• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум по поръчка и как се убива мерака!

Започната от zero, 07.03.2012 15:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zero

Колеги колкото и да не ми се пишат такива теми........... ама вече ми писна от маистори във всеки един бранш, как един не каза нещо и не го изпълни. За какво става дума, след 20 год прекъсване реших да се върна със 100 литра аквариум. Едно време съм си ги лепил сам, ама викам аиде сега няма се занимавам има хора професионалисти ще си поръчам един. Пускам аз запитване до човека от Пловдив и ми се казва че до 3-4 дни е готов. Подредих си аз всички неща и реших да поръчам, видяхме се с него много готино момче ударихме и лаф и си поръчах аквариума, като беше петък и тои каза в сряда четвъртък ще е готов. Идва сряда обаждам се: "Не е готов много работа нека за петък".
Викам Ок нема проблеми, петък чакам да се обади ама става 19 часа и нищо, викам може да няма ваучер човека чакай да звънна, (а да спомена че офертата е за аквариум докаран до адреса!)  Зъннн зънннн, ало готов ли е? "готов е ама съм много зает ела да си го вземеш", викам хубуу ко толкова, отивам аз.....,  да ама аквариума объркан, челното стъкло исках да е на 8 мм . " Еииииии забравих, щото загубих лисчето дето си записах какво точно искаш, е ухубуу загубил загубил ми нали имам телефон, нали има форум драсни един лс. О да вярно нямаш време! Както и да е момчето е кректно и казва ще ти направя нов- евала. Кога ще е готов питам аз " в сряда четвъртък другата седмица" понеделник звъня аз да питам ще стане ли за сряда вечер че четвъртък пътувам и няма да ме има седмица а искам да го стартирам, преди тва съм мил пясъци купувал съм камъни, рибите ми ги гледат познати щото няма как да си ги взема и искам да го стартирам за да си върви цикъла. Обаждам се понеделник и човека казва: няма проблем днес ще го залепя в сряда вечер ще си го вземеш викам ок. Идва сряда обаждам се : еииии ми то не е готов бях много зает дори не щях да го изслушам повече казах му хич да не го прави и че то явно не си ли направиш нещо сам няма кои да ти го направи. И къде ми отиде мерака сега иде ми да зарежа всичко, да подаря рибите на момчетата дето ми ги гледат, да изсипа пясъка в пясъчника да си играят децата и да замерям с камъните вятърните мелници.  Хубуу зает зает ами кажи ми, не ти обещавам може да отнеме месец, аз ще реша чака ли ми се или не, ама да чакам 20 дена за да се залепят 5 стъкла на 100 литра аквариум не знам, явно не му се занимава с такива малки поръчки.
Нарочно не споменавам името на човека, може каръка да си е у мен и другите да нямат такива проблеми с поръчките, но не мога да скрия недоволството си и разочарованието от поредния "майстор"

NO CARRIER

Пиши името на майстора. Член ли е на форума? Ако има и други оплаквания от него така ще можем да вземем мерки по въпроса.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

zero

Прав си, нека всеки си прави сметката - Мишо е майстора.
Мишо сори, много си ми симпатичен но да си беше свършил работата, оправдания от сорта не ми остана време са нестойностни. Аз също съм в сферата на услугите занимавам се с Фотография снимам сватби реклами и квото падне и никога не съм си позволил лукса да закъснея с издаване на поръчка, като знам къв мерак имат младоженците да си видят снимките, щом съм им обещал турско да стане ще им ги издам на време! Баси с такава тема ли трябваше да почна писането си в този хубав форум *NO*

mkolev

Аз мисля, зе написах нещо но явно не съ го публикувал. Не позволявай на такъв "майстор" да ти убие мерака.

bustama

Ко да прайш- майстори...и аз така си ледам аквариума в нас- задното стъкло по-голямо във височина от другите с 3 до 5мм."ама да съм гледал като го лепих"  :-D той мойстора сигурно НЕ ГО Е ВИДЯЛ! Че тоя майстор един прехвален, Пецата му думат... свалям му шапка  *privet*. Жев и здрав да е!
Не му мисли- поръчай другаде, пък щом си лепил сам, може пак да му е дошло времето. *DRINK*

zero

 zariio  с тебе не се ли знаем от ФФ даже съм купувал от теб обективче :) ако си същия де :)
По темата, намерих други мастори и цената е далеч по перфекна целия аквариум от 8мм стъкло шлаифано - (квото и да значи) за 55 кинта с черен силикон на Бестимикс или нещо подобно спомена човека. Каза ако сутринта го поръчам на другия ден на обяд ще си го взема, тук е момента да питам достатъчни ли са 24 часа за съхненето на силикона ? Ако остана доволен от тях няма да пропусна възможността да ги похваля. Аз им се обадих да питам колко ще ми струват стъклата за да почвам с лепенето, е те като чуха размерите викат "За аквариум ли става дума? ние можем да ви го залепим и обявиха 55 стинки на литър 8 мм стъкло.

