• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коментари към темата за отрицателните отзиви

Започната от BOJO, 24.03.2010 17:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Icagata

Цитат на: Rainbow sid - 15.09.2011 21:53
Истината е, че всеки се бори за насъщния, с всякакви средства.Не се врънкайте за неща които не можете да промените.И магазини винаги ще има, както и онлайн търговия.Айде наздраве! *DRINK*

Съгласен, това е положението. Всички трезвенически словоблудства и есета на тема "би било добре", колкото и граматически, лексикално и морфологично добре да са написани - са празни приказки.

S_mo

-за Зоомания в студенстки град, Христо ако четеш това превключи на ръчно оправление не на автопилот! Цените на корените са високи макар че са употребявани(имат нишки от  явайски мъх) няма разнообразие от риби, каквото имаше от преде една година.
- за Зооцентъра в хит младост. Докато гледах акавриумите един от персонала смяхаше вода на един от аквариумите. Зададе се ''жертва'' и той отиде да им пробута растения и торове, но забрави сифона в аквариума. Остана около1.5сантиметра вода (разбрах че го е забравил)  въздуха от аквариума забуча и той спря сифона. На агамиксовете им се подае 1/3 гърба. Пълна немарливост. В аквариумите има много умрели риби. Разбрах с какво ги хранят някакви едри  1.5см пръчици, няма гупа ендлер, няма расбори с това хранят всички риби.
- за Зооцентъра на бул. България, правят  отделмо помещение за риби и костенурки обаче колко персонал има само един разбира малко (който го засякох 1 път от три посещения) Купих чифт  Aphyosemion australe избрах рибите но кадърния продавач изпусна по-хубавия мъжки на земята след това го хвана с ръка и го пусна в аквариума и ми даде другия(по малкия). Почти целия персонал е некадърен
- За Зооцентъра на Солуснка. Търсих храна за дънни риби и продавача ми продаде сера топчета със спирулина Цитирам: Били много добри за сомовете, защото съдържалия спирулина. Когато ги пснах в аквариума стояха на повърхноста докато не се разградиха  Ще се гръмна
- за Зооцентъра на околовръстното. Най-простите риби гледани зле, коремите им свити. Един папаг се бешезаклещил под една декоративна пещеричка и не можеше да излезе, а персонала мина и не го забеляза *

Niikii

Цитат на: S_mo - 29.08.2012 23:15
-за Зоомания в студенстки град, Христо ако четеш това превключи на ръчно оправление не на автопилот! Цените на корените са високи макар че са употребявани(имат нишки от  явайски мъх) няма разнообразие от риби, каквото имаше от преде една година.
- за Зооцентъра в хит младост. Докато гледах акавриумите един от персонала смяхаше вода на един от аквариумите. Зададе се ''жертва'' и той отиде да им пробута растения и торове, но забрави сифона в аквариума. Остана около1.5сантиметра вода (разбрах че го е забравил)  въздуха от аквариума забуча и той спря сифона. На агамиксовете им се подае 1/3 гърба. Пълна немарливост. В аквариумите има много умрели риби. Разбрах с какво ги хранят някакви едри  1.5см пръчици, няма гупа ендлер, няма расбори с това хранят всички риби.
- за Зооцентъра на бул. България, правят  отделмо помещение за риби и костенурки обаче колко персонал има само един разбира малко (който го засякох 1 път от три посещения) Купих чифт  Aphyosemion australe избрах рибите но кадърния продавач изпусна по-хубавия мъжки на земята след това го хвана с ръка и го пусна в аквариума и ми даде другия(по малкия). Почти целия персонал е некадърен
- За Зооцентъра на Солуснка. Търсих храна за дънни риби и продавача ми продаде сера топчета със спирулина Цитирам: Били много добри за сомовете, защото съдържалия спирулина. Когато ги пснах в аквариума стояха на повърхноста докато не се разградиха  Ще се гръмна
- за Зооцентъра на околовръстното. Най-простите риби гледани зле, коремите им свити. Един папаг се бешезаклещил под една декоративна пещеричка и не можеше да излезе, а персонала мина и не го забеляза *

Колега не само в София магазините са така, а почти навсякъде. На теб трябва да ти е ясно че 90 % от магазините само продават дори без да разбират какво продават. Затова са тези форуми да четем и да се информираме.

ceko

Цитат на: Niikii - 30.08.2012 09:25
Колега не само в София магазините са така, а почти навсякъде. На теб трябва да ти е ясно че 90 % от магазините само продават дори без да разбират какво продават. Затова са тези форуми да четем и да се информираме.


