• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

gipsa

Въздържах се да пиша за този проблем , но вече не се търпи. :duvar: С лаптоп съм , от известно време когато включа някоя големичка игра като wow  и направо се изключва лаптопа . От какво може да е проблема.  :-(

petarvalchev

Почисти го. Явно се е събрал прах, който задръства радиаторчетата на вентилаторите и спира притока на въздух. Така загрява и се самоиключва :)

gipsa

Да наистина много загрява , как се почиства лаптоп , че не ми е ясно . *dontknow*

petarvalchev

Хахах еми отваряш го и чистиш прахоляка ... :D най-лесно става със спирт и клечки за уши. Лично аз ползвам и от тия помпи за колелетата които са, за да издухам прахоляка и после почвам внимателно с клечките за уши да обирам. Така и така е отворен лаптопа смазвам и вентилаторите ;) Ако не си правил тази процедура до сега недей пипа, че може да развалиш нещо. Дай го някой сервиз да го изчистят. Около 15-20лв. взимат :) За 30 минути си готов.

barabata

Лаптопите не са за игра ама кой ти слуша ...
Търси си от сега охлаждаща подложка за лаптопа че в летните жеги от прегряване спкойно може да се спомине (особенно ако е намесена и nVidia).
Охлаждащата подложка е една кутийка с отвори и няколко перки. Слага се под лаптопа и върти въздуха около лаптопа. Охлаждането е много по-добро и е здравословно за лаптоп който се използва дълго време върху бюро/маса. Лятото е просто задължително.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

gipsa

Имам подложка , не че прави някаква голяма промяна .  :-)

petarvalchev

Цитат на: barabata - 22.05.2010 23:56
Лятото е просто задължително.
Аз пък до сега подложка не съм ползвал и дано не се налага де. Ама лятото да е задължително ... добре е да я има, ама чак пък задължително. Моя например не грее толкова много. Поддръжка му е работата + редовно почистване :) (под редовно нямам предвид всяка седмица или всеки месец). Иначе ДА - да вземеш лаптоп да играеш игри на него  :buff: не мога да го разбера :)
Цитат на: gipsa - 23.05.2010 00:00
Имам подложка , не че прави някаква голяма промяна .  :-)
Явно и отворите, откъде смуче въздух са ти задръстени. Откога не си го почиствал?

Luton

Преди, бях писал
но време не остава, я да попитам пак.
Как да си стартирам уиндоуса?
Нямам диск, но имам номера му на бандерола.
Имам и инфо. която трябва да извадя!
Някакви идеи?

petarvalchev

Цитат на: Luton - 23.05.2010 00:06
Преди, бях писал
но време не остава, я да попитам пак.
Как да си стартирам уиндоуса?
Нямам диск, но имам номера му на бандерола.
Имам и инфо. която трябва да извадя!
Някакви идеи?
Ако съм разбрал правилно искаш да стартираш инсталацията му нали? Тогава маунтваш уиндуса направо през харддиска :) От BIOS-а трябва да ги настроиш :) И отново - ако не знаеш как по-добре не пипай или накарай някой да ти покаже, че такива работи не могат да се обяснят по форуми (поне аз не мога) :)
Успех! :)

Vannkata

Здравейте, от известно време си наумих нещо...Ще си вземам лаптоп.Бюджета ми е 1000-1200 лв.Харесал съм си един модел на АСУС.Компютъра е с 2 години гаранция;коре дуо процесор АМД; 500гб хард диск;4гб РАМ памет ; видео карта АТИ 5 серия 512мв като взема до 1гб от рам паметта.17 инчов дисплей с висока резолюция. А и дизайна му е хубав макар че това едва ли е голям плюс. Продавача в магазина ми го препоръча пред Асер; НР; МСИ . Каза , че за парите си е в най висок клас. А й цената му не  ми се стори доста висока 1250лв. Сравнявах цените в няколко големи хипермаркета и съм доволен от тази цена.
   Обаче... ми казаха че АМД дъното след време започвало да грее...да прави проблеми...и ме посъветваха да питам дали няма аналогичен на този модел само че с интелско дъно и видео карта Гфорсе на инвидия.
Някой има ли преки наблюдения или да е чувал отзиви ? Продавача в магазина е мога да кажа ''познат'', приятел е на мой съученик и държи два магазина във Варна, едва ли би изметнал точно мен , дори ми направи и отстъпка, но все пак не съм много сигурен дали мога да му имам пълно доверие, все пак и той гледа да си продаде стоката...

