• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 18:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Swetoslawa

Цитат на: donpeev - 27.12.2013 13:15
... В крайна сметка като местиш в харда получава ли се ? И ако не какво изписва, някаква грешка ли? ...

да папките се прехвърлят, но примерно една от тях не може да се отвори и ми изписва това:

Problem with Shortcut

The item 'cartini' that this shortcut refers to has
been changed or moved, so this shortcut will
no longer work properly.

Do you want to delete this shortcut ?
Yes/No

Тази въпросната папка 'cartini' обаче се отваря чрез онази "главна" папка ( защото и нея съм я качила в харда ) където писах по-горе в която съм сложила и други такива папки и де факто папка 'cartini' съм я cut-нала от Recent Places а там както казва SDB са всички папки които съм отваряла де факто от "главната" и тъй като "главната" съм я cut-нала преди това, след това папките в "главната" които са отваряни и се показват в Recent Places не се отварят... и май за това се получи така

а аз реших, че в Recent Places има папки които не съм качила



Цитат на: SDB - 27.12.2013 13:27
...команден файл
който съдържа последователност от команди (файла е текстов и може да се прочете с notepad например)
автоматично се изпълява от windows при включване на устройството в съответната папка най-вероятно
са файловете към които има обръщение в autorun.ini много често се използва за стартиране на вируси
(тъй като при поставяне на флашката например той се изпълнява веднага)

в какъв смисъл за стартиране на вируси ?
да ги идентифицира или ???

sVGNsali

Иначе стана голямо мазало, аз поне нещо се поизгубих. ТА ако кажа нещо, вече казано, да ме прощавате.
Recent places показван история, хронология. Но това че нещо се вижда там, не значи 100%, че ще го има и занапред (примерно създаваш папка, после я триеш. Може да я видиш от recent но не и да отидеш там). Накратко това recent го забрави, игнорирай.
Аз примерно, като прехвърлям голям брой файлове, процедирам като теб => всичко в една папка и меся накрая нея. НО ПЪРВО COPI - PASTE. После сравнявам големината на двете папки, брой файлове и т.н. А СЛЕД ТОВА DELETE (или гадният навик shift+delete, не го препоръчвам на никой).
Цитата на англ, според мен показва вид пряк път, който в последствие не работи, защото вече е изтрит. Игнорирай и него.
autorun  се използва от вирусни програми но и от такива, които се стартират с вкл. на някакъв хардуер - в случая външен хардиск. И пак в случая, в това отношение, грижи нямаш. Може и по подробно да се обясни, но едва ли има смисъл да развивам писателски умения тук. Използвай google. Ако нещо конкретно те интересува, давай на ЛС, да не се превърнем в чат.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Swetoslawa


Благодаря ви момчета за отделеното време и изчерпателната информация която споделихте !

Весело посрещане на Новата Година  :-)

banderas738

Здравейте колеги искам да гледам филм от компютъра на телевизора видео картата ми има HDMI телевизора също има HDMI избирам на телевизора HDMI като компютъра работи но на телевизора ми изписва няма синхронизация и син екран.Трябва ли да правя някакви настройки от видео картата за да имам сигнал на HDMI предварително благодаря на всички за помощта.

dgwrite

Не си писал каква е видео картата. Имаш няколко възможности. Трябва да влезеш в настройките на видео картата и да избереш някой от вариантите които има картата. Вариант едно Primary display изключваш този на монитора и ползваш телевизора за основен дисплей. Extended display, при него на компютъра можеш да си работиш а на тв ще виждаш каквото преместиш там, например завлачваш плейъра за филми, и филма ще ти върви само на телевизора. Dual display, при него каквото виждаш на монитора на компютъра, такова виждаш и на тв. и само една поправка порта е HDMI. Успех!

banderas738


dgwrite

Значи влизаш в Nvidia Control panel и на Display/Set up multiple displays си избираш някоя от опциите за които ти писах, която ти е най-удобна. За да имаш достъп до контрол панела трябва да имаш инсталирани официални драйвъри за видео картата.

banderas738

да колега имам инсталирани драйвери дори сложих най новите драйвери сега успях да изкарам картина на pc слота който е за монитора и едно уточнение за картата по точно е
Captiva GeForce 9800GT 512MB  интересува ме дали ще може да гледам филми 3D без да ми засича картината благодаря ти колега за съветите.

BEYA

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2Fukyz7qtrh%2Fnvda.jpg&hash=e73cf62bf4638d37a8dc199e3f54702329edcc8d

Aко си с Windows 7 ето това е начина!
Успех!

dgwrite

Няма да имаш проблеми с гледането на 3D. Видео картата ти има хардуерно ускорение. В зависимост от плейъра с който гледаш трябва да го включиш за да не ползва процесора на компютъра а този на видео картата. Ако гледаш рипове от рода на Half-OU или Half-SBS най-добрите плейъри са MPC-HC или Splash PRO EX. Втория сам си пуска хардуерното ускорение. Ако ще гледаш пълни блуреи, тогава ти трябват плейъри от рода на PowerDVD 13 Ultra или TotalMedia Theatre 6.

kamos

Системата е Убунту 13.10. Инсталирани са още хубунту и лубунту десктопите. При ползване на убунту десктоп при едновременно играене на УОУ под емулатор уайн и превключване  с алт и таб към мозила с пуснати флашове след връщане към играта същата почва яко да сече. Проблема го няма при Лубунту декстопа. Някакви идеи?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Swetoslawa

Здравейте  :-)

Може ли да ви попитам какво мислите за антивирусната Comodo ако сте я чували, добра ли е  ?

