• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 16:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема направо като за Лафче.

Започната от sunshine_167, 13.01.2012 18:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sunshine_167

Здравейте колеги, случи ми се странна случка искам вашето мнение.

Случките са 2:

Номер едно!
Продадох 24 родостомуса за 26лв на колега. След което този колега ми каза че рибите са били е по малко но за сметка на това са пристигнали живи.
Сега Модерадот ми пише че трябва да се управя с този колега и да му пратя левче иначе ще ми намали правата в форума.
Как мислите това не е ли заяждане? Имаики предвид че родостомуса в магазина е 2-3 пъти по скъп а и сме хора  може да згрешим с една бройка. Заслужава ли си да заплашим някой със модератор за левче?

Случка номер 2.
Купих от Мишо калкана Коледен мъх една шепа в кутия на производител вносна за 15 лв. Разви се в аквариума ми. Предложих го на колега за шепа в същата кутия за 10лв поемаики половината цена на транспорта с еконт които му излезе 3 лв. И сега модератор е на главата ми защото шепата която съм му дал не отговаря на очакванията на този колега. Имаики предвид че не съм лъгал в количеството за това има доказателства в комуникацията ми с този колега.

Да завърша със следното. Модератора каза в комуникацията. Аз не съм съдия не вземам страна не ми обшсняваи, но ако не се управиш с колегите ще ти намаля правомощията.
Това не е ли съдииство от една страна само! сега аз от кого да поискам защита? когато ме обвиншват без право за защита а само компенсация в случая на левче и по голяма шепа мъх от нормалната в магазин на пазара.

Георги

Ако не се оправите помежду си и двамата изхвърчате. Форумът е за други цели. Сапунки не ни се четат. Ясно?

sunshine_167

Много добре казано! поне тук се съди и от двете страни.

defilers

Чак ми стана смешно. Какво общо има форума :) Имате проблем излизате на вън като мъже, решавате го. Някой го записва с камерка или телефон и после всички се радваме на поредната пародия в ютуб :)

VDO

За единият лев-въпросът е принципен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

tomatomov197

   За родостомусите специално си е заяждане , в магазина са по 3лв .  Като ги вземаш отраснали по 1.10 трябва да си по-смирен според мен  :-)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

sunshine_167

Като мъже ще ми бъде трудно да се бия все пак съм жена :)

easternalien

Аз мисля, че форумът представен от модератор, не трябва да се намесва. Все пак това си е сделка м/у продавач и купувач без 3-ти лица!
Освен това си има тема за отзиви на търговци и магазини и всеки си прави сметка, дали да си рискува реномето.
Не заемам страна.
Аз лично съм пазарувал от колежаката и съм доволен от комуникация, качество на стоката и цена.
Мир и Бира  *DRINK*

zambo

А сега и модераторът да се изкаже .
Цените и количествата във въпросните сделки не ме интересуват . Проблемът е в това , че има конфликт . Той става публичен и това не ми харесва . Засегнатите страни да се оправят помежду си , тихо и кротко .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

MeTogu

24 родостомуса за 26 лева и аз бих взел,даже и 20 ше взема.Кофти е случката с мъха.Не може да гледате в канчето на другия кой за колко продава.Трябвало е да се уточните за количеството и цената.Всяка от страните си е права за себе си,колкото и си носи вината.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Nazgh0ul

При положение,че родостомуса в момента върви по 4 лева,какво се оплаква въпросният колега  :karamse:.Някой хора нямат срам  *offtopic

zambo

Цитат на: easternalien - 13.01.2012 21:31
Аз мисля, че форумът представен от модератор, не трябва да се намесва. Все пак това си е сделка м/у продавач и купувач без 3-ти лица!
Освен това си има тема за отзиви на търговци и магазини и всеки си прави сметка, дали да си рискува реномето.
Не заемам страна.
Аз лично съм пазарувал от колежаката и съм доволен от комуникация, качество на стоката и цена.
Мир и Бира  *DRINK*
В този форум има много търгуващи хора и за болшинството от сделките не се разбира , защото са коректно извършени . При положение , че четирима се оплакват от един колега , си правя извода за нереднос . Убедете ме в противното !Все пак тук не се събираме за да се прецакваме  .
: 13.01.2012г 21:09ч
Цитат на: Nazgh0ul - 13.01.2012 21:43
При положение,че родостомуса в момента върви по 4 лева,какво се оплаква въпросният колега  :karamse:.Някой хора нямат срам  *offtopic
Щом има споразумение -   24 риби за 26лв., значи това е цената на въпросните гадинки . При положение , че сделката не е станала при тези условия значи е некоректна . Всякакви наши размисли са безсмислени , а цената в магазина е без значение .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

NO CARRIER

За втората сделка. 10та точка от правилата  е затова. В момента е препоръчително, а скоро ще стане задължително да се дава собствена снимка на това, което се продава.

И после реват, че сме искали да затегнем положението. Ревете.  *MODERATOR*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

zambo

Цитат на: NO CARRIER - 13.01.2012 21:54
И после реват, че сме искали да затегнем положението. Ревете.  *MODERATOR*
:-D
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

АМАЗОН

ЦитатЩом има споразумение -   24 риби за 26лв., значи това е цената на въпросните гадинки . При положение , че сделката не е станала при тези условия значи е некоректна
Абсолютно точно.

Similar topics (5)

1322

Започната от Raven


Публикации: 55
Прегледи: 16360

45242

Публикации: 6
Прегледи: 5033

19868

Публикации: 73
Прегледи: 19402

36963

Започната от alleyesonme


Публикации: 2
Прегледи: 1618