• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 20:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Здравков


bustama

Привет колеги. Аз след месец терзания с настолния комп се реших да си търся лаптоп.
Не мога си оправя компа - има някъде грешка,  изглежда трябва да го занеса на диагностика, но не ми се дават парици за тази моя стааара машина и така терзайки вече си мисля за лаптоп.

Моя въпрос е - понеже не съм запознат с новостите в хардуера и как отделните компонети рботят или по-точно сработват, търся съвет.
Каква машина - ниско бюджетна да търся?
Отделил съм 550-700лв, пък има ли и по-евтинка още по-добре. Трябва ми машина с която спокойно в блиските 5г. да нямам дерт - да си сърфирам в нета без проблем, да гледам/слушам новите видео и аудио формати, - игри не играя, но да става.
Или технически погледнато, като не знаещ съм се спрял на: Двуядрен процесор, 3-4гб рам, видеокарта - тук нямам некаква представа каква да търся в комплекта лаптоп  :-D.
Много важно и не на последно място условие - добро охлаждане и батерия, пък ако има клавиатурата и подсветка - само здраве от тук нататък.
За изводи - пас съм, пак идея си нямам, както и за много други неща.

Като фирми съм се спрял на део,асус , ейсър.
Давайте съвет - щото ми е нужен! :-)

ddimitrov

Цитат на: bustama - 22.02.2013 17:25
Привет колеги. Аз след месец терзания с настолния комп се реших да си търся лаптоп.
Не мога си оправя компа - има някъде грешка,  изглежда трябва да го занеса на диагностика, но не ми се дават парици за тази моя стааара машина и така терзайки вече си мисля за лаптоп.

Моя въпрос е - понеже не съм запознат с новостите в хардуера и как отделните компонети рботят или по-точно сработват, търся съвет.
Каква машина - ниско бюджетна да търся?
Отделил съм 550-700лв, пък има ли и по-евтинка още по-добре. Трябва ми машина с която спокойно в блиските 5г. да нямам дерт - да си сърфирам в нета без проблем, да гледам/слушам новите видео и аудио формати, - игри не играя, но да става.
Или технически погледнато, като не знаещ съм се спрял на: Двуядрен процесор, 3-4гб рам, видеокарта - тук нямам некаква представа каква да търся в комплекта лаптоп  :-D.
Много важно и не на последно място условие - добро охлаждане и батерия, пък ако има клавиатурата и подсветка - само здраве от тук нататък.
За изводи - пас съм, пак идея си нямам, както и за много други неща.

Като фирми съм се спрял на део,асус , ейсър.
Давайте съвет - щото ми е нужен! :-)

Здравей,
видях питането, мога да помогна с мнение. Като марка за лаптоп това първото део го забрави. Марките лаптопи днес са Lenovo, HP (само ProBook сериите), Asus и Acer. За процесор гледай Интел. Охлаждане и батерия прочети ревюта, иначе неможеш да познаеш кой как е. Примерно има модели на DELL, който са конструирани идиотски и греят чак се изключват, със същия процесор Асус например няма проблеми. Батерията си общо взето ще я ползваш максимум около 2 години. След първата почва да държи все по-малко и обикновено края на втората вече държи по 10-15 минути. Стана време да се прибирам от работа. Ако искаш още нещо да питаш драсни ми на скайп: dimitrov.bg
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

bustama

 :-D Това "део" всъщност трябваше да е DELL.
Какво искаш да кажеш с прочети ревютата? Не мога си вляза в скап-а. :-)

Heartwork

Препоръчвам ти Acer. А за  550 - 700 лева чисто нов геймърски компютър можеш да вземеш. Видеото 1 гб е добър за клипове, игри и други програми.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

bustama

 Компютъра е хубаво нещо, но няма как го разнясям с мен :-D иначе съм съгласен.
Acer, Acer... модел на Acer  или друга фирма по би ми било от полза, прикрипено от личен опит и техническа част с положитерни и отрицателни отзиви.
Може и 14"-а.

pro_filer

В бюджетния клас виж леново. Другите марки са асус, дел и сони.

bustama

За сега се спирам на Dell Vostro 2520. Като го гледам по-точно кутията ми се струва, че охлаждането няма да е проблем, пък и батерията е на отлично място. Но на място като го видя... знаели се.
Иначе и "леново" имат попадения в ценовия клас.
Това, което е най-важно за мен е охлажданито и батерията, като се замисли човек за тези пари каквато имарка да си вземе все за интернит,видео и музика ще става. Но нямат подсветка на клавиатурата. :-D

salamander

Цитат на: bustama - 23.02.2013 12:05
За сега се спирам на Dell Vostro 2520. Като го гледам по-точно кутията ми се струва, че охлаждането няма да е проблем, пък и батерията е на отлично място. Но на място като го видя... знаели се.
Иначе и "леново" имат попадения в ценовия клас.
Това, което е най-важно за мен е охлажданито и батерията, като се замисли човек за тези пари каквато имарка да си вземе все за интернит,видео и музика ще става. Но нямат подсветка на клавиатурата. :-D


