• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 19:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за акумулаторни батерий ?

Започната от vali7447, 28.12.2011 20:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Забравих да уточня.

Едните бързи зареждат с малко по-голям ток (обикновено 2 пъти) от стандартните. Те стават. При тях времето за заряд е около 7-10 часа според указанията.

Другите бързи са интелигентни и зареждат с, ако не се лъжа, десетократно по-голям ток и следят скоростта на изменение на напрежението, а по-скъпите и температурата. Ако капацитетът не съответства на написаното на зарядното, може и да не зарежда както се очаква.

Ицо, твоето е от първия тип. Обаче при 2500 мА/ч, ще зарежда 14 часа.

Кондор е прав - прекалено евтини са, за да са читави. 4800 мА/ч вероятно е общият капацитет и на двете.  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ico

Вчера ги зареждах с първото (бързо) зарядно. Изключи само за по-малко от 7 часа, не знам точно кога е светнал индикатора, че са готови батериите, но поне 5 часа зарежда със сигурност. Явно зарежда нещо, но дали напълно ги зарежда... На самите батерии пише, че пълния им капацитет ще се достигне след няколко зареждания. Та ще видим, поне знам вече че и с двете няма да има проблеми. Благодаря!
Иначе след зареждането пробвах батериите и съм доволен като цяло. Сапунера ми доста ток издухва и щом така се справят на първото зареждане още, значи си заслужават петте лева.   *CRAZY* Дано занапред и малко повече акумулират.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

48889

Публикации: 2
Прегледи: 1095

31005

Публикации: 7
Прегледи: 4624

18962

Публикации: 0
Прегледи: 1385

60119

Започната от Kai13


Публикации: 7
Прегледи: 1478

54017

Публикации: 0
Прегледи: 1491