Много точно казано !
Не само че не разбират ,а и ти дават не вярна информация ,направо си е чиста лъжа ,особено към децата,
само им вземат парите !   :ranting:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

grigor nakov

Относно Зооцентъра на Солуснка; Хит Младост; Хит Люлин всичките тези вериги ги държи една и съща фирма и човек.Рибите са внос от Чехия и са страхотни боклуци. Купуваш риба слагаш в аквариума и на следващия ден се чудиш защо почват да измират и твойте риби.Персонала е страшно не компетентен,рибите се гледат на проточна с-ма и като има проблем с някоя болест от дадена риба всичките аквариуми се разболяват рибите.Цените са космически  :duvar:

Heartwork

За мен търговец, който не си знае стоката не е никакъв търговец  *DRINK*!
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Nikiengi

Цитат на: Heartwork - 25.12.2012 00:13
За мен търговец, който не си знае стоката не е никакъв търговец  *DRINK*!

Е хубаво де, нали имаме очи и гледаме. Следим за признаци за заболяване в целия аквариум, умрели рибе или офлюви, бавноподвижни рибки или такива със странни движения и при наличие не купуваме! Пък и нали за това е карантинния аквариум!  :-)

qnikol

Виждам ,че темата е стара ,но искам и аз да споделя мнение....   Изчетох всички публикациии и останах крайно разочарован...Всички търговци във форума се защитаваха с незнанието на клиентите и тяхната неопитност,не всеки е длъжен да бъде експерт в акваристиката.Аз също съм търговец ,имам малко ресторантче,когато се появи недоволен клиент(това все някога се случва),гледам да направя всичко възможно да отговоря на неговите изисквания(в рамките на възможното)и да спечеля неговото благоволение(все пак в известен смисал той ми плаща част от сметките ,заплатите и данъците). В тази тема до тук разбрах и видях, как човек който има определени изисквания към стоката за която плаща и тя не отговаря на тях ,се нарича клеветник ,маниполатор,използвач ,авантаджия,.... и други подобни. Не видях нито един от търговците засегнати в темата да се извини и да признае ,че е сгрешил(всеки понякога допуска грешки),напротив всички обвиняват клиентите за лошото качество на стоката която предлагат.Отивам да си купя рибки или растения от даден магазин ,но състоянието им не ми харесва..... растенията с водорасли или брада ....в аквариумите много мъртви риби... Когато видя това това излизам от магазина...но онлаин нама как да видя тези неща и затова се доверявам на признати форумни търговци и в един момент разбирам ,че за тях клиента е толкова важен колкото  на дъжда л...ото. Извинявайте ,но точно така се почувствах като потенциален клиент.Кажете ми как да купя нещо от форумен търговец ,ако него не го интересува моето мнение като краен получател.Благдаря за прочетеното ми мнение...!

DISCUSBG

 Интересно мнение , като за първо. И аз не съм специалист в расторантьорството, а и не съм длъжен да бъда експерт, както споменахте, но ако започна да твърдя, че режете салатите само в понеделник, а след това ги продавате цяла седмица, предполагам и на Вас няма да Ви бъде приятно, и ще се опитате да се защитите.Как ще го направите - не знам, но имам познат, собственик на ресторант, винаги когато седнем на заведение си поръчва един домат и една кратавица, измити, цели, и един нож , ако Обичате!Чудих се доста време защо го прави.....?Като отговор получих само усмивка....
Ако си купя салата онлаин, няма как да знам кога е нарязана, от кого, в колко часа и т.н.т., но ще си мисля, че всичко е ок, стига да не стигна до к****а накрая.А даже и да стигна до там, какво?Ще ми върнат парите?Ще ми изплатят обезщетение, че съм нетрудоспособен днес, или нещо друго?Ама то май и каймата дъхнеше, и пърженото миришеше тежко, олиото не е сменяно 3 месеца...............
За да Ви отговоря на въпроса: Винаги съм бил против интернет търговията на жива стока и замразена храна!Можете да си поръчвате другите неща, стига да ги получавате с гаранционна карта, касова бележка, според описаното и т.н.т.Но за живото - забравете! Само на място, само след като го видите, само след като си го изберете и само след консултация/адекватна/, дали става за Вашия аквариум! Само така ще е важно мнението и впечатлението Ви, като краен получател! А и атестацията , дали ще посетите пак магазина , ще е показателна!
А пък аз продължавам да си поръчвам салата!Но дали е рязана днес........
Не знам!

