• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 22:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Много важна тема неразгласена публично от медиите!

Започната от abv, 02.11.2009 17:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

torsade

Divane
Цитат- Само не разбрах защо трябва да се избиват животните?!

Проблемът не е в тях, а в хората!!!Казвам го за Н-ти път,ама

И аз не разбрах какво искаш да кажеш? Да избиваме хората, щом проблема е в тях? Или да не убиваме животните? Да напомня, че и ехинокока е животно, точно колкото всички други. А кучето пък убива и яде месо, без са го е грижа за човешкото милосърдие. Папа и дечица понякога. И дали приемате, че е нормално в града да се разхождат безстопанствени кучета? Или пък стопанствени, ама пуснати да тичат без намордник?
Още помня идиота с ехинококоза на сърцето, който се ядосваше, че баба му махнала кучето...
Охлювът не ни е враг!

Divane

Цитат на: torsade - 03.11.2009 15:54
Divane
И аз не разбрах какво искаш да кажеш? Да избиваме хората, щом проблема е в тях? Или да не убиваме животните? Да напомня, че и ехинокока е животно, точно колкото всички други. А кучето пък убива и яде месо, без са го е грижа за човешкото милосърдие. Папа и дечица понякога. И дали приемате, че е нормално в града да се разхождат безстопанствени кучета? Или пък стопанствени, ама пуснати да тичат без намордник?
Още помня идиота с ехинококоза на сърцето, който се ядосваше, че баба му махнала кучето...

ти сериозно ли ми задаваш тези въпроси?!?! :duvar:

abv

Хора!Вече не се сдържам..!!!!!!!НАВСЯКЪДЕ КУЧЕШКИ ЛАЙНА МИРИШАТ ПО УЛИЦИТЕ И Е УЖАСНО!!!!!ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ 99% ОТ ТЯХ СА ПЪЛНИ С БАЦИЛИ ТЕНИИ И БОЛЕСТИ!!!!!!!!!!ХОРАТА СТЪПВАТ ВЪРХУ ТЯХ
ДОКОГА ЩЕ ТЪРПИМ ТАЯ  СМРАД?
ВСИЧКИ КУЧЕТА КОИТО СЕРАТ БЕЗРАЗБОРНО ПО УЛИЦИТЕ, И УБИВАТ ХОРА ,ОСАКАТЯВАТ ГИ.ОХАПВАТ ИМ КРАКА РЪЦЕ ПЛАШАТ ДЕЦА ...ДА ИЗРЕЖДАМ ЛИ ОЩЕ....
САМО ИЗБИВАНЕ МАСОВО!!!!НА ВСЯКАКВИ КОТКИ И КУЧЕТА БЕЗ ДОМ СЕЕЩИ ТЕНИИ И ЛАЙНА И БОЛЕСТИ.
ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ ЧОВЕК ОПЕРИРАН ОТ ТАКАВА ТЕНИЯ ОТРЯЗВАТ МУ ИЛИ ЦЕЛИЯ ЧЕРЕН ДРОБ ИЛИ БЯЛ ДРОБ ИЛИ ДАЛАК!ДА НЕ ГОВОРИМ АКО Е В МОЗЪКА......НАПРАВО ТРЪПКИ МЕ ПОБИВАТ ОТ ТЕЯ ГНУСНИ ИЗЧАДИЯ!! *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR*
ВЪРВЯТ НА ОПАСНИ ГЛУТНИЦИ ПО 10-15 КАТО ОЗВЕРЕЛИ ВЪЛЦИ!
А ЕДИН ОПЕРИРАН ОТ ТЕНИЯ Е ЦЕЛИЯ РАЗПОРЕН ОТВСЯКЪДЕ И ОСТАВА ИНВАЛИД ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ.

Raven

 =-O

Първо- писането в червено е позволено само на модератори и администратори.
Второ- писането с главни букви е синоним на викане, а с викове  не виждам как ще решиш проблема с кучетата.

