи броя на отворите по флейтата, за да убие още повече струята!
А при използван вече филтър, изправен напълно, не разбрах как да го заменя и на кого да продам върнатия!?!

Явно Клиентът беше решил, че иска да му го сменят и толкова!

Явно , някой му е дал "ценни" съвети. Аз съм с 1000 л/ч в аквариум 80/40/50 и тревите сам ги набол както дойде . Нито една не е изкоренена, при положение че аз гоня максимално течение и движение. В аквариумче 45 л съм с глава 650 л/ч на Акваел и ми е слабо за моя вкус .

Асен Евгениев

Цитат на: kdravia - 16.03.2010 02:27
Не желая да споменавам името на  търговец от форума,но ако се наложи ще го направя,за да няма други потърпевши.
Та поръчах си растения по обява от раздел "продава" във форума за,които пишеше-
Състояние - здрави
Наличие на водорасли - не
Целите растения са в брада.
П.П. Съжалявам,че не ги върнах още при куриера! *MODERATOR*


Много ясно, че трябва да кажеш името на търговеца, иначе какъв е смисълът от поста ти.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

митко

Да,и аз мисля,че трябва да кажеш името за да няма други потърпевши ,а иначе по-добре не отваряй дума.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

vasso

Еми като пишете, казвайте кой е некоректен. Поне аз не виждам смисъл да пиша тук и да казвам, че някой е некоректен, но да не го спомена. *dontknow*
Относно Дискус- дразни ме само понякога отношението- не ме поздравяват като вляза и не са особено услужливи.

митко

Аз пък съм доволен от тях.От там си купих китайски аквариум със шкаф,корен,химий,храни,медикаменти.Има едно момче от Стара Загора което е в час с болестите и лекуването им ,и ми помогна един път,никога не са ми отказали съвет.Имах случай когато си купих бедоций от тях.Бяха 4 броя,аз си взех 3 заради ограничени средства,но те ми подариха и четвъртата.С една дума точни са и рибите им са хубави и здрави.Имат богат избор на техника,фонове,аквариуми,грундове ,декораций,животни. :-)
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

gstavrakev

Един "-" за магазин Дискус в гр.Пловдив, на ул."свети Наум". Отивам да си купя кайма за дискуси. Влизам в магазина, всички са много учтиви, поздравяваме се. Казвам, че искам кайма за дискуси. Те ме питат от коя. Казвам, че искам от червената и отивам да разгледам растенията, които предлагат. През това време, каймата беше сложена в черна непрозрачна торбичка. Казвам,че друго няма да копувам и отивам да плащам. Касовата бележка беше вече пусната и изненадата за мен дойде - 20лв. Само да вметна, че досега съм купувал кайма от други магазини за 3,80лв. Вината тук си е моя, че не попитах предварително каква е цената, но мисля, че и те са длъжни да ме информират. Все пак сме в криза.

gecatax

Цитат на: gstavrakev - 25.03.2010 08:57
Един "-" за магазин Дискус в гр.Пловдив, на ул."свети Наум". Отивам да си купя кайма за дискуси. Влизам в магазина, всички са много учтиви, поздравяваме се. Казвам, че искам кайма за дискуси. Те ме питат от коя. Казвам, че искам от червената и отивам да разгледам растенията, които предлагат. През това време, каймата беше сложена в черна непрозрачна торбичка. Казвам,че друго няма да копувам и отивам да плащам. Касовата бележка беше вече пусната и изненадата за мен дойде - 20лв. Само да вметна, че досега съм купувал кайма от други магазини за 3,80лв. Вината тук си е моя, че не попитах предварително каква е цената, но мисля, че и те са длъжни да ме информират. Все пак сме в криза.
Е кой са тези магазини, да не е някой квартален гараж?Нощо лично.
Поздрави! :-)

-250л.

изгубеният рай

,,Първото правило на бизнеса е да постъпваш с другия така, както той би искал да постъпи с тебе." — Чарлз Дикенс                                      Така че "господин"Казаков има от мен един голяяяяяяяяям минус(-)                                                                                                                                                                                                                                       
END!!!

valnata

Гледам раздавате минуси без да имате основание.  Единия се противи, че му било скъпо а другия , че не може да си прави безплатна реклама. :-D gstavrakev  опита ли да върнеш храната, или гордостта не позволи това да се случи? Защото не вярвам, че ще откажат да ти върнат парите.  Не се обиждайте ама това са смешни обвинения.  :-D

митко

Твое право е да попиташ за цената,хората си продават колкото им е изгодно, и никой не е длъжен да те предупреждава.Когато не си купувал от там,е логично да попиташ колко струва.А за другия пост с цитата -без коментар.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

DISCUSBG

 Относно дамата от "Изгубеният рай", ще очаквам аргументация за минуса, след това ще си позволя коментар.
За замразената храна - да, имате право да откажете покупката, касовият бон ще бъде сторниран.Няма проблем.Принципно на фризера има ценораспис на храните, всички цени са в лева, с ДДС, за един брой/пакет,кутия,опаковка/!!!Това правило е по закон и важи за всички търговски обекти в БГ!Желателно е да гледате, всичко е написано!
Храната която си купувате за 3,80лв. е 80 милилитра/като грамаж е по-малко, според мен 50-60грама!!!/.Сметната през килограм цената би била към 35,00-38,00лв. за половин килограм!Цената на нашата цветна храна е 20,00лв. за половинка.Не мисля , че са Ви я набутали - можело е любезно да откажете, под какъвто и да е предтекст.
Не знам!

изгубеният рай

Щом толкова настоявате:един търговец ми дава телефона на г-н Казаков казвайки ми че зарежда от него риба на едро.Сваързвам се аз представям се казвам какво ме интересува...от отсрещната страна ми се казва че ще ме ПРОУЧАТ първо и тогава ще говорим.Чакам но отговор няма,а на мен ми трябва стока,звъня на г-на не ми вдига,пращам SMS-и пак никакъв отговор и така известно ервмв.Питам аз толкова ли е сложно да отговориш,или съм дребна риба за вас и даже и отговор не заслужавам.Не съм се обидила просто си заслувате минуса(мое мнение,и нямам нужда другите да го споделят)Поздрави *privet*
END!!!

Similar topics (3)

3789

Публикации: 359
Прегледи: 194238

3788

Публикации: 368
Прегледи: 258547

3796

Започната от sho


Публикации: 92
Прегледи: 104545