• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 15:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

В света на мъртвите

Започната от zoomaniak, 31.10.2008 19:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zoomaniak

Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

AngelEyes

Тези снимки са направени и обработени много оригинално, но някак не го разбирам момента с убиването на диви животни, за да служат като трофеи.

ata_nas

Не това е идеята, девойче!

rakim

Бахти гнусното място...Не един път съм го казвал,тва е начина на комплексарите да си избият нещасните комплекси
540л Южна Америка

AngelEyes

А каква е, господине? Защото аз друго освен черепи и рога не виждам. Каквато и да е идеята, животните са били убити, не са си починали от старост или болест.

ata_nas

Не желая да коментирам!
Черно-бялата фотография внушава разни идеи - що не помислите за тази форма на борба с изтребването на дивите животни!!!
Това, кото се вижда не е това, което е!

Деян

31.10.2008 21:57 #6 Last Edit: 31.10.2008 22:06 by deian555
Знаеш ли,има си определени паркове,в които се отглеждат огромни популаций дивеч с тази цел,а един съвестен ловец(всички тези трофеи са на суъвестни ловци,иначе не биха били изложени) не би отстрелял нищо извън сезона,или на забранено място.На противоположни мнения сме,но баща ми е запален ловец и аз не пропускам излет с него.Друго не може да замени адреналина,който се влива в кръвта ти от трясъка на пушката или красивата извивка,която възприема хрътката гонейки своята плячка.Препоръчвам ти да прочетеш "Саваните на Кения" на Джон Хантър,и "Зелените поля на Африка" на Хемингуей.

ata_nas

31.10.2008 22:04 #7 Last Edit: 31.10.2008 22:40 by ata_nas
Синко, трофеи се пише, не трофей!
След точка следва шпация, след всеки препинателен знак също - докога?!
Когато аз съм стрелял, ти си помисли какво си правил!!!!
А относно препоръките - благодаря, но се придържай към теорията за яйцето и кокошката (ако имаш идея за какво иде реч)!

Деян

31.10.2008 22:06 #8 Last Edit: 31.10.2008 22:10 by deian555
Аз не съм стрелял. Както вече казах , баща ми е ловеца , не аз.Благодаря , че ме поправи.

ata_nas

31.10.2008 22:07 #9 Last Edit: 31.10.2008 22:17 by ata_nas
Пред ЧЕ има голяма, задължителна запетая!
О, поправи се - добро момче!

Raven

Преди да заклеймявате първосигнално ловът и ловните принципи първо прочетете нещо по въпроса.
Ловът освен хоби и забавление си има и други много по важни причини,някой зоолог би ви го обяснил много по добре от мен.
Ловът има регулиращи функции,ако не е ежегодният регулиран отстрел с цел контрол на популациите от дивеч те ще изчезнат за няколко години от епизоотии.
Тъй като хищниците са изтребени отдавна в момента човекът трябва да изпълнява тяхната регулираща  функция.

Твърде отдавна човекът е разбъркал  екосистемата и в момента без неговата намеса тази система не може да функционира.

Конкретно елените от снимките са трофейни самци,отгледани са в дивечовъдно стопанство ,зад мрежа ,хранени са всеки ден с концентриран фураж и са отстреляни в края на животът им когато рогата им са били в пиковото си нарастване- горе долу точно като свинете,телетата и кравите които ядете всеки ден и с чиито кожи се обличате и обувате.

Помислете по този въпрос над следващата си пържола.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

N.Nobs

Цитат на: deian555 - 31.10.2008 21:57
Знаеш ли,има си определени паркове,в които се отглеждат огромни популаций дивеч с тази цел,а един съвестен ловец(всички тези трофеи са на суъвестни ловци,иначе не биха били изложени) не би отстрелял нищо извън сезона,или на забранено място.

Всъщност не си прав.Третата снимка на която пише "световен рекорд" е отстреляно от бракониери нейде в тъмните дъбрави около Силистра.

Аз самия не съм привърженик на лова.За мен е адски безсмислено да убиеш животно ей така, за спорта.И тази тема още повече затвърди мнението ми за лова като "спорт"  *privet*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Violeta

Сега бъдете така любезни и ми обяснете какво прави всичко това във форум за акваристика... освен че поражда спорове.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

ata_nas

Вили, не подминавай поста ми за яйцето и кокошката!
И в края на краищата - бизнеса е определящ!
Колкото и гадно да звучи това.

rakim

Извинявай RAVEN имаш моето уважение по принцип,но сега въобще не съм съгласен с теб.Човека регулирал популациите!?Глупости,регулира си комплексите.За това ли зимата вълци,чакали и лисици навлизат в селата сигурното щото в гората е препълнено с дивеч...Да не говорим че в родопите,смолянско съм виждал затворени от малки мечки в клетки,които като доиде някой да си плати и ги гърми за трофей...Бахти трофея.Като са толкова големи мъже и ловци и искали да усетят адреналина да хванат дивеч с нож да кажем.Не от 2км да гърмят с оптиката и да ми говорят за искуство в лова,трофеи и тем подобни простотий....Разбирам да си гладен да имаш нужда,ама за спорта...
540л Южна Америка

Similar topics (5)

30935

Публикации: 4
Прегледи: 4605

53790

Публикации: 3
Прегледи: 3273

2283

Публикации: 20
Прегледи: 10921

59521

Публикации: 2
Прегледи: 2788

15750

Публикации: 7
Прегледи: 4086