А и последно...Искам да си взема и втори лаптоп (само че с по малък дисплей около 12-15инча) които да става само за интернет и филми.Искам да е нещо втора ръка...около 100-150 лв.Някой ако знае магазин във Варна за такива машини...В този магазин от който мисля да купя и хубавия компютър ми предложиха стар модел на ''компад'' който според продавача е ''перфектен'' единствения му кусур е , че няма батерия. Искаше му 100лв и ми каза , че за интернет и скупе е идеален и е доста по бърз от Ее ПС-тата към който  се бях засилил..

Та мисълта ми е ако някой е имал проблем с подобни машини, доволен е от някой магазини във Варна или не е доволен...може да пише.Приемам всякакви критики, предложения,препоръки...

kdravia

Хайде и аз да се наредя при тези,за които важи:"като не разбираш,по-добре да не пипаш";"храни прасето и не пипай нищо" и други такива.
      Та проблема ми е следния,гледам филми на Би Си плейър,но явно съм изтрил нещо,което нетрябва.Пускам филма и като се опитам да сложа субтитрите върху него всичко изчезва и ми показва,че няма някакъв кодек.Пробвах да го търся в интернет,но не направих нищо,дори го инсталирах отново.Не става. :buff:Та ако може някой да ме светне какво да правя,ще съм му много благодарен.
П.П. Жена ми вече е насрочила дата за изпълннение на смъртната ми присъда. *HELP*
Докато има шарани,ще има и рибари!

stanilabg

Цитат на: kdravia - 25.05.2010 02:19
Та проблема ми е следния,гледам филми на Би Си плейър,но явно съм изтрил нещо,което нетрябва.Пускам филма и като се опитам да сложа субтитрите върху него всичко изчезва и ми показва,че няма някакъв кодек.Пробвах да го търся в интернет,но не направих нищо,дори го инсталирах отново.Не става. :buff:Та ако може някой да ме светне какво да правя,ще съм му много благодарен.

Ако те разбирам добре, филма върви нормално и чак когато се опиташ да отвориш субтитрите "всичко изчезва". Т.е. изчезва и прозореца на въпросния плеър. Така ли е?
Какъв формат е видеото/филма?
Аз бих ти препоръчал да разкараш BSplayer-а и да си инсталираш KMPlayer. Хем си има вградени кодеци, хем е доста по сносен от предния. ;-)

П.П. Защо отваряш допълнително субтитрите? Всеки по сносен плеър ги отваря автоматично с филма, стига да са с еднакво име, като на филма. Ако не са, достатъчно е да ги преименуваш и си готов. ;-)

goldstar94

Здравейте ! Значи днес си снимах аквариума и сложих USB-то и влизам в Моя компютар и отварям папката и какво да видя ...... рестартира се компа . Пак процедирах по същия начин и пак се рестартира  :kreshtja: . Да не би да прави така от драиварите , който несъм ги инсталирал на този windows .

kdravia

Цитат на: stanilabg - 25.05.2010 08:59
Ако те разбирам добре, филма върви нормално и чак когато се опиташ да отвориш субтитрите "всичко изчезва". Т.е. изчезва и прозореца на въпросния плеър. Така ли е?
Какъв формат е видеото/филма?
Аз бих ти препоръчал да разкараш BSplayer-а и да си инсталираш KMPlayer. Хем си има вградени кодеци, хем е доста по сносен от предния. ;-)

П.П. Защо отваряш допълнително субтитрите? Всеки по сносен плеър ги отваря автоматично с филма, стига да са с еднакво име, като на филма. Ако не са, достатъчно е да ги преименуваш и си готов. ;-)
Леле колега,веднъж имам да те черпя за филтъра от цигара за дифузьор,а сега и за плейъра.Много черпене ти се събра
Благодаря ти много,сега най-накрая ще мога да гледам "Книгата на Илая"
Докато има шарани,ще има и рибари!

