• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 21:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

bustama

 :-) В момента със с машина от 12г. и това, което казваш си е така - даже, честно не ми се разделя с нея , може би носталгия знам ли.  За това време нито един бъг - процесора е AMD, сменял съм видео картата и на мах RAM - 1гб. върви - пушка :-D. Но от месец само дертове и с ХР-то - дава ми грешка в регистрите и не иска да стартира. Онзиден послено си пуснах компа през конзолата за възстановяване на ХР и от тогава не съм си спирал компа, че спра ли го и ХР-то не ще да стортира и пак всичко на ново - не, че е кой знае колко сложно, но ми писна.

И така в момента съм пред изборно на избор :-D - лоптоп или настолен.
Сега попаднах на едно Lenovo IdeaPad B590 струва ми се по-добре от DELL.
Ще го мисля, пък не намеря ли - ностолен.

chaykov

Цитат на: bustama - 24.02.2013 17:14
:-) В момента със с машина от 12г. и това, което казваш си е така - даже, честно не ми се разделя с нея , може би носталгия знам ли.  За това време нито един бъг - процесора е AMD, сменял съм видео картата и на мах RAM - 1гб. върви - пушка :-D. Но от месец само дертове и с ХР-то - дава ми грешка в регистрите и не иска да стартира. Онзиден послено си пуснах компа през конзолата за възстановяване на ХР и от тогава не съм си спирал компа, че спра ли го и ХР-то не ще да стортира и пак всичко на ново - не, че е кой знае колко сложно, но ми писна.

И така в момента съм пред изборно на избор :-D - лоптоп или настолен.
Сега попаднах на едно Lenovo IdeaPad B590 струва ми се по-добре от DELL.
Ще го мисля, пък не намеря ли - ностолен.

Настолния си е настолен!!! :) моя си седи и нямам намерение скоро да се разделям с него въпреки че минава 7-ма година...
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

Caxapa

В момента съм с 4 или 5-та машина от предпочитаната ми марка. Просто като изтече договора и до няколко месеца си вземам нов. Та всичките машини които съм имал а и още имам, работят. Най-стария ми лаптоп стои в гардероба като реликва но и сега да го пусна ще тръгне.  Както казваш носталгия. Един  дадох на племеницата ми, че имаше от марки и марки у тях но все нещо им куцаше. Сега и сега като се разговорим ми казва-Вуйчо, като ми зацикли компа и вадя твоята "парна машина" и спасява положението. Другия ветеран е у дома в БГ да имае връзка на скайп с жената. Като си ходя в отпуска го ползвам там.

ddimitrov

1. През последните няколко години лаптопите са с такива параметри, че лаптоп може да ти върши изцяло работа и да забравиш за настолен компютър.
2. Тия чудесии с охлажданията и алуминиевите корпуси ги забрави. Сметнато ли е както трябва охлаждането всичко е наред. Попаднеш ли на модел където не е, какъвто и корпус да има не е оферта.
3. Лично мнение - dell, sony - НЕ. За първите какво да кажа освен, че до сега най-много скапани батерии за първата година, изгорели захранвания и прегрели модели съм виждал точно от тях. Sony - ела да ти разкажа една случка от последните месец с поддръжката на сони в България. В лаптоп за 2000лв не мога да монтирам HDD, при положение че има място за него защото ония си праснали техен адаптер вътре, а не стандартна Sata. И познай, НИКОЙ не може да ми го достави. Не се предлагал за Европа. А и този същия лаптоп го подмениха още на 3-тия ден, touch screen-а му отказа.
4. В момента двете марки на върха на класациите при лаптопите са Lenovo и HP. От първите имам повече наблюдение от Thinkpad серията, добри са, и два от Ideapad, за сега нямат проблеми. От HP в България САМО ProBook.
5. Най-важното в момента. Всичко е все по масово, вземай с най-дългата гаранция. Обикновено човек се хвърля на по-голяма машина отколкото му трябва и вика няма да я сменям 4-5 години. Е такъв филм няма вече, чупят се по рано. Asus и Acer също са варианти.

Бюджетна опция за не претенциозен потребител когато не ти трябва много ресурс - ремаркетиран лаптоп. Не втора употреба от човек, а от фирма. Минават тестове и им сменят примерно батерия, клавиатура, захранване. Пример за такива: www.vtora.com
Има по 3 месеца гаранция обикновено.

