• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 22:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

hunter

Защо не пробваш с друга антивирусна програма например пробна версия на нод32 колкото да ти изтрие вирусите ако вобще е вирус. А що се однася до преинсталалция на уина ти трябва същия понеже си на дялове. Иначе ако пробваш с друг уин макар и да му зададеш да се презапише във дял Ц където е предния той ще ти го набие във друг дял. Варианти много сваляш си инфото на дискове или флашки събираш дяловете после форматираш инсталираш и после делиш. Или ако си имаш същия уин просто му даваш да се намърда в Ц и нямаш грижи. Но според мен първо пробвай със друга вирусна аз лично ползвам нод32 и съм доволен.

bustama

Пробва ли да върнеш системата  в последното работещо състояние - System Restore

asito

Kaspersky инсталирай и ще ти изтрие вирусите.Тя е най-добрата програма.От опит ти казвам.Нода,аваста пропускат вируси.При тая празно няма:Слагай 30 дневната :http://www.kaspersky.com/pure-free-trial  и си готов.

FHM

Предполагам няма да е съвместима с аваста и ще трябва да го изключа или може да работят заедно ?

asito

Деинсталирай всички налични антивирусни,после инсталирай касперски

mistar_ti

Един съвет и от мен теглиш ComboFix рестартираш и влизаш в сейф мод с натискането на бутон F8 стартираш ComboFix и той поправя каквото трябва. Рестартираш и пускаш антивирусната си програма отново да сканира за да си сигурен. Останах очарован от ComboFix но това си е мое мнение :D
3 литров буркан с отомбачена зеленясала вода
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbns.gvardia.net%2Fimages%2Fstories%2Fbanners%2FIYI_ban_sm.jpg&hash=7ab8139ef4f2561034d7804066cefdf3dc294ebb

FHM

Цитат на: mistar_ti - 30.06.2013 09:13
Един съвет и от мен теглиш ComboFix рестартираш и влизаш в сейф мод с натискането на бутон F8 стартираш ComboFix и той поправя каквото трябва. Рестартираш и пускаш антивирусната си програма отново да сканира за да си сигурен. Останах очарован от ComboFix но това си е мое мнение :D
Имам 7-8 файла за поправка от къде да я изтегля тази програма combofix и евентуалн точно коя версия ?

FHM

Пак съм аз не знам вече кво да го права тоя кошник при всяко пускане или рестарт се чеква.
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Илиян Илиев™

FHM, проблема е в ОС. Сменяй нея направо.

hunter

При мене такава проверка на диска прави само ако е изключен принудително от копчето а не от ОС. След като си я направи и го изключа от ОС си влиза нормално. Защо не си прехвърлиш нужните неща на нещо като диск и не преинсталираш. Явно наистина ОС вече се бъгва тотално и ти прави проблем. Пробвал ли си да дефрагментираш? Понякога вируси прецакват важни файлове на ОС и при изтриването на вируса се изтрива и този заразен файл и от там се сговняват нещата. Да споделя аз как се боря с гадовете. Пускам си програмата да сканира когато ми открие вирус ме пита какво да го прави. От там аз виждам коя е директорията където е вируса, като отворя обаче папката там или не се наблюдава нищо или се виждат само нормалните файлове на ОС без вируса. От там си включвам НЕРО-то като записвачка чете всичко и съответно през него отварям директорията и воала вируса лъсва на екрана. От там гледам кога се е качил на коя дата за да го преценя дали има нещо общо със ОС. В смисъл ако съм инсталирал ОС примерно 04.01.2013 и вируса е от тогава значи ми е натъртил файл на ОС но ако вируса е от след това примерно от преди месец или дни значи си е просто вирус. И съответно давам на антивирусната да го изтрие. По този начин на компа на жената изтрих 48 поредни вируса преди 6 месеца. Компа значително се подобри и обезшуми и няма последици за ОС. Ако някой се пита защо минавам тази процедура отговора е прост парен каша духа. Веднъж имах важно инфо на компа и така след време лепнах вирус. Сканирах и дадох на антивирусната да го делне без да се замислям но като изключих компа вечерта и на другата сутрин нанайси. Сини екрани греди всякакви и тъка мисля че се подразбира, че ако проследя вируса и забележа че има риск за ОС имам възможност преди да го делна да си прехвърля инфото а после ако ще да се сговнява ОС.

Илиян Илиев™

Аз друго имах предвид - да хвърля уиндоуса в коша и да не се сеща повече за продукти на майкрософт и витаещите около тях лакомии произвеждащи софтуер...

pro_filer

А на някой да му е хрумвало че може да има и проблем с диска? Твърде е възможно и да е самата операционна система, но е хубаво да се пусне един тест на диска за всеки случай ;)*DRINK*

miTko

Виж дали не ти е цъкната някаква настройка, да чеква диска при всяко стартиране. Виж например какво пишат хората тук:
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_programs/how-to-disable-the-chkdsk-check-disk-on-start-up/35f58c69-7a6c-4e1b-aec3-26d7131ec643
Има писано много.
Ако не е това и ако си изчакваш проверката, а не я спираш, тогава наистина може да имаш проблем с диска.
А самия windows винаги може да бъде преинсталиран на чисто.

Глупаво е да сменяш нещо с друго, само защото не го разбираш.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Георги

Във видеото на fhm се вижда, че става дума за партишън E:
Може да се форматира само този партишън. ОС-а може да си е наред.

FHM

Мерси колеги.
Направих дефрагментация на дял Е: и спря да се чеква. Сега остава само да разбера защо без да правя абсолютно нищо процесора бачка на минимум 800мб рам поне така ми показва във task manager > perfomance. A  сега докато пиша тук ми показва че работи на 1.3гб.
Това мисля, че не е нормално вие как мислите ?

Similar topics (5)

37630

Публикации: 5
Прегледи: 2635

19735

Публикации: 25
Прегледи: 15009

60053

Започната от ivan78


Публикации: 0
Прегледи: 1952

35575

Публикации: 17
Прегледи: 8394

16449

Публикации: 18
Прегледи: 6078