• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 20:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

chaykov

Цитат на: Slavov - 02.01.2012 00:28
Явно пак ще го инсталирам, добрем ерси

няма как... има начин стига да си компилирал Linux ако си го правил ще ти отнеме мн малко време иначе това е най-лесния начин !
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

borracho

Ще се радвам някой да препоръча сервиз в Пловдив, който да ми отремонтира лаптопа и да даде някаква гаранция. Касае се за HP G6000 със предполагаем проблем който е сериен за модела. В тази статия е описан проблема и евентуалното му решение.

http://www.averka.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-hp-dv2000-dv9000-g6000-%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BD/

Пробвах с вадене на батерията както е описано но не стана. Другото решение с нагряване на чипа четох в други статии че е временно а и по този начин може тотално да се повреди дъното. Като най-ефективно решение се предлага т.нар. РЕБОЛВАНЕ на чипа. Правело се обаче със специална апаратура, така че ми трябва сериозен сервиз който да даде гаранция а не тип "майстор в мазе или гараж".
бъди сеяч, а не разбирач!

getsata73

Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

Георги

Цитат на: getsata73 - 06.01.2012 10:34
търся си рам за dell d600

Ето как "помощ за компютрите" стана "търся рам" драги ми потребители.

getsata73

Цитат на: Георги - 06.01.2012 13:02
Ето как "помощ за компютрите" стана "търся рам" драги ми потребители.
А така става ли ?-Моля помогнете ми,компа се рестартира сам когато поиска ,за целта е необходима нова ram за dell d 600 ,ако имате такава пишете ми !!
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

Miroo

Добър ден,
Трябва ми малко помощ, ако има по-разбиращи от мен. Ще започна така: Преди месец ми изгоря рама на компа смених го после взе, че изгоря видеото  и реших ще се купува нов. Харесах си един, но понеже не сам добър на тема хардуер, колкото на софтуер затова питам вас. Характеристиките са следните:
Дънна платка:     A75 FCH Chipset FM1   
Процесор:           X2 3300 2x2.5GHz FM1   
Рам памет:          16GB 1333 DDR3   
Видеокарта       Radeon HD 6410D 4GB HDMI

Въпросите ми са основно на видео картата.
Radeon HD 6410D по принцип е вградена видео карта, как са се събрали 4ГБ или просто е граматична грешка?
И втория въпрос е дали (ако изобщо има 4ГБ "6410D") ще вървят новите "тежки" игри?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FAudi%2Fm27733.gif&hash=f1c27a38e97fd6141310348b0c5455ac787ef7dd

kapacitet

ЦитатRadeon HD 6410D по принцип е вградена видео карта, как са се събрали 4ГБ или просто е граматична грешка?
И втория въпрос е дали (ако изобщо има 4ГБ "6410D") ще вървят новите "тежки" игри?

При 16GB оперативна памет, къде е проблема да задели 4GB за график картата и да ти останат 12GB за игрички.
     
: 06.01.2012г 15:03ч
ЦитатЦитат на: getsata73 в Днес в 10:34
търся си рам за dell d600


Ето как "помощ за компютрите" стана "търся рам" драги ми потребители.

Аз не виждм къде е проблема. Ако му дам рам, ще съм му от помощ за компютъра, а темата е "Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте".
Въпреки, че ако компа се рестартира сам когато си иска, проблема не е в рама.

Георги

Цитат на: Miroo - 06.01.2012 14:53
Въпросите ми са основно на видео картата.
Radeon HD 6410D по принцип е вградена видео карта, как са се събрали 4ГБ или просто е граматична грешка?
И втория въпрос е дали (ако изобщо има 4ГБ "6410D") ще вървят новите "тежки" игри?

Както е споменал kapacitet, взима я от RAM-a, размера се настройва от биоса. Тясното място за производителността е системната шина по която прехвърля данните - затова по принцип една видео карта с 256bits шина и примерно 1 GB video ram, дава по-добра производителност като кадри от друга със 128bits шина и повече video ram, при равни други условия.

Slavov

Здравейте, баща ми има проблем, днеска гледа от външния хард диск един филм, и изведнаж изключи, и не искаше повече да разпознае харддиска - искаше формат. Утре ще го носи, че е в гаранция, но има ли възможност да го repair-на с някаква програма ?! Търсих четох, но нещо всеки само се оплаква като емне, но нищо...

kapacitet

ЦитатЗдравейте, баща ми има проблем, днеска гледа от външния хард диск един филм, и изведнаж изключи, и не искаше повече да разпознае харддиска - искаше формат. Утре ще го носи, че е в гаранция, но има ли възможност да го repair-на с някаква програма ?! Търсих четох, но нещо всеки само се оплаква като емне, но нищо...

Отворете внимателно кутииката и виж каква марка е диска. После влизаш в сайта на производителя и търсиш програма за диагностика. Ако не намериш такава теглиш от сайта на  Western Digital, техните програми работят с почти всички модели.
Но при положение, че харда не бива изобщо открит не знам как ще стане. Издава ли странни звуци, скрибуцания, пречаткване и тем подобни.

Slavov

Мнне, не става, облицован е с гума против удряне, и ако я разчопла да го отвора да не мрънкат , явно ще я носи, проблема е да не се направят на интересни и да искат пари за възтановяване на информацията... И затова все пак исках да попитам, благодаря за отговора ! ;)

nikolay0876

А на друг компютър пробва ли? Или поне на USB вход.

Slavov

Да,да пробвано е, интересното е че това е втория хард диск от германия взет, и разликата е че миналия се прееба след 1/2 година, а този няма и 1 месец. И уж от медиамаркт а се води като техномаркет у нас...

borracho

Цитат на: borracho - 02.01.2012 09:47
Ще се радвам някой да препоръча сервиз в Пловдив, който да ми отремонтира лаптопа и да даде някаква гаранция. Касае се за HP G6000 със предполагаем проблем който е сериен за модела. В тази статия е описан проблема и евентуалното му решение.

http://www.averka.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-hp-dv2000-dv9000-g6000-%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BD/

Пробвах с вадене на батерията както е описано но не стана. Другото решение с нагряване на чипа четох в други статии че е временно а и по този начин може тотално да се повреди дъното. Като най-ефективно решение се предлага т.нар. РЕБОЛВАНЕ на чипа. Правело се обаче със специална апаратура, така че ми трябва сериозен сервиз който да даде гаранция а не тип "майстор в мазе или гараж".
намерих си сервиз, лаптопа е оправен
бъди сеяч, а не разбирач!

nikolay0876

Цитат на: Slavov - 06.01.2012 20:56
Да,да пробвано е, интересното е че това е втория хард диск от германия взет, и разликата е че миналия се прееба след 1/2 година, а този няма и 1 месец. И уж от медиамаркт а се води като техномаркет у нас...
Най- вероятно без формат няма да се размине. Интересно как толко бързо се скапват, аз има външен хард от три години и не съм имал никакви проблеми. Каква марка е харда? Моя е тушиба 320гб.

Similar topics (5)

37630

Публикации: 5
Прегледи: 2635

19735

Публикации: 25
Прегледи: 15009

35575

Публикации: 17
Прегледи: 8394

16449

Публикации: 18
Прегледи: 6077

60053

Започната от ivan78


Публикации: 0
Прегледи: 1952