bustama

Да се учи дятето, ама що на нашите аквариуми за по 150лв. Това не оправадава майстора!

peter_m

Да му сложат и надлъжни разпънки. Не че трябват за 100 литра от 8мм, но са нужни за да легне на тях стъкления капак. Който пък е нужен за да нямаш изпарение.

Освен 24-те часа го остави и още една вечер празен за всеки случай. През това време ще си подготвиш нещата.

Ако ти трябва вода втора ръка казвай  *CRAZY*



... Дано само майсторите знаят какво правят. И да вложат старание а не да оклепат нещата...

колешански

Той(Мишо),ако ти беше симпатичен нямаше да го накиснеш така.Прав си да се сърдиш за неспазения срок.Аз много пъти съм ползвал услугите на Мишо(не за аквариуми)и съм много доволен.Винаги,точно и колкото трябва всичко съм получавал.Не е чак такъв несириозник,че да го пишем тук и то за гадни работи. :-(

zero

Пеше мерси бате, за вода бях намерил 30 литра, и отделно бях налял в къщи 50 да и се чисти хлора ама сега трябва да я хвърли момчето щото няма в кво да я сипя :-D и другата седмица пак ще ми събере, ако от него не мога да взема и от теб ще взема. Инак и аз мислех ако го направят за 24 часа  да го оставя още 24 часа за да изсъхне хубаво преди да го напълня. Всичко ми е подготвено и риби имам включе и в тебе :) ама е на аква няма :) еиии 13 рибета сираци съм оставил по чуждите аквариуми  :'(
: 07.03.2012г 18:06ч
Цитат на: колешански - 07.03.2012 18:04
Той(Мишо),ако ти беше симпатичен нямаше да го накиснеш така.Прав си да се сърдиш за неспазения срок.Аз много пъти съм ползвал услугите на Мишо(не за аквариуми)и съм много доволен.Винаги,точно и колкото трябва всичко съм получавал.Не е чак такъв несириозник,че да го пишем тук и то за гадни работи. :-(
Симпатичен ми е верваи ми,   ама иди ти обясни на дъщеря ми що 20 дена баща и не може да и купи аквариум. 5 стъкла се лепят точно за 30 мин. Ето ти използваш темата за да се похвалиш от него, нека и други да се похвалят няма нищо лошо, аз казах че може на мен късмета да ми е бил такъв. Но вместо тази тема сега можеше да пусна похвална такава ако Мишо беше отделил тея 30 мин да залепи стъклата.
: 07.03.2012г 18:06ч
А, и още нещо, ако смятате че неправилно съм го "накиснал" както се изрази колегата, аз съм готов публично да му се извиня и да помоля модовете да изтрият темата.

paolo6481

А,те че няма да я изтрият темата е ясно.И няма за какво ,ако казваш истината.И аз съм чувал само добри неща за Мишо калкана.Но пък и всеки може на моменти да не е концентриран и да сгреши.Не вземам страна в случая,просто си поръчай на друго място аквариума и му се радвай!А 0,55лв. за литър си е повече от прилична цена.Успех!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

tomatomov197

Цитат на: zero - 07.03.2012 18:37
Пеше мерси бате, за вода бях намерил 30 литра, и отделно бях налял в къщи 50 да и се чисти хлора ама сега трябва да я хвърли момчето щото няма в кво да я сипя :-D и другата седмица пак ще ми събере, ако от него не мога да взема и от теб ще взема. Инак и аз мислех ако го направят за 24 часа  да го оставя още 24 часа за да изсъхне хубаво преди да го напълня. Всичко ми е подготвено и риби имам включе и в тебе :) ама е на аква няма :) еиии 13 рибета сираци съм оставил по чуждите аквариуми  :'(
: 07.03.2012г 18:06ч
Симпатичен ми е верваи ми,   ама иди ти обясни на дъщеря ми що 20 дена баща и не може да и купи аквариум. 5 стъкла се лепят точно за 30 мин. Ето ти използваш темата за да се похвалиш от него, нека и други да се похвалят няма нищо лошо, аз казах че може на мен късмета да ми е бил такъв. Но вместо тази тема сега можеше да пусна похвална такава ако Мишо беше отделил тея 30 мин да залепи стъклата.
: 07.03.2012г 18:06ч
А, и още нещо, ако смятате че неправилно съм го "накиснал" както се изрази колегата, аз съм готов публично да му се извиня и да помоля модовете да изтрият темата.
Защо вземаш риби преди да имаш аквариум , то не е само до вземането на вода .  По-важно е в грунда и филтъра да има бактерии . Освен това се продават и готови аквариуми щом бързаш .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Slavov