Вкарвай по малко емоции, проблемът с бездомните кучета е голям но с емоции , викове и безразборно избиване няма да се реши.
Ако някой не е наясно защо кучетата няма как да бъдат избити- да ви обясня, но мисля че всеки който се е интересувал от този проблем знае че решението не е в избиването.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

abv

Цитат на: Raven - 03.11.2009 16:27
=-O

Първо- писането в червено е позволено само на модератори и администратори.
Второ- писането с главни букви е синоним на викане, а с викове  не виждам как ще решиш проблема с кучетата.

Вкарвай по малко емоции, проблемът с бездомните кучета е голям но с емоции , викове и безразборно избиване няма да се реши.
Ако някой не е наясно защо кучетата няма как да бъдат избити- да ви обясня, но мисля че всеки който се е интересувал от този проблем знае че решението не е в избиването.
Махнах червения цвят.
Относно тези природозащитници или изруди ,не ги знам какви са защо не съживят тези които вече са под земята.Наскоро 1 дете беше изядено...
Няма да коментирам...
Ако има някой природозащитник и чете тази тема:към него -Ало природозащитници прибирайте си мечките,кучетата и котките щото те имат повече права от хората!
Да спомена бил съм в Китай,Япония,Австралия,Англия,Германия,Испания,САЩ и т.н.. и такова чудо не съм виждал.. :buff:
В Китай ги ядът,ама китайците избягаха от Бг по обясними причини и сега няма кой да намалява популацията.

bigbeer

Ами след като сме решили, че няма да спазваме законите в Българиа, и аз съм за избиването на всички бездомни псета. Предпочитам да убия кучето преди то да е нахапало моето или някое друго дете. Природозащитните организации са само една шайка смукачи на държавни пари. Можем да минем и без тях. Интересно ми е дали ще ме глобят или арестуват ако изпозастрелям една кучешка глутница?! Може, би..

Raven

Аз съм виждал бездомни кучета в Париж, Лион, Атина, Солун и някой други гръцки градове.Котки също имаше много, много повече от кучетата.
В Австрия мисля че не видях, но пък и там минах за кратко и предимно по нощите.
Не са толкова колкото на Балканите, но ги има...

За Букурещ да не говорим, Траян Басеску с неговата кампания за избиване на кучета даде блестящ учебникарски пример защо това не трябва да се прави.
В момента в Букурещ кучетата не са повече от хората, но до няколко години ще станат сигурно.
Броят им се увеличи многократно след двете серии с тотални избивания които Басеску направи- през 2001 и 2006 години.
Кадрите от приютите в които цигани смилаха квичащите кучета с винкели и лопати обикаляха Европа и създаваха интересни нагласи и впечатления в цивилизованите хора.

След всяко от тези избивания имаше вълни от бездомни кучета които се стичаха от половин Румъния в Букурещ, а в Европа говореха за "диваците живеещи между Карпатите и Балканите" които си трепят кучетата щото не са чували за работещите програми за ефтаназия, ваксиниране , обезпаразитяване и кастрация.
Принципно всичките тези призиви за безогледни масови избивания са възможни в Джелалабад или Азърбайджан, в никоя европейска столица, без значение дали е Брюксел, Женева или София никой няма да тръгне с винкело по улиците и да трепе наред.

Десетилетия европейски и световен опит са създали система за справяне с проблема с бездомните кучета, винкела и отровата не са в тази система.

Освен това, обясних вече че тенията и другите заразни болести не се пренасят само от бездомни кучета, преносители са напрактика всички месоядни и всеядни животни и птици които не са обезпаразитени.

Да - положението с бездомните кучета е много лошо и нетърпимо, и трябва да се вземат мерки.
Проблемът не е в тенията, тя не е чак толкова разпространена болест или зараза, проблема е комплексен.
Но такива призиви за избиване стил "Карбовски" - не са много смислени.

