• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

"Активен въглен" на Prodac

Започната от Гарван, 23.02.2005 13:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Стига бе...?!
Как така не може да я върнеш?! Щом е 2 литра, ти ще взимаш такава с 0.5?!
Я се стегни?! Ще говоря с шефа ако трябва?
Че това си е ...нямам думи.
Я дай подробности моля те, с линк и т.н.

77

ники не беше виновен вносителя а пет шоп го подведоха :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dido

Така де, петшоп. Но момчетата явно не знаеха или не бяха сигурни. Все пак уверението, че е 2 литра бутилката беше неофициално. Ако имаше черно на бяло, че е 2 литра, а ми дават 0.5, нямаше да я взема разбира се. То и 0.5 литра не е голям проблем, ако пускаш двуокиса нормално. Аз не го спирам през нощта, пък и малко попрекалих с подаването. Затова ми свърши за около 3 седмици. Иначе при нормално подаване би трябвало да издаяни около 2 месеца.

2001

Dido, какво да ти кажа, братче !
Като прочета изказванията  ти във форума, мнението ти за мойта логика ми звучи като комплимент !
Незнам дали мога да правя изводи от "ГУГЪЛ"-а, но ти явно можеш  :!:  :?:
Цитат3. Относно ровенето в интернет. Ако търсиш с ключови думи "resun price" Google ще ти изкара 28,300 хита. Съответно търсене с ключови думи "eheim price" ще ти изкара 70,500 хита. По твоята логика марката eheim е 2.5 пъти по-популярна от марката RESUN и като нищо мога да я номинирам за "хит в цяла Европа !!!! " Laughing
(  мнението ти от по-горе )
И не искам да те убеждавам че "RESUN" е на нивото на "FLUVAL" и "EHEIM", та дори и на "JAGER" или "SERA"Това и за децата е ясно !!!Исках просто да споделя, че е меко казано смешно и още повече несериозно, някой си, пък било той и "гуру" в акваристиката (за какъвто се надявам да не се мислиш   :wink: )в България, да определя с лека ръка НАЙ-УСПЯЛАТА, макар и Китайска фирма за акватехника, с дистрибуция по ЦЯЛ СВЯТ за: "синоним на калпава стока", "китайския боклук", която "Дотогава нека си продава боклуците на африканските пазари.". ( твои цитати )
Наистина похвално е човек да има мнение, но мисля че не е редно да го налага на другите :!:
Между другото не дистрибутирам никоя задгранична или БГ. фирма, и не карам "ЛАДА" :wink:
С това смятам този наистина "особен" спор за приключен !
С най-добри пожелания :
2001

2001

Това всъщност е въпрос  :oops: Имаше до скоро една храна "BIOGRAN MEDIUM".Какво стана че я няма вече ?А меду впрочем сергията ти на пазара е доста по-бедна от преди.Защо ако не е тайна ?И ще има ли някаква промяна ?
P.S.
Добре че все пак имаш "CICHLID" , че то и по магазините не я срещам нещо....

discus

Цитат на: "2001"Това всъщност е въпрос  :oops: Имаше до скоро една храна "BIOGRAN MEDIUM".Какво стана че я няма вече ?А меду впрочем сергията ти на пазара е доста по-бедна от преди.Защо ако не е тайна ?И ще има ли някаква промяна ?
P.S.
Добре че все пак имаш "CICHLID" , че то и по магазините не я срещам нещо....

