• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 04:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Риби-доктори

Започната от Kocetosl, 18.01.2010 14:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kocetosl

Знаете ли че : След като придоби широка популярност в Китай, Япония и други страни, рибният педикюр се утвърждава като новата вълна в процедурите за разкрасяване на уморени ходила и в Шенай, южна Индия.
Тази процедура включва потапяне на краката в аквариум с рибки, известни като ,,риби-доктори", описва БГНЕС. Тези рибки се хранят с мъртвата кожа по краката, като така я очистват и подновяват, а избягват живите тъкани.
http://dariknews.bg/view_video.php?video_id=29252

                                                                                                                                                      текста е копиран от :http://zdrave.log.bg


Danyel

 *BRAVO*  Ще взема да си поръчам, може и да са ми от полза тези рибоци.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FFord%2Fm9273.gif&hash=bdce7463b1b94eb26ae78d448fe0ca908391344b

Dropkick

Не мога да отворя линк-а, но знам за кои риби говорите - Гара Руфа, мн са яки - супер енергични, живи рибки, лесни за гледане и усещането, когато те "лекуват" е мн яко! Ако някой се чуди какви рибки да си вземе, нека са Франчайз  *THUMBS UP*
ADOPT AN ANIMAL, DON'T BUY !!!

zlatna ribka

Цитат на: Dropkick - 14.05.2012 16:52
Не мога да отворя линк-а, но знам за кои риби говорите - Гара Руфа, мн са яки - супер енергични, живи рибки, лесни за гледане и усещането, когато те "лекуват" е мн яко! Ако някой се чуди какви рибки да си вземе, нека са Франчайз  *THUMBS UP*




Какво имаш в предвид под"много яко" ?В смисъл не е ли гъделичкащо,болезнено...?
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

rollon

Тези рибки са много ефективни при лечение на псориазис,а не за правене на педикюр  :-)

zlatna ribka

Цитат на: rollon - 14.05.2012 18:00
Тези рибки са много ефективни при лечение на псориазис,а не за правене на педикюр  :-)

Да,четох за лечебния им ефект при псориазиса,но и за педикюр много оферти напоследък гледам...та затова ми е интересно какво е усещането? :-)
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

АМАЗОН

Цитат на: rollon - 14.05.2012 18:00
Тези рибки са много ефективни при лечение на псориазис,а не за правене на педикюр  :-)
Тези рибки контролират и по-скоро прикриват псориазиса но не го лекуван изобщо.

totishish

Не знам какво лекуват но със сигурност ако си топна краката след като се прибера работа нема да остане нито една рибка. Шегата на стана.
Някой гледали такива и дали изобщо ги има в БГ 

zlatna ribka

Цитат на: totishish - 14.05.2012 18:45
Не знам какво лекуват но със сигурност ако си топна краката след като се прибера работа нема да остане нито една рибка. Шегата на стана.
Някой гледали такива и дали изобщо ги има в БГ 


:-D :lol: :lol: Успя да ме разсмееш !Има ги в България,все по-често има оферти за педикюр в колективното пазаруване,та затова и ми е интересно за усещането :-)
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Dropkick

Усещането е мн яко - т.е. имам предвид, че е приятно, не е болезнено в никакъв случай и няма как да бъде, по-скоро гъделичкащо, но не и досадно и/или нетърпимо. Първоначално, докато свикнат със средата няма от раз да тръгнат да ти "ядат" кожата, но после само като си потопиш ръката и за секунди вече не можеш да си я видиш от рибки. Аз лично мн ги харесвам, активни рибки са, мн плуват и лесно се гледат. Продават се, мога да ви кажа и къде, не са скъпи - 3.80/бр. Аз съм тествала Гара Руфа за кратко и не мога да кажа дали има и ако има - какъв е ефектът, защото и мненията за тях са мн противоречиви. Съществуват от само 3г., а вече интереса към тях е огромен =) По морето в момента приготвят яко акариуми с Гара за туристи и любители  *ROFL*
ADOPT AN ANIMAL, DON'T BUY !!!

ivotri

17.05.2012 14:34 #10 Last Edit: 17.05.2012 16:26 by Caxapa
Oт три години?? Имаш предвид в България нали? Тези рибки си съществуват от много годинки. Успяха да направят бизснес с тях. За тях знам от поне 7-8 години и тогава мислих сериозно за подобен бизнес, но нямах средства. Има и едни рибки китайски чин чин и те се ползват за същата цел. Гледайте ако купувате да не ви прекарат.  *DRINK*

rollon

Цитат на: АМАЗОН - 14.05.2012 18:31

Тези рибки контролират и по-скоро прикриват псориазиса но не го лекуван изобщо.
Псориазисът,ако не се лъжа е автоимунно заболяване-лекуват го симптоматично

Dropkick

Цитат на: ivotri - 17.05.2012 14:34
Oт три години?? Имаш предвид в България нали? Тези рибки си съществуват от много годинки. Успяха да направят бизснес с тях. За тях знам от поне 7-8 години и тогава мислих сериозно за подобен бизнес, но нямах средства. Има и едни рибки китайски чин чин и те се ползват за същата цел. Гледайте ако купувате да не ви прекарат.  *DRINK*

Аз си мислех, че изобщо тези рибки съществуват от 3г. но явно съм била в грешка  *THUMBS UP* Създадени са изкуствено, доколкото знам с определена цел?
ADOPT AN ANIMAL, DON'T BUY !!!

DISCUSBG

Изкуствено? Я ни разкажи повечко........
Не знам!

ivotri

Teзи риби до колкото знам живеят в Турция в минерална топла вода. Защитени са за износ и няма нищо изкуствено в тях. Можеби тези внесените са размножени в плен.