• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 20:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

manyg

Цитат на: Илиян Илиев™ - 20.08.2013 12:32
*STOP*   :-|

Ако не му трябва линукс за работа, изобщо не си я слагай.
Карай си с Windows 7 и си щракай с пръсти. При линукс може да имаш известни главоболия.

Илиян Илиев™

Май не зависи от ОС, а от човека. Така мисля, защото при мен пък главоболията изчезнаха след окончателното премахване на уйндоус.  *DRINK*

manyg

аз също не съм на Уйндолс от няколко години, но немога да отрека, че Win 7 е може би най-добрият ОС продукт до сега на МС.

ido

Да ви призная не разбирам много от компютри, ползвам ги само за забавление и информация.

Досега съм ползвал все Уиндоус, сега пробвах Убунто само защото ми продадоха лаптопа с него.В началото ме грабна, но се оказа доста сложно за мен.Сега със седмицата се ориентирах за минути.Навици може би.
Иначе ми е все тая с какво ще съм, стига да ми върши работа. :-)

zlatna ribka

Нуждая се от съвет :-[
Наближава рождения ден на щерката и решихме вместо таблет (който тя много иска )да вземем лаптоп,вижда ми се по-разумно!
Та максимума който можем да отделим е 800лв,можем ли да вземем читав лаптоп на тази цена,нов не втора употреба?
Нямам представа от новостите на хардуера, нито от новостите на пазара и имам нужда от съвет... :-[
Процесор -колко ядрен ?
Рам-колко ГБ?
Видеокарта...?

HP или ACER ? Ако изберем HP можем да го вземем през фирма и да не плащаме ДДС,но ако ACER са по-добри ....заслужава ли си?
Въобще терзанията са ми в тая насока,затова ще съм много благодарна ,ако помогнете със съвет! @}->--

"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Lasho

Хм, винаги когато някой ме е питал какъв компютър да си купи първо съм го карал да си изясни за какво най-вече ще го ползва - за игри, за интернет, филми, офис работа... Трудничко е да се каже така за 800 лв. ей тоя е най-добрия. Гледам си се спрял на две марки. Най-добре дай конкретните модели за да може някой да те ориентира. Ето ти една извадка за компютри от 700 до 800 лв. Всички стават. Ама зависи за какво :) http://www.laptop.bg/laptops
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

ogogogo

И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

manyg

Лични впечатления:
Лаптоп- Ползвам Acer 7738g от 4 години и съм страшно доволен от него (не е мръднал). Никога не ми е прегрявал и само термопаста съм му сменявал. Имам приятели и познати които са си патили от HP.
Таблет- Според мен Ipad и Samsung galaxy tab в момента са най-оптимизирани (като за 2-рия може да поспорим).
Ако нямате лаптоп у дома, таблет не ви трябва! 

hunter

Аз също съм със АCER от 10години вече е много дърт ама не е мръднал за миг. Като цяло предполагам детето ще го ползва предимно за развлечение като филми и игри. Съвременните игри изискват доста ресурс и едва ли ще ти стигнат 800лв. Но както по горе колегата е дал линк към НР-то се вижда че може да се вземе и нещо среден клас. Според мен като избираш гледай процесора да е от 2.4гхц нагоре няма значение двуядрен четириядрен и тн. до където стигат парите до там. Рам памет да е не по малко от 2гб. Като гледаш за процесор гледай колкото се може да е по голяма кеш паметта му гледат се L1,L2,L3 колкото повече МВ толкова по добре  *THUMBS UP*

ogogogo

Цитат на: hunter - 29.08.2013 16:27
Аз също съм със АCER от 10години вече е много дърт ама не е мръднал за миг. Като цяло предполагам детето ще го ползва предимно за развлечение като филми и игри. Съвременните игри изискват доста ресурс и едва ли ще ти стигнат 800лв. Но както по горе колегата е дал линк към НР-то се вижда че може да се вземе и нещо среден клас. Според мен като избираш гледай процесора да е от 2.4гхц нагоре няма значение двуядрен четириядрен и тн. до където стигат парите до там. Рам памет да е не по малко от 2гб. Като гледаш за процесор гледай колкото се може да е по голяма кеш паметта му гледат се L1,L2,L3 колкото повече МВ толкова по добре  *THUMBS UP*
Но най-вече за съвременните игри си сака видеокарта.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

hunter

Цитат на: ogogogo - 29.08.2013 18:08
Но най-вече за съвременните игри си сака видеокарта.
Е това е безспорен факт.

