• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
30.04.2024 13:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибарски неволи

Започната от patter, 25.02.2005 10:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

patter

Рано сутринта в събота жена се събужда. Става и отива в кухнята. Взима сатърчето и накълцва въдиците, нарязва влакното, полива с киселина плувките, с ножицата нарязва гумените ботуши на лентички, отваря прозореца и изхвърля стръвта. Удовлетворена от извършеното тя ляга отново в леглото и прегръща спящият си съпруг....
Остават и още два часа живот.....

Raven

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

patter

Знаех си аз кой ще реагира първи на темата  :idea:

Raven

приех го много лично ,и беше болезнено за мен :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ВЕЛИНСКИ

Абе да ви питам, ако има запалени рибари като мен, де... ядете ли уловената риба?

Защото откакто се занимавам сериозно с акваристика вече не ми дава сърце да убия уловена риба - всичките ми изглеждат ужасно симпатични  :roll: Преди ги кормех за секунди и печах полуживи на въглени  :twisted:

Иначе съм супер запален спинингар и кефалите по Искъра и Осъма ми имат страха.... но вече ги пускам като гъзарите по Дискавъри  :D

Dred

Велински да не си си ударил главата?

dido

Аз ги ям и при мен това е въпрос на принцип :-) Иначе ако я ловиш и не я ядеш, си е живо похабяване. Ако пък я пускаш, си е жива гавра с рибата - мъчение. Пускаш и примамката. Тя се наточва, налапва. Обаче боде яко. Пулса и скача на 200, адреналина се вдига до небето. Мани дугото, ама и нещо я влачи нанякъде (кордата демек). Изведнъж се надишва с въздух. Някакъв дебил е целува по люспите след 15 минути позиране и снимки и я праща обратно в реката.
И какво става после с тая риба-инвалид, изпаднала в шок - ако се оправи, то ще е поне след 3 месеца.

Ям си ги аз... ;-)

N.Nobs

Цитат на: "dido"Аз ги ям и при мен това е въпрос на принцип :-) Иначе ако я ловиш и не я ядеш, си е живо похабяване. Ако пък я пускаш, си е жива гавра с рибата - мъчение. Пускаш и примамката. Тя се наточва, налапва. Обаче боде яко. Пулса и скача на 200, адреналина се вдига до небето. Мани дугото, ама и нещо я влачи нанякъде (кордата демек). Изведнъж се надишва с въздух. Някакъв дебил е целува по люспите след 15 минути позиране и снимки и я праща обратно в реката.
И какво става после с тая риба-инвалид, изпаднала в шок - ако се оправи, то ще е поне след 3 месеца.

Ям си ги аз... ;-)

Нали не си останал с впечатлението че на скарата си прекарват по-добре :?:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

tishovsx

Малката риба обратно - голямата в живарника, и нормален улов...не сме месари  :wink: А и да не си мисли някой, че и това хоби е без пари...като знам колко кинти съм издавал специално за спининг, свет ми се завива !!! :shock:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Живко

Цитат на: "patter"Рано сутринта в събота жена се събужда. Става и отива в кухнята. Взима сатърчето и накълцва въдиците, нарязва влакното, полива с киселина плувките, с ножицата нарязва гумените ботуши на лентички, отваря прозореца и изхвърля стръвта. Удовлетворена от извършеното тя ляга отново в леглото и прегръща спящият си съпруг....
Остават и още два часа живот.....

patter мисля ,че да постваш такива работи тука изобщо не е уместно.
ако жената случайно се заинтересува какво щракам постоянно в този форум и вземе че прочете твоя пост ще вземе да реши...малее не искам да си го помислям дори.:lol:  :lol:
да знаеш,че ще те държа отговорен за всичките ми такъми.

а иначе рибата се лови за да се яде,всичко друго е садизъм.
Никой не се е родил научен.