Не се изказвай неподготвен :D , администратора тук Ники няма нищо общо с Ники с цихлидите на пазара :!:

77

той може би пита човека от продак :roll:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dido

Цитат на: "2001"Dido, какво да ти кажа, братче !
Като прочета изказванията  ти във форума, мнението ти за мойта логика ми звучи като комплимент !
Незнам дали мога да правя изводи от "ГУГЪЛ"-а, но ти явно можеш  :!:  :?:
Цитат3. Относно ровенето в интернет. Ако търсиш с ключови думи "resun price" Google ще ти изкара 28,300 хита. Съответно търсене с ключови думи "eheim price" ще ти изкара 70,500 хита. По твоята логика марката eheim е 2.5 пъти по-популярна от марката RESUN и като нищо мога да я номинирам за "хит в цяла Европа !!!! " Laughing
(  мнението ти от по-горе )
2001

:-) Прочети внимателно какво съм написал. Пропускаш и следващото ми мение по въпроса. НЕ МОЖЕШ ДА СИ ПРАВИШ ИЗВОДИ ЗА ПОПУЛЯРНОСТТА НА МАРКАТА ПО БРОЯ ХИТОВЕ ОТ ГУГЪЛ.

Raven

и не можеш да съдиш  за качеството на даден продукт по това че е преуспял в китаи.
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
китаи не е пазар - със законовата система на саморегулираща се пазарна среда,а е беззаконов хаос.не е подписал международни договорености и правила за ноу хау и защита на марките и затова няма никакъв контрол в производството и качеството.това означава че не можеш да сложиш помпа на ресун в аквариума си и да разчиташ че някои е проверил че не изтича ток- защото никои не го е проверил - по закон в китаи не е длъжен да го прави,,просто нямя такива закони.в момента китаиската комунистическа република истерично се опитва да не се разпадне ,и за да осигури работа на всичките тези гладни въшки им позволява да правят каквото си искат.в момента бившият ми шеф си има цехче до шанхаи в което си прави макари каквито се сетиш - от Абу Гарсия до Дам - познаи за качеството.
и никои по света не смее да им каже нищо защото ако ревне цялата тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
относно за това дали се използва в европа- аз съм разглеждал много европеиски ,американски и азиатски саитове и конкурси където участниците описват обурудването си - Ресун не съм виждал никъде в европа и в щатите- просто не се използва тази марка.но често я исползват в Русия - което си е пазар все пак.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

2001

Цитат на: "2001"................С това смятам този наистина "особен" спор за приключен !
С най-добри пожелания :
2001

niky

Едно борче се оплаква на друго:
Брато, вчера така се набутах.
Дадох маса пари за една ваза, пък тя се оказа китайска!

tishovsx

Е това е друга тема :D  :wink:
Между другото, моя шеф се върна от Китай и по специално е бил в Хонконг, Гуанджоу, и така наречената "свободна икономическа зона" ...ми това което са направили тези яица е достойно за филми, много пари и западни капитали са се излели там в последните години, голяма икономическа мощ, нови градове изникват там, буквално за 2-3 години, но въпреки всичко не бих разчитал  на Китайска техника (чисто техни разработки)-другото е мисъл на западни фирми, търсещи слабо платен труд, добра заплата е около 100 $ там, за добър работник ! Останалото е коментар... :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

2001

Цитат на: "Niky"Едно борче се оплаква на друго:
Брато, вчера така се набутах.
Дадох маса пари за една ваза, пък тя се оказа китайска!
:D

Жоро

според мен този спор(или дискусия) за и против китайското е напълно безмислен. щом едно нещо работи и задоволява изискванията на потребителя значи е добро независимо от това дали е китайско,руско,българско и т.н. всеки акварист е избрал дадена марка,доверява и се и я защитава,но не смятам че заради такова нещо е  необходимо да се разменят остри реплики м/у участниците във форума.

penchod

Мога само скромно да кажа, че помпата ми е куча марка 15лв., нагреватела също, същата цена, единствено пурата ми е на "Силвания", но локвичката ми е добре стабилизирана и се развива прекрасно вече две години. По голямо значение има системата от марката според мен, защото мойта система с вътрешен филтър и помпа ми струва живота на двата ми най големи Дискуса, когато на коледа(не си бях в къщи) филтъра се запушва и спира подаването на кислород..... :cry:

Similar topics (2)

1113

Започната от aquamalawi


Публикации: 10
Прегледи: 6404

41676

Публикации: 4
Прегледи: 3508