mollies

Може би е малко неуместно, но според мен помислете отново дали щерката ще се зарадва на лаптопа, или ще се разочарова. Предполагам идеята й е да си го носи със себе си и да играе игрички с тъчскрийна, евентуално и акселерометъра (т.е. да пипа и маже по екрана и да накланя таблета). Това с лаптоп за 800 лева няма да може да го прави. Твърде различни са двете неща, да не кажа, че нямат нищо общо, освен че можеш да ровиш в интернет от тях. Лаптопът не е с нищо по-различен от настолния компютър, освен че е преносим ;) Т.е. на един средностатистически тийнейджър (все пак знам ли, вашата може да се откроява от повечето) няма да му направи никакъв кеф.

zlatna ribka

Цитат на: hunter - 29.08.2013 16:27
Аз също съм със АCER от 10години вече е много дърт ама не е мръднал за миг. Като цяло предполагам детето ще го ползва предимно за развлечение като филми и игри. Съвременните игри изискват доста ресурс и едва ли ще ти стигнат 800лв. Но както по горе колегата е дал линк към НР-то се вижда че може да се вземе и нещо среден клас. Според мен като избираш гледай процесора да е от 2.4гхц нагоре няма значение двуядрен четириядрен и тн. до където стигат парите до там. Рам памет да е не по малко от 2гб. Като гледаш за процесор гледай колкото се може да е по голяма кеш паметта му гледат се L1,L2,L3 колкото повече МВ толкова по добре  *THUMBS UP*


Благодаря ви за съветите! Ще се ползва за игри,интернет,филми музика,но ми се иска да е нещо читаво( не след няколко месеца или година да даде фира)

mollies.знам че нямат нищо общо,но това лято съм свидетел на 4 счупени  дисплея на таблети,да не говорим че  тъчскрийна забива при малко по-мръсни ръце,а те са си още деца( ядът кубети,солети ) За нея е важно да могат да тръгват определени игри,като излезе навън ми се иска да играе на (народна топка,жмичка...) ;-) Ама какво ми се иска....и какво се получава-са две съвсем различни неща.....
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

kamos

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

hunter

Цитат на: kamos - 31.08.2013 08:39
Вземете таблет на детето.
Не съм съгласен колега. Един таблет не може да се мери и да замени на 100% компютъра според мен. Особено за игри изискват постоянно да си в интернет да си вързан към гугъл акаунта си и ред други недъзи. Ако таблета ти няма слот за карта а е само на безжичен и там където си няма безжичен интернет а на детето му се играе на игра която иска достъп до интернет какво следва? Или ако пък е с карта колко ще цакаш на оператора за услугата? Макар и да е с неограничен достъп след определени МБ-ГБ скоростта пада и пак е греда. Не че с компютъра не може да има издънка с нета ама когато си имаш инсталирани игри не ти е нужен интернет за да ги играеш. Имаш много по добра графика. Искам само да кажа, че детето да е живо и здраво ще расте и след 5 години може да си ползва компа и за друга дейност освен игри. Докато таблета освен за мейли, игри, музика, скайп и тн за какво ще го ползваш? Таблета е създаден за сърфиране в нета и до там.

Similar topics (5)

37630

Публикации: 5
Прегледи: 2635

19735

Публикации: 25
Прегледи: 15009

35575

Публикации: 17
Прегледи: 8394

16449

Публикации: 18
Прегледи: 6077

60053

Започната от ivan78


Публикации: 0
Прегледи: 1952