Лично аз, ползвам Packard Bell, Lenovo, HP.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

icebg

Наистина в момента най важна е дългата гаранция трябва да в водеща.За съжеление стават все по чупливи с всяка изминала година.За мен най много подна качесттвото на твърдите дискове , кадето в момента има  явно картелно споразумение между малкото останли производители и на никои не му пука за здравина. Каквото и да си купиш ново  архивирай редовно. Ако наистина не ти трябва много ресурс , колегата е прав.  Вземи си едно ремаркирано Леново  T серия  , да речем. Вярно грозни , но изключително здрави old school машинки  :-)

pro_filer

Цитат на: icebg - 27.02.2013 07:11
Вземи си едно ремаркирано Леново  T серия  , да речем. Вярно грозни , но изключително здрави old school машинки  :-)
Ето това е приказка! *DRINK*

ddimitrov

За дискове няма да коментирам, че почти всеки ден бракувам по някой. Преди седмица спира тока, тръгва, един сървър си пали, UPS-а още не се е заредил и пак го гасят идиотите от ЧЕЗ. Сървъра спира без shutdown след което един от дисковете за 400лв изобщо не се завърта повече. Сървърен диск, два пъти по скъп. И познай, гаранцията му е изтекла точно 3 дни преди тази случка.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

icebg

Цитат на: pro_filer - 27.02.2013 09:04
Ето това е приказка! *DRINK*
*DRINK* Благодаря ! Винаги  *DRINK* за Леново/ ИБМ Т серия  :-)

Аз съм със стари  HP DL380ки със SCSI дискове и проблеми да чукна на дърво нямам. Само дето ако нещо изтрещи ще трябва да сменям буквално  целия сървар, защото такива дискове не се намериат вече , а и да се намерят ще се безбожно скъпи.Иначе за гаранцийте , преди 5-6 години ги правеха нещата поне да издържат до края на ганциония срок. Давам пример с едни монитори HP 1702 ако не се лъжа имах седемдесет и няколко такива с 3 години гаранция. Първия спря 2 седмици след края на срока , година и нещо след това окапаха всички с идентичен проблем :-D  Сега е нормално да върнеш нещо поне 1 път. На новото ми Леново (Y серия обаче) му гърмя харда 2 пъти и му се появиха някакви бели петна по дисплея  :buff:

Caxapa

 *offtopic Бели петна по дисплея казваш..Ще да е ихтио или обезцветяване.  :-D В такъв случай гранулат на JBL  или на Тетра-Дискус храните за засилване на цвета. Извинявай но не се стърпях да не се пошегувам  *bg* :-D

icebg

 :-D :-D :-D Аз уж редовно го третирам с Пронто Антистатик против ихтио ама виж за храни за оцветяване не сетих  *DRINK* *bg*

ddimitrov

Ако го закъсаш с SCSI-тата се обади. Не съм сигурен, но вкъщи май се търкаляха някъде два SCSI 74bg точно от такъв сървър, нови запечатанки. И аз го бях закъсал за такива и си намерих от ebay нови даже. Ако не съм ги дал сигурно са унас някъде.

Цитат на: icebg - 27.02.2013 22:34
*DRINK* Благодаря ! Винаги  *DRINK* за Леново/ ИБМ Т серия  :-)

Аз съм със стари  HP DL380ки със SCSI дискове и проблеми да чукна на дърво нямам. Само дето ако нещо изтрещи ще трябва да сменям буквално  целия сървар, защото такива дискове не се намериат вече , а и да се намерят ще се безбожно скъпи.Иначе за гаранцийте , преди 5-6 години ги правеха нещата поне да издържат до края на ганциония срок. Давам пример с едни монитори HP 1702 ако не се лъжа имах седемдесет и няколко такива с 3 години гаранция. Първия спря 2 седмици след края на срока , година и нещо след това окапаха всички с идентичен проблем :-D  Сега е нормално да върнеш нещо поне 1 път. На новото ми Леново (Y серия обаче) му гърмя харда 2 пъти и му се появиха някакви бели петна по дисплея  :buff:
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

Здравков

Здравейте! някой може ли да ми каже как да се отърва от това https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2F2ytnuyt.jpg&hash=fbc56dd6abe96eb86e1064189dfa2d8a58383483 зарибих се да играя една игра за която е нужен шифта, след като го натисна 6 пъти това се появява и ме хвърля от играта. Пробвах да го махна по всякакъв начин, и в интернет търсих но така и не успях да си реша проблема.
П.С. С XP съм... Благодаря предварително.

pro_filer

От settings можеш да изключиш активирането на клавишната комбинация ;)

anasarka

Някой може ли да даде линк към кадърна програмка за поправяне на правописните грешки на Български в word-а на офис 2007 съм.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Ngetg

Цитат на: anasarka - 22.03.2013 12:31
Някой може ли да даде линк към кадърна програмка за поправяне на правописните грешки на Български в word-а на офис 2007 съм.

Здравей, пробвай това:

http://zamunda.net/details.php?id=159341&hit=1

*DRINK*

Similar topics (5)

26824

Публикации: 0
Прегледи: 1580

1860

Публикации: 13
Прегледи: 5698

51220

Публикации: 10
Прегледи: 3559

48863

Публикации: 0
Прегледи: 914

42771

Започната от ralito_


Публикации: 16
Прегледи: 7065