Мишо

Цитат на: "patter"Рано сутринта в събота жена се събужда. Става и отива в кухнята. .....
.....Прави три големи сандвича ,две кафеварки сипва в термоса;Внимателно преглежда сака в коридора - кутии с блесни и мухи,билет,мухарка и спинингова пръчки в тубуса,кеп,ботуши,шапка,фотоапарат,две кутии с цигари .Сипва едно кафе на масата и ме буди - получава инструкции за артемията на малките наностомуси и ме изпраща .
П.С.Това е живата истина при мен - въпрос на правилни навици.И понеже повечето сте млади момчета тук си позволявам един съвет - както свикнете  половинките си,така и ще я карате  :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F2_mini.jpg&hash=4d4666357bd28950b4b4e601672e141ce5110eb1  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F19_mini.jpg&hash=abf73e85d5384ca65321824882d3f97b0028b04f

tishovsx

Точно така Мишо, моята по подобен начин го прави, освен ако не иска да дойде с мен, е тогаз е още по добре, така че пичове водете половинките си с Вас, и нещата ще са добре. Аз лично не обичам много хора около мен, с още един приятел е екстра :D
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

ВЕЛИНСКИ

Цитат на: "dido"Аз ги ям и при мен това е въпрос на принцип :-) Иначе ако я ловиш и не я ядеш, си е живо похабяване. Ако пък я пускаш, си е жива гавра с рибата - мъчение. Пускаш и примамката. Тя се наточва, налапва. Обаче боде яко. Пулса и скача на 200, адреналина се вдига до небето. Мани дугото, ама и нещо я влачи нанякъде (кордата демек). Изведнъж се надишва с въздух. Някакъв дебил е целува по люспите след 15 минути позиране и снимки и я праща обратно в реката.
И какво става после с тая риба-инвалид, изпаднала в шок - ако се оправи, то ще е поне след 3 месеца.

Ям си ги аз... ;-)

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  шъ умръ

dido

Цитат на: "Живко"...
а иначе рибата се лови за да се яде,всичко друго е садизъм.

Това ми беше мисълта де. Помъчих се да обясня защо ми се вижда садизъм пускането на рибата обратно в реката.

Ама тия западняците са големи дебили, от тях идват тия мурафети. Хранят ги тях с дрогирани мутиранти - пуйки, пилета и тем подобни и ония си мислят, че там е истината и са им чистички такива едни ръцете. После отива и улавя истинската храна, та я цопва обратно в реката, като си мисли, че и спасява живота. Ама на рибата че и се ебав* мамата, не му дреме - след такъв шок от улавяне и изтърване съм виждал пъстърви да обръщат корема, не е шега работа това ;-).

patter

Обява:
"Продавам много евтино, пълен комплект риболовни принадлежности и лодка. Ако слушалката вдигне мъж, трябва да кажете:" Извинете, грешка!"

Живко

тези скаридки,които ползвате за водораслите в акватиумите не са ли същите които се срещат по нашите реки.
ако са те мога да ви кажа,че на такива скаридки съм ловил доста черна мряна и тук таме клен.
знам доста находища около Плевен.
Никой не се е родил научен.

Raven

обикновенните сладководни скариди- палеомон,леандър и др са хищни и ядът малки рибки,от тях няма полза.
аквариумните ядът детрит и водорасли и за това ги използват в аквариумите,иначе не са много атрактивни- крият се и са предимно нощем активни,декоративната им стоиност не е много голяма.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ico

да сештам се и аз за тия скаридки даже преди месец търсих за проба ама са се изпокрили от студа май гадинките на пролет обезателно ще намеря за да пробвам дали има друга полза от тях за аквариума освен хранителна
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Живко

много често се събират в коренища на разни храсталаци или треви.
там където водата е подмила брега и гъсти малки корени на туфи са под водата.
Никой не се е родил научен.

ico

ловил съм за костенурки в големи количества от тия скаридки по стари чешми такива по баирите :) пролетно време по там се намират и от тия земноводните гущтерчета ся не мога се сетя за името им мноо съм затъпял
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (2)

266

Започната от aqua


Публикации: 21
Прегледи: 11871

1784

Публикации: 9
Прегледи: 6406