• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 19:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

И аз да се похваля

Започната от kypchikov, 30.09.2012 18:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kypchikov

Това колеги е новата ми локва и любимците ми в нея.  *YAHOO* Аквата е 50 литра,приемам препоръки и критика. 







Mirobg

Локвата е екстра. Ако добавиш и цялата информация за нея ще е супер.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

kypchikov

Аквата е стартирана преди 10 дни,като съм ползвал водата,грунда,филтъра и нагревателя от първата ми аква (25 литра на 3 месеца).Нов сам в хобито но все ми се иска по-голяма и по-голяма локва.  :-)

Caxapa

ОК, но само грунда(мозайката) не ми харесва. Сигурно, не а 100% ти е над нормата РН на водата.

Илко Димитров

Мозайката наистина не е подходяща за грунд ,да не те плашим обаче измери си ph-то. Иначе аквариума изглежда доста добре , по-добре от моя втори аквариум, синята гупа на последната снимка наистина ме зарадва.

kypchikov

30.09.2012 21:48 #5 Last Edit: 01.10.2012 09:57 by kypchikov
Трябва да сменя грунда ли?Преди да стартирам първата аква доста четох и останах с впечатление ,че доста акваристи ползват кварцов пясък.Пък и нали тази мозайка я купих от магазин за аквариуми.  :duvar:  *dontknow*  :duvar:
: 30.09.2012г 21:09ч
И мен вече ме радват гyпите  :-) .Тръгнах да си взема малко пасажче от червени неони ,ама беше голяма грешка ,че взех и жената с мен :duvar: .Така вместо неони си купих гупи.  :-D

Penta

Грунда като че ли не е толкова ръбест, каквато е мозайката. Може и да е едър кварцов  *dontknow*

Илко Димитров

Цитат на: kypchikov - 30.09.2012 21:48
Трябва да сменя грунда ли?Преди да стартирам първата аква доста четох и останах с впечатление ,че доста акваристи ползват кварцов пясък.Пък и нали тази мозайка я купих от магазин за аквариуми.  :duvar:  *dontknow*  :duvar:
: 30.09.2012г 21:09ч
И мен вече ме радват гyпите  :-) .Тръгнах да си взема малко пасажче от червени неони ,ама беше голяма грешка ,че взех и жената с мен :duvar: .Така вместо неони си купих гупи  :-D

Ако грунда ти е кварцов пясък, той не е химически активен във вода, всъшност е най- добрия грунд ако това е критерия , не влияе на ph или нещо друго, на мен ми се стори че си си сложил от тая мозайка която се използва за мазилка( просто така изглежда). Абе аз бих си измерил ph-то за да съм спокоен, но ако си сигурен че е кварцов, проблеми с него няма да има.

Similar topics (5)

15585

Публикации: 59
Прегледи: 16871

21234

Започната от skekivd


Публикации: 18
Прегледи: 4719

8988

Започната от Nemo


Публикации: 34
Прегледи: 10475

12798

Започната от sho


Публикации: 31
Прегледи: 10307

20821

Започната от ico


Публикации: 32
Прегледи: 8598