Tiro

Цитат на: gipsa - 22.05.2010 19:42
Въздържах се да пиша за този проблем , но вече не се търпи. :duvar: С лаптоп съм , от известно време когато включа някоя големичка игра като wow  и направо се изключва лаптопа . От какво може да е проблема.  :-(
отваряне и почистване на PC или laptop не препоръчвам на никой без достатъчен опит. В твоя случй първо профилактика след това ако е необходимо софтуерно почистване или преинсталация.

Цитат на: Luton - 23.05.2010 00:06
Преди, бях писал
но време не остава, я да попитам пак.
Как да си стартирам уиндоуса?
Нямам диск, но имам номера му на бандерола.
Имам и инфо. която трябва да извадя!
Някакви идеи?
Аз те разбирам, че искаш да преинсталираш, нямаш инсталационен диск, имаш лицензен ключ и искаш да си запазиш някакви файлове. Първо копираш информацията на носител (flash, CD, друг HDD). След това трябва да намериш НЕкракнат windows. Същата версия като тази на стикера - примерно "Windows XP Profesional". Има ги в арена, замунда и други тракери (това не е нелегално разпространение). Записваш го на диск и рестартираш компютъра като трябва да укажеш на биоса пърово да зареди от CD-то. Успех.

Vannkata - сори ама за цени нямам идея :( Това дето е за 100 лева ако наистина работи звучи повече от чудесно (обаче ти препоръчвам задължително да има CD)

Цитат на: kdravia - 25.05.2010 02:19
     Та проблема ми е следния,гледам филми на Би Си плейър,но явно съм изтрил нещо,което нетрябва.Пускам филма и като се опитам да сложа субтитрите върху него всичко изчезва и ми показва,че няма някакъв кодек.Пробвах да го търся в интернет,но не направих нищо,дори го инсталирах отново.Не става. :buff:Та ако може някой да ме светне какво да правя,ще съм му много благодарен.
Новия  фрии "Би Си плейър" си тегли сам кодеците по време на инсталацията. Въпреки това открай време първо си инсталирам K-lite codec pack- full version (НЕ "mega codec pack")
т.е. в случай като твоя процедурата е следната:
1. в "start-->settings-->control panel-->add remove programs" изтривам всички кодеци, bsplayer и други подобни.
2. рестарт на компютъра за по сигурно.
3. инсталирам к-лайт кодека
4. слагам bsplayer

Цитат на: goldstar94 - 25.05.2010 23:23
Здравейте ! Значи днес си снимах аквариума и сложих USB-то и влизам в Моя компютар и отварям папката и какво да видя ...... рестартира се компа . Пак процедирах по същия начин и пак се рестартира  :kreshtja: . Да не би да прави така от драиварите , който несъм ги инсталирал на този windows .
Не е изключено да е от драйверите, но смятам, че по вероятно е вирус или прецакани usb-та. Друго за което се сещам този кабел сигурен ли си, че е от фотоапарата? Най добре ако можеш пробвай апарата на компютър на който досега е работил. Ако там работи значи проблема е в компютъра ( драйвери, вируси, и хардуерно USB-тата). USB-тата можеш да ги тестваш с друго устройство различно от клавиатура и мишка ;) . Понякога е хубаво да се форматира паметта във фотоапарата  *dontknow*

Да задам и аз един ламерски въпрос: Един чешит ми разправя, че му инсталирали KMPlayer който чете на глас субтитрите на български  =-O верно ли е това или има друга програма която гоправи?
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Similar topics (5)

26496

Започната от nikolay0876


Публикации: 0
Прегледи: 1318

1615

Публикации: 10
Прегледи: 4334

48283

Публикации: 276
Прегледи: 92071

41861

Публикации: 13
Прегледи: 23280

22564

Публикации: 21
Прегледи: 5882