Проблемът трябва да се реши в съответствие с разработени и доказани програми защото никоя държава не си е премахнала кучетата със  стрелба по улиците и отрова.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

miTko

Цитат на: Divane - 03.11.2009 13:43
Живота наистина не е никак розов! И си прав за това :  - Само не разбрах защо трябва да се избиват животните?!

Проблемът не е в тях, а в хората!!!Казвам го за Н-ти път,ама

Това е само едната мярка, другата естествено трябва да е насочена към тези , които ги развъждат, натирват по улиците и не спазват съответните закони! Ако и това не ви е ясно, не виждам смисъл да пиша повече в тази тема. Все едно да се убеждавам сам в неща, които знам и виждам от години. *dontknow*
Разни мои АКВАРИУМИ 

abv

Цитат на: Raven - 03.11.2009 17:03


Да - положението с бездомните кучета е много лошо и нетърпимо, и трябва да се вземат мерки.
Проблемът не е в тенията, тя не е чак толкова разпространена болест или зараза, проблема е комплексен.
Но такива призиви за избиване стил "Карбовски" - не са много смислени.


Грешиш номер 1 сме в света по заболяване с ехинокок от кучета има си иследвания които са го показали.В БГ само псевдо защитници ,както бирата каза по-горе, доколкото си спомням мисля ,че повече от 500 човека на година може и повече да са имаше статистика.По света тези случаи се брият на пръсти.Тук всичко е оправяй се сам ок де ама... проблема е наболял.Аз ако знам къде във Варна да ида и да кажа на който трябва,едва ли ще ми обърнат внимание много.Но ако убиеш куче може да те арестуват...добре дошли в страната на абсурдите.
Абе темата е без край..дано някой от медиите видят какво пишем тук да се говори за това.В София положението с кучетата е безнадеждно също.

Raven

Добре- значи сме номер едно.
Проблемът няма да се реши с избиване, пак повтарям.
Дори да избием кучетата ще останат котките, после враните,свраките- всички месоядни птици и животни, домашни кучета- те също разнасят болестта.

Примерно в момента има бяс в страната, има програма за ваксиниране, от самолет се хвърлят желатинови блокчета с противобясни ваксини, ловците от ловните дружинки също разхвърляме такива блокчета.
Те се ядът само от месоядни животни и бясът се ограничава.
Ваксинирането и обезпаразитяването е добро решение, без него- няма файда колкото и да трепеш.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

miTko

Цитат на: abv - 03.11.2009 17:17

Абе темата е без край..дано някой от медиите видят какво пишем тук да се говори за това.
Темата се обсъжда не само тук, бъди сигурен. И трябва да се шуми още повече иначе в тази страна не става нищо ей така.

Мариане, през последните 6-7 години, кучетата в Пловдив намаляха значително. Как мислиш стана това, чрез емиграцията им в София ли? ;-) Това е добре, ще е добре да стане същото и с котките. След като се вкарат в разумни бройки трябва да има контрол и спазване на законите за да не се допуска отново увеличаването им. В Пловдив скоро ги броиха ако не се лъжа, да видим какво ще последва.
Мисълта ми е че при ниска численост, овладяването им е по-лесно, да не говорим че няма да има нужда от толкова приюти и прочее разходи. Аз не искам да плащам данъци за да храня кучета по приютите, само щото разни тиквеници ги развъждат и натирват! От къв зор?
Нека да оставим на мира гаргите, свраките и др. Струва ми се че увеличаване на тяхната популация не може да има в следствие на нашите "дейности" Просто не са толкова зависими от нас и не чакат да ги нахраним буквално.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

11931

Публикации: 1823
Прегледи: 399794

32043

Публикации: 8
Прегледи: 23190

19603

Публикации: 3
Прегледи: 4553

3206

Публикации: 8
Прегледи: 4128

39381

Публикации: 2
Прегледи: 2235