cantiga

Цитат на: qnikol - 03.07.2013 03:15
Виждам ,че темата е стара ,но искам и аз да споделя мнение....   Изчетох всички публикациии и останах крайно разочарован...Всички търговци във форума се защитаваха с незнанието на клиентите и тяхната неопитност,не всеки е длъжен да бъде експерт в акваристиката.Аз също съм търговец ,имам малко ресторантче,когато се появи недоволен клиент(това все някога се случва),гледам да направя всичко възможно да отговоря на неговите изисквания(в рамките на възможното)и да спечеля неговото благоволение(все пак в известен смисал той ми плаща част от сметките ,заплатите и данъците). В тази тема до тук разбрах и видях, как човек който има определени изисквания към стоката за която плаща и тя не отговаря на тях ,се нарича клеветник ,маниполатор,използвач ,авантаджия,.... и други подобни. Не видях нито един от търговците засегнати в темата да се извини и да признае ,че е сгрешил(всеки понякога допуска грешки),напротив всички обвиняват клиентите за лошото качество на стоката която предлагат.Отивам да си купя рибки или растения от даден магазин ,но състоянието им не ми харесва..... растенията с водорасли или брада ....в аквариумите много мъртви риби... Когато видя това това излизам от магазина...но онлаин нама как да видя тези неща и затова се доверявам на признати форумни търговци и в един момент разбирам ,че за тях клиента е толкова важен колкото  на дъжда л...ото. Извинявайте ,но точно така се почувствах като потенциален клиент.Кажете ми как да купя нещо от форумен търговец ,ако него не го интересува моето мнение като краен получател.Благдаря за прочетеното ми мнение...!

Наистина странно първо мнение. Ти първо всички теми от "пазар" и "магазини" ли изчете? Това все пак е форума на Българска Аквариумна Енциклопедия, а не битак.бг примерно.
По принцип това, че някой решава да не си купува от форума, не означава само по себе си нищо. Примéрната цел тук е да се дава информация за акваристика и конструктивна критика на тези, които я търсят - битака е на друго място.
Че и тук има търговци -има. Какво е тяхното държане също е друга тема. Никой не те кара обаче да купуваш.  *dontknow*
Аз поне така ги виждам нещата, ако бъркам, някой да ме поправи.  ;-)
Поздрав!
Светослав

Genadig

Съветвам всички да спрете да оплювате дадени зоомагазини и търговци. После модератор zariio чете какво пишете отива в дадения магазин и ви клюкари какво сте писали във форума. От там насетне ще си имате само много главоболия. Не мога да повярвам как един модератор тук е решил да се храни от интриги и прочие. Жалка работа!!!!!
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

zariio

Цитат на: Genadig - 02.08.2013 16:50
Съветвам всички да спрете да оплювате дадени зоомагазини и търговци. После модератор zariio чете какво пишете отива в дадения магазин и ви клюкари какво сте писали във форума. От там насетне ще си имате само много главоболия. Не мога да повярвам как един модератор тук е решил да се храни от интриги и прочие. Жалка работа!!!!!

Нали се сещаш че мога да я махна тази простотия но ще я оставя да видят всички колко ти е акъла.Откъде изхождаш с подобни заключения?
Конкретни примери искам.

И понеже го играеш много честен и т.н би ли споделил пред всички кой е nakata1972?
Сигурно брат ти и ползвате един компютър нали :-D :-D :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Genadig

Аз имам само една регистрация тук. Ползвам флашка от виваком и незнам дали ип адреса ми е променлив или постоянен. За въпросните капки закупени от зоомагазина до СУ ти отиде и каза на продавача какво съм писал тук и той влезна после тук да ме храни. Не ти отива още повече си модератор да правиш евтини селски интриги!!!!!
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

zariio

Цитат на: Genadig - 02.08.2013 18:48
Аз имам само една регистрация тук. Ползвам флашка от виваком и незнам дали ип адреса ми е променлив или постоянен. За въпросните капки закупени от зоомагазина до СУ ти отиде и каза на продавача какво съм писал тук и той влезна после тук да ме храни. Не ти отива още повече си модератор да правиш евтини селски интриги!!!!!

Бъркаш се ама жестоко и ме смяташ за някой друг а това супер много ме вбесява.Не обичам да ме клеветят.
Оставям си тук телефона и държа да ми звъннеш или ти дай твоя и още утре отиваме във въпросния магазин.

Изобщо за какви капки става дума Не знам Не знам Не знам

тел 0899905794-Светльо

И да знаеш ще  те гоня до дупка за публично извинение.Няма да позволя някой така да ме клевети напразно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Genadig

Гони ме както искаш когато пуснах мнението си само ти отговори отдолу и после и самия продавач. Не вярвам някои анонимен да е прочел и да е казал, просто предполагам, че си ти защото доста добре ме нахока.
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Similar topics (3)

3789

Публикации: 359
Прегледи: 194298

3788

Публикации: 368
Прегледи: 258625

3796

Започната от sho


Публикации: 92
Прегледи: 104576