Защото се чудя каква антивирусна да си инсталирам.

donpeev

Просто не си инсталирай. Няма никакъв смисъл. Мрежите на операторите вече са достатъчно изчистени, не е като едно време. И дори с антивирусна ако решат да те хакнат ще го направят. Ще ти тормози компютъра,ще сканира и губи времето ти, за "намерени" червей и вируси ще ти иска да си сложиш платената версия или просто няма да може да го почисти.
Не си слагай никаква, просто на 2-3 години една преинсталация на операционната система и почистване на компютъра (отвътре) и смазване на вентилаторите е достатъчно. Това се отнася и ако имаш антивирусна :)
Само да вмъкна, че си има сайтове, мейл-и, линкове по скайп и други "рекламни" които не трябва да се отварят. Ако искате да ограничите определен достъп примерно за деца препоръчвам Bitdefender - това е антивирусната. Има и parents control (родителски контрол) но си изисква играчка докато се настрой.

sVGNsali

Цитат на: donpeev - 02.01.2014 19:32
Просто не си инсталирай. Няма никакъв смисъл. Мрежите на операторите вече са достатъчно изчистени, не е като едно време. И дори с антивирусна ако решат да те хакнат ще го направят. Ще ти тормози компютъра,ще сканира и губи времето ти, за "намерени" червей и вируси ще ти иска да си сложиш платената версия или просто няма да може да го почисти.
Не си слагай никаква, просто на 2-3 години една преинсталация на операционната система и почистване на компютъра (отвътре) и смазване на вентилаторите е достатъчно. Това се отнася и ако имаш антивирусна :)
Само да вмъкна, че си има сайтове, мейл-и, линкове по скайп и други "рекламни" които не трябва да се отварят. Ако искате да ограничите определен достъп примерно за деца препоръчвам Bitdefender - това е антивирусната. Има и parents control (родителски контрол) но си изисква играчка докато се настрой.
+1 и от мен.
Това не значи обаче, че няма ситуации, в които трябва да имаш такъв софтуер - ако боравиш с банкови преводи On-line и др. такива, е хубаво да имаш стабилен защитник. Това обаче води до изискване за стабилен компютър.
Аз в къщи и в службата ползвах 3 г. подред, една от най-добрите в света - Kaspersky Internet Security (KIS). Страхотна програма, спести ни доста главоболия. Само ако не беше факта, че яде около 40% от ресурсите (2-3 exel таблици, 4-5 чертежа и офисните комп, започват на насичат, а моят в къщи, започва да се усеща натоварването) и не става за всеки компютър, щях да я препоръчам горещо. Трябва да имаш сериозна причина, за да я ползваш.
Като цяло мисля, че ако ще се инсталира такава програма, трябва да е платена, да има поддръжка и т.н. Ако ще се хаква, по добре да я няма.
Ползвал съм демо версии на Norton, Eset, Mcafee...абе биват, но KIS е по-добра.
За цитираната по - горе програмка Comodo, не съм чувал, нямам мнение.
Ако питаш за домашен комп, едва ли има нужда. Просто в днешно време, само някой трябва да реши да получи информация и да си плати за нея, няма спиране => виждате че дори ББ беше подслушван, какво остава за нас?

ПП.:Аз вече около 1 г. съм без антивирусна у дома. С внимаване и умно ползване, както е казал колегата donpeev, няма да имате проблеми.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Mu3epHuk

Цитат на: Swetoslawa - 02.01.2014 18:56
Здравейте  :-)

Може ли да ви попитам какво мислите за антивирусната Comodo ако сте я чували, добра ли е  ?

Защото се чудя каква антивирусна да си инсталирам.

Качествата на защитната стена на Комодо изпреварват тези на антивируса й. Така че, ако искаш наистина качествена защитна стена избери я. Ако става въпрос за сигурност, вградената на уиндоус търпи критики. Безплатните и качествени антивирусни решения не са никак малко. По-скоро се стига до въпроса дали ти е удобно с конкретния продукт, тъй като някои имат специфични особености, а така съответно критици и поддръжници. Винаги трябва да си с антивирусна! По-добре с такава, отколкото без никаква. Дори Аваст, който е оплюван не от един и двама има завидно висок резултат на детекция. Така че можеш да избереш него. Друго добро предложение, което също е безплатно и набира все повече почитатели е китайската Quiho 360. Тя е сред фаворитите при разбиращите от вируси и антивируси. Постоянно я тестват и не биха я сменили на този етап. Скоро ще излезе и преводът на български. Нека не изглежда като реклама, но и тя е по-добра от без никаква. Колкото до колегите от последните два поста, антивирусните пропускат мизерии! Затова в допълнение периодично пуска приложения чистачи на зловреден софтуер. Доверил съм се на: Spybot - Search & Destroy, JRT, AdwCleaner и на Malwarebytes (макар че не е толкова добър както първите 3 предложения!). Настроил съм ги да се ъпдейтват и сканират само ръчно, така че на практика не се усещат от системата и няма наличие на конфликти. Периодично правя контролни сканирания и успешно изчистват намереното, което стандартната антивирусна не засича. Дори при инсталация на обикновена програма и премахнати отметки за инсталация на рекламни и нежелани продукти, получавате пълен набор търсачки, сменени заглавни страници, редица шпиони...Всеки сам решава! В много краен случай, правите преинсталация и си решавате проблема, но помислете, че можете да прехвърлите вируса си на ваш приятел!

Similar topics (5)

41833

Започната от gupity123


Публикации: 13
Прегледи: 4657

22426

Публикации: 7
Прегледи: 4975

20075

Публикации: 1
Прегледи: 2827

37761

Започната от sexamir


Публикации: 0
Прегледи: 1096

29518

Публикации: 17
Прегледи: 9190