Само като каза че е бил много зает си знаех че е калкана, аз при него ми прави един 170 литров, закъсня с 1 седмица, питах го "братле защо така се бави, какъв е проблема" , той каза че лепи стъкло, на другия ден следващото за да е най-сигурно. Верно имах голям мерак, амааа след 1 седмица го взех. Поръчвал съм неони от него - без проблем (като едните даже се обажда да види дали има), и растения съм си поръчвал и всичко е точно, простоо кофти е да, ноо в никакъв случай не трябва да ти изчезва мерака, както е казал чичо Джони - Keep walking...

mi6okalkana

Първо искам да се извиня на колегата за забавянето на поръчката за съжаление не искам много да се обяснявам ама ми стана интересно и смешно като прочетох  оплакванията от мен и вече разводняването на темата с аквариумите на Пецата които нямат нищо общо с обвиненията хвърлени по мой адрес. Та аквариума не стана  навреме което е факт, но и много други неща които не стават навреме колкото и да ни се иска та колегата много добре е направил като си го е поръчал на друг, хубавото е че не съм искал някакво капаро и единственото което е загубил е времето за чакане. Само  искам да поясня, че просто не ми остана време да лепна последното стъкло, защото имах много по-важни и неотложни задължения 3 дена подред от рано сутрин до поне 2 през ноща от сорта на ходене по доктори и болници разни фирмени супер важни работи свързани с настоящия ми внос и д.р. И понеже не искам да залепя аквариума и след два часа да го предам на клиента полуизсъхнал по-добре да го изгубя като клиент отколкото да му дам полуготов продукт. само ще го помоля ако има време някоя вечер да ми отдели 1 минута да си взема капака който остана при него от първия аквариум  който бях объркал миналата седмица за да не правя нов за готовия вече аквариум.


zero

Нямаш проблем Мишо кажи къде и ще ти донеса капака, като клиент  не си ме загубил, но ще пазарувам неща от теб които имаш налични и ще взема веднага :). Признавам че реагирах по остро и не изслушах причините за това ти забавяне, коректен и точен човек съм и очаквам коректност и отсреща и може би за това реагирам така когато едно нещо се обърка два пъти :) Звънни в петък да се видим да ти дам капака.

dido 1

Много ги мразя и аз тия ситуации, но явно си е типично българска черта някой да ти каже "няма проблем ще го направим" и след това с всяко следващо обаждане все да изниква по нещо.
Аз съм на принципа - като не си сигурен, че нещо ще стане поне не обещавай, че ще стане, иначе оправдание всеки ще си намери.

Клиент трудно се печели, но лесно се губи *NO*
544л. Малави

danielm

хубавото на хобито е ... че всичко става бааа ... а..аавно.
ако няколко дена чакане могат да откажат някой ... значи не е минал входящия тест  *ROFL*!

P.S аз 6 месеца си чакам лампата ..и растенята ми станаха чудни... вече се чуд

Giorgio_Armano

Не е хубаво така колеги:
Лесно е да се опетни името и репутацията на един Майстор (ОСОБЕНО В БЪЛГАРИЯ)
От друга страна се скъпиме на похвали по адрес на Същия.
Обещал е Мишо на колегата аквариум следователно ще го има. Но както се сещате има моменти в които изникват някакви пречки или проблеми.Така че Аз мисля че един ден в повече или по малко не би било от значение.Хобито ни е такова че изисква време и търпение.Сигурен съм че всичко ще си дойде на мястото и нямаше смисъл от тази тема.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

jojo

Няма такива филми! Зает бил с вноса си, боли ма...
И до днес не влизам в два- три магазина в града заради "качествено отношение".
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

Caxapa

Последният пост ме принуждава да заключа темата но и да задам въпрос.
КЪДЕ ТЕ БОЛИ?  Можеш да ми отговориш на ЛС или директно на някой Администратор!

Similar topics (5)

56998

Публикации: 0
Прегледи: 3810

13183

Публикации: 87
Прегледи: 83038

5347

Публикации: 16
Прегледи: 9968

33968

Публикации: 3
Прегледи: 3436