• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 19:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

wire

Цитат на: spun - 28.12.2010 16:47
здр. имам малак проблем.
преинсталирах wina  на пс-то но не мога да подкарам звука. Изобщо ме няма по тези драйвери.
Еверес показва ,че аудиото е :
"nVIDIA MCP61 - High Definition Audio"
Някой ако сложи едно рамо няма да е лошо.
От евереста като дам на звуковата карта "изтегляне на драйвери" ми се отваря това : http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
но на там изобщо си нямам на престава какво трябва да изтегля.

http://www.nvidia.com/object/winxp-260.99-whql-driver.html

Това е за ХР. И друг път задължително пиши операционната система :karamse:  :-P
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

spun

Това е за ХР. И друг път задължително пиши операционната система :karamse:  :-P
[/quote]
Да да бях забравил . Мерси много. Свърши чудесна работа.

denbosch

Как да си разкача външния хард от USB-то безопасно?
Проблемът е в това,че понякога изчезва иконката долу вдясно на таскбара и същевременно изчезва и устройството в My computer,т.е. харда не фунционира,а само свети захранването.Иначе си работи нормално на друг компютър,просто при мен Уиндоуса е тотално сбозен.А пък не ми се рестартира всеки път...
Рових се в контролния пакет и тук-там,но  *dontknow*...

pro_filer

В Device manager се намират всички устройства свързани към компютъра. Намираш къде ти е хард-а даваш десен бутон и uninstall ;). Късмет!

denbosch

Благодаря!Пробвах и това,но харда го няма и там,има едно устройство,което е unknown,но като му дам disable захранването на харда продължава да свети и ми излиза съобщение,че за да се актуализират настройките трябва да рестартирам компютъра-явно това е лекарството :-D!

denbosch

Имам следния проблем-преносим диск ADATA Classic CH94, капацитета му е 465GB,записал съм към 115GB,а за Free Space ми дава 13.1GB !? Има ли някакво лекарство или трябва формат? А не ми се иска да го форматирам,понеже трябва да прехвърлям всичко на друго място и се очертава голяма досада.

NO CARRIER

Как е форматиран? FAT32? Виж с диск мениджмънта дали няма да ти даде да направиш още един дял, който също да ползваш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

denbosch

Благодаря :-)!
FAT32 е,беше NTFS ,но нещо се скапа и доставчика ми го форматира на FAT32.
Ще пробвам дали ще стане,ако не го засилвам пак с гаранцията!

NO CARRIER

С NTFS няма да го имаш този проблем. Но вече размерът на дяла е зададен и без програма няма как да стане да ползваш пълния обем. Малко съм поизостанал с материала, но преди време добра работа вършеше Partition magic.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Tiro

С партишън меджик първо го конвертираш на NTFS и после ако има нужда ресайзваш или добавяш нов дял! Успех.
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

denbosch

С Partition magic не стана-въобще не ме допусна до диска,пише BAD и край.
Занесох го в My computer,откъдето го купих-момчетата се мъчиха известно време,после предложиха да им го оставя,за да не чакам.След обяд ми се обадиха,че е готов-прехвърлили са всичко записано на техен диск,после формат на NTFS и са ми върнали информацията обратно.
Сега всичко е ОК-доволен съм от резултата и от сервиза *YAHOO*!

nikolay0876

И какви пари ти взеха, щото това и сам можеше да го направиш?

denbosch

Цитат на: nikolay0876 - 09.02.2011 23:54
И какви пари ти взеха, щото това и сам можеше да го направиш?

Никакви,гаранционен е!
Сигурно щях да си го форматирам и сам,но първо вече се беше скапал веднъж и затова го занесох пак на сервиза, а пък иначе трябваше да се чудя и къде да прехвърля 115ГБ!?

barabata

Файлова система FAT32 се конвертира към NTFS без никакви проблеми без местения на информация никъде. Стартира се от команден ред (START -> RUN -> CMD ) със командата :
CONVERT X: /FS:NTFS
Където X: е устройството на което ще конвертираме файловата система. След като се напише командата и се натисне ENTER пита за потвърждение дали сме сигурни. Оставяш го да си конвертира и след това си готов.

Ако имаш проблеми със файловата система поради прекъсвания по време на трансфер или от кофти контокт в буксата лесно се ремонтира със системните тулчета на Windows . Аз го правя винаги когато се съмнявам че е имало проблемно изключване на устройството за всеки случай, че дори и да има някакви оплетени клъстъри то това може и да не се види веднага , но после при добавянето на още информация и става мазало. Отнема няколко минутки само (1-2 ).
В Windows Explorer-а на устроството цъкваш с десния бутон на мишката и избираш Properties -> таба Tools  -> от секцията Error-Checking избираш  Check now... -> излиза прозорец със два чекбокса - горният е за проверка на файловата система - тази я избираш (да е активна), а долната за проверка на лоши сектори да не е активна че много ше има да чакаш за сърфейс скан ... и кликваш върху Start .
По този начин за няколко минути протича проверката на файловата система и кофти файлове изчезват или пък изгубено празно място бързо се намира.
Бързо и лесно по този начин се поддържат големи обеми които лесно се закачат и разкачат което води понякога до проблеми.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

miTko

Това е за хората (като мен), които искат да си "classic"-фицират Windows 7 и се дразнят от разни нови приумици в него.
Ето какво направих аз:

1. Премахнах малоумното комбиниране на бутоните на таскбара. Ето тук е показано как:

http://www.howtogeek.com/howto/windows-7/make-the-windows-7-taskbar-work-more-like-windows-xp-or-vista/

2. На същия линк по-надолу се вижда, какво ще се получи ако се избере "Windows Classic" тема, започва да прилича на Windows 2000. За сега търпя, някой ден ако ми писне, ще го направя. Забързва се със сигурност.

3. Има хубави хора в интернет, които помагат да получим познатото Класик меню при натискане на старт бутона.Тъй като го няма в Windows 7, инсталира се допълнително. Ето едно хубаво такова меню, което се инсталира и после нямате никакви грижи. Стартира се със зареждането и заема към 2 мб памет. Хубаво и изчистено, както си го знаем, но в нов стил:

http://classicshell.sourceforge.net/   - дърпате и инсталирате, безплатно е.

Ех сега ако можех да си пусна по един шорткът на дисковете върху таскбара щях да съм най-доволния...ама няма. Може и за това да има начин.

Ето и бонус, намерен в друг сайт, как да настроим Windows 7 да зарежда по-бързо:


"За да ви зарежда Windows 7 по-бързо, изберете повече от едно ядро (ако има):

1. Натиснете Start, напишете Run и цъкнете Enter
/ също става и като натиснете едновременно Win+R /
2. В полето на Run напишете: msconfig (и цъкнете Enter)
3. Горе от табовете изберете Boot
4. Сложете отметка на No GUI boot и Make all boot settings permanent
5. Сега цъкнете на Advanced options...
6. Сложете отметки на Maximum memory и Number of processors
7. Отляво под Number of processors изберете колко ядра искате да ползва - 2, 4 или може би 8
8. Давате OK .. Apply и потвърждавате
9. Рестартирайте компютъра"
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

18044

Започната от niky


Публикации: 8
Прегледи: 5957

29518

Публикации: 17
Прегледи: 9190

36604

Започната от kamaro


Публикации: 27
Прегледи: 9067

59197

Публикации: 0
Прегледи: 2401

33367

Публикации: 5
Прегледи: 3126