• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 12:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ГОЛЕМИЯТ пазар в Шумен

Започната от Joro Vn, 07.10.2005 23:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Joro Vn

    Какво довличане, някой хора там спят!  :-P По регистрацията на колите ще стане ясно кой откъде е. И ако возилото е с нешуменска регистрация, може да умножите по 3 или 4 ,за да получите броя на населението по региони. :-) На 8.04. прескочихме семейно до Балчик. Още по пътя правехме колони от коли с румънска регистрация. Изненадата и шокът дойде малко по-късно- когато опитах да паркирам някъде наблизо за посещение на двореца и ботаническата градина. Просто нямаше къде- цялата отсечка до града беше с плътно паркирали румънски возила от двете страни. С повече късмет успях да уцеля място, доста далеч от първоначалните ни намерения. Въпреки това се върнахме пеша до касите- щото са двечки, всяко учреждение си цоца от неговата. И там вече се отказахме окончателно при вида на километричната опашка само от румънски граждани и цената на билетите. Български туристи просто нямаше- наша реч се носеше единствено от търговците. Върнахме се до града и отново проблем с паркирането- пак с малко късмет уцелих място точно до рибарския кей. Разходката ни по крайбрежната алея отново премина с чувството, че сме на екскурзия в чужбина- само румънска реч, рекламни менюта на заведения и др. подобни на непознат за мен език; и така до края. След поредното "очарование" от цените в едно крайбрежно кръчме вече чаках само момента за обратен старт.
    Та мисълта ми беше утре да не се получи подобна ситуация при посещението на варненски жители :-P ;-). Събитието се провежда обикновено на алеята /локалното платно/ до "Мадара"- в промишлената зона на Шумен. За хора като нас без търговски интереси в продажбата присъствието ни обикновено се регистрира около  9.30 ч. По- късно вече бирата става топла и пускат кепабчетата от кучешка кайма! :-D

ivo007

от цени ви гарантирам няма да падате дори е евтино,аз съм от Шумен

zmeq

Ще има рекламна кампания на Шуменско пиво и Туборг  *DRINK*
Бира на корем за всички.
Така че гледайте да Ви возят на тръгване  :-D  :-[

_777_

Айде бе хора,никой ли не се върна от пазара със снимки. :-(Или пък алкохола ви е дошъл в повече! :-! :-P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

MeTogu

Аз си забравих апарата иначе щях да ти донеса снимки на гълаби - най-различни!А рибите бяха ускъдно малко и дребни!Само на 1 място имаше златни анциструсчета на 0.50 ст но ми ги отмъкнаха под носа.Щях да си взема поне 10.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

sloncho

Снимки ще има. Само да изтрезнеем.  *DRINK*
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

Joro Vn

    Ето малко снимки от въпросното зоо-събитие:
    http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=7010&AlbumId=91161
    Това е нищожна част от "експонатите", но трябват здрави нерви и търпение, за да се снима в този река от хора.

desimil

11.09.2007 12:47 #22 Last Edit: 11.09.2007 12:51 by desimil
пак ще има изложба (така се води- правят я дружеството за декоративни породи гълъби). то всъщност си е едно голямо сбирище на търговци и зяпачи, в което няма нищо лошо. доколкото знам събитието ще е към края на месеца, като предварителна дата е дадена 29.09.2007. второто (есенно) издание по принцип е по-мащабно от пролетното, защото са налюпили пилета и трябва да се продават :-) желаещи за по бирка ако има да се уговорим къде да се събираме

Joro Vn

   
Цитатжелаещи за по бирка ако има да се уговорим къде да се събираме
Сигурно ще има. Чакай само да дойде есента и да СЕ преброим пилците. :-) То там май няма къде да се седне, ако не броим крайпътните бордюри, но може да се уговори нещо в цивилизованата част на града.

desimil

Цитат на: Joro Vn - 11.09.2007 23:36
        Сигурно ще има. Чакай само да дойде есента и да СЕ преброим пилците. :-) То там май няма къде да се седне, ако не броим крайпътните бордюри, но може да се уговори нещо в цивилизованата част на града.
и в града  има "тънки" кръчми
по навреме трябва да се уговаряме, че аз на изложбата съм на работа, за да знам кога да я приключа

streetspluntep

21.09.2007 22:20 #25 Last Edit: 11.11.2009 20:13 by streetspluntep
.

Joro Vn

     Около 0,3 денонощия. Борсата. За изложба- не знам вече провежда ли се изобщо.

desimil

пазара почва от около 7.30 до кам 2-3  следобяд. изложбата по принцип се прави ама за колко време и аз не се сещам, но е по- малко от пазара.
... последно колко народ ще се събираме ;-)

valevbg

По принцип от Варна се каним да тръгнем малка групичка хора, но нищо не се знае щото и на Синеморец щяхме да ходим ама сме си още по къщите. :'(
Аз се надявам да отида да разгледам ама доколкото разбрах пак не било сигурно дали ще я има щото май не искали да им разрешат да се проведе срещата.
Дано да не е вярно ама ще видим.
Ако ходим може да пийнем по бира две... *DRINK*

streetspluntep

22.09.2007 10:50 #29 Last Edit: 11.11.2009 20:13 by streetspluntep
.

Similar topics (5)

39631

Публикации: 9
Прегледи: 7571

19118

Публикации: 3
Прегледи: 5397

9598

Публикации: 48
Прегледи: 39077

40320

Публикации: 10
Прегледи: 7285

10750

Публикации: 5
Прегледи: 8326