Имам доста познати с лаптопи и всичките греят, по добре си вземи с алуминиев корпус, поне да излиза топлината от някъде. На единия ми познат два пъти гаранционно му поднменяха харда заради това, че се разваля от топлината, предлагам http://www.laptop.bg/archive/laptops-hp-ProBook_4530s-hp_probook_4530s_A1D43EA малко над бюджета, но то и твоя го превишава  :-D. Ако го намериш нкъде наличен.

pro_filer


chaykov

аз съм с 4540s и да ви кажа мисля че има резултат... топлината която се чувства е от дупките за охлаждане... гледайте хубаво параметрите че има от този модел и с процесор B980 и с i5... :)
: февруари 24, 2013, 14:50:26
Цитат на: pro_filer - 24.02.2013 14:50
HP и Acer масово се връщат в сервиза... ;)

това за марките е супер относително... :) всичко е до късмет... щото линиите печатат милиони платки и хардове дисплеи и така нататъка... и винаги има процент на дефектни... :) БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ОТ МАРКАТА !!! ФАКТ !
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

pro_filer

Цитат на: chaykov - 24.02.2013 14:52
това за марките е супер относително... :) всичко е до късмет... щото линиите печатат милиони платки и хардове дисплеи и така нататъка... и винаги има процент на дефектни... :) БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ОТ МАРКАТА !!! ФАКТ !
Може, аз просто споделям наблюдение. Не ангажирам никой с мнението си!

qoke2

Аз, от скромният си опит мога да споделя извода, че колкото е по-голям гаранционния срок на едно изделие, толкова повече са се постарали да не се чупи. От всички марки за които се сещам само DELL дават 3 години гаранция аот по-скъпите модели има и с 5. Във всяка фирма най-платените служители са едни човечета дето стоят и смятат живота на изделието да е максимално близък до изтичането на гаранцията. Тоест компонентите се подбират така, че буквално месец след изтичаето на ГС да престанат да функционират. Няма ги вече едновремешните машини, които работят по 10-15 години. Всичко е изчислено. Според мен, човек трябва да си прецени сам за себе си ... Дали иска малко по-скъп компютър, който пък за сметка на това ще му служи по-дълго време или предпочита да си вземе една идея по-евтин и да го смени след време за нов, който ще е с по-съвременни параметри. Другият момент е в проблемите със самочувствието... колкото по-скъп, толкова съм по-голям пич... :)

chaykov

Имах DELL за скромната сума от 1765.90 по принцип политиката е такава че гаранция от 3 години или в промоция или ако лаптопа надвишава определена цена... Та за въпросния DELL гаранция на лаптопа 3 години на батерията 1... на 8-мия месец батерията умря... естествено подмениха ми я с нова с гаранция 3 месеца!!! Дел-а беше с гаранция от ИНТЕЛИНЕТ (официален вносител на DELL). И когато минаа 2 години гаранция на втория месец изгоря хард 12 дена преди изтичане на гаранция ми се появи една хубава вертикална синя линия по средата на дисплея ! Смениха го и на втория ден беше продаден. И за информация братовчед ми има 3,5 годишен Acer, на който му падна полюлей отнесена пластмасова част горен десен ъгъл и с издържаща батерия около 2 часа и половина ползване в нета !!! Относно цената не мисля че надвишаваше 800лв :)

Поздрави !  :)
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

Caxapa

 *offtopic Ще ме извиниш qoke2 ама като дават 7 години на КИА автомобилите да не са по-качествени от Фолксваген или някоя друга марка  с изключение на тези които сглобяват в БГ или подобни такива. А сега по темата..
От години работя с Ейсър и съм доволен от тях. Нито Сони, нито Дел  ни НР  не помирисвам. ACER  за мен е на нормални цени по джоба а и с добри параметри. Все пак, няма да превземаме космоса с Лафи-Топите си. Относно батерията не мога да кажа нищо. Колкото толкова.... Дали грее..Ми грееше и го разглобихме с един колега и изкарахме "вълна" за чифт ръкавици.  Отделно катран от цигарите които употребявах преди време.  Сега не грее така. Отделно колкото го натоварваш, толкова повече си загрява като ЗИЛ на баир. Работя на два монитора+ телевизия паралелно на друг монитор гледам и процесора още не съм го изпържил.

Similar topics (5)

9619

Публикации: 2
Прегледи: 2279

58907

Публикации: 3
Прегледи: 2716

3633

Публикации: 8
Прегледи: 3708