• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 21:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размисли около темата"Конкурс за неграмотни във форума"

Започната от bigbeer, 01.09.2009 00:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bai Pe6o

Цитат на niki_one: (един от многото)
"не и тва става но да са наистина агресивни и хищни не като предните ми дето бъркам и нищо не ми правят нит пак атакуваха други риби много пъзливи нит да се бият нит нищо
тва кат крокодилче мн е смешно ще разпитам за него от каде е и къв му е характера"

Бира, викаш той много малък, само на 22 (малко по-малък от мен) и като порастне ще се научи.
Колегата очевидно НЕ Е награмотен. По скоро не му пука особено какво и как пише. Това мен ме дразни повече, а не грешка в бързината или изпусната запетая. Вярно е, че никой не е безгрешен, обече от грешка до грешка има разлика.
*DRINK*

bigbeer

Щом за 22 години щом даден човек не се е научил да пише и се изразява правилно, мислиш ли че имаш шанс да го научиш ти? Форумът е с акваристка а не филоложка насоченост. Защо забравяш за това? Хубаво е, че за 10-на години по форумите - българинът се научи да пише поне на кирилица, след още 10 дано се научи да пише и грамотно. :)

Bai Pe6o

Със сигуност нямам шанс да науча на правопис когото и да било. Те учителите са безсилни, че аз ли... И ти си прав, но съгласи се, че не трябва да си затваряме очите пред проблемите и да се правим че ги няма.
*bg*

Caxapa

Цитат на: Bai Pe6o - 05.09.2009 16:43
Цитат на niki_one: (един от многото)
"не и тва става но да са наистина агресивни и хищни не като предните ми дето бъркам и нищо не ми правят нит пак атакуваха други риби много пъзливи нит да се бият нит нищо
тва кат крокодилче мн е смешно ще разпитам за него от каде е и къв му е характера"

Бира, викаш той много малък, само на 22 (малко по-малък от мен) и като порастне ще се научи.
Колегата очевидно НЕ Е награмотен. По скоро не му пука особено какво и как пише. Това мен ме дразни повече, а не грешка в бързината или изпусната запетая. Вярно е, че никой не е безгрешен, обече от грешка до грешка има разлика.
*DRINK*
На това му казват "чатърски сленг" Има много хора които пишат така, иначе  са все учени и с вратоФръзки. Такива можеш да намериш и с лопата да ринеш от http://chat.dir.bg/ или подобни такива.

миа

Цитат на: bigbeer - 04.09.2009 14:06
Голдстарчо е малък още, стига сте му глозгали кокалите..  *THUMBS UP*
Ха,малък!Я да се стяга,аз съм 95! :-P

miTko

Бира, изчетох цялата тема, не разбрах каква е наградата???  *dontknow* *CRAZY*
Разни мои АКВАРИУМИ 

bicho1976

Цитат на: niki_one - 07.09.2009 14:04
то не пише на бг тук кво да чета нзм кой ми е давал такав линк дося не ми е даван който ти ми даде ся
Класика!

bigbeer

Цитат на: miTko - 07.09.2009 13:11
Бира, изчетох цялата тема, не разбрах каква е наградата???  *dontknow* *CRAZY*

Боби требе да каже, доколкото си спомням той е инициатора. А аз само си лая.. ;)

stenli

Цитат на: goldstar94 - 04.09.2009 14:17
bigbeer е прав . Малък сам още , но въпреки това се мъча  *SORRY* *SORRY*

Може да си малък за ядрен физик.
На 15 години, би следвало да сме кой...8-9 клас =-O.
Там не се ли учеха сложни уравнения, човешкото тяло, съвременна история.....

bigbeer

Сега до 12 клас се учат да пишат, както се забелязва.  :-P

discus

Цитат на: miTko - 07.09.2009 13:11
Бира, изчетох цялата тема, не разбрах каква е наградата???  *dontknow* *CRAZY*

Мите това е спама, ето темата
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,19830.0.html
там е упомената наградата. *DRINK*

stenli

Цитат на: bigbeer - 07.09.2009 16:01
Сега до 12 клас се учат да пишат, както се забелязва.  :-P

Честно казано, аз нищо не забелязвам ;-).
В смисъл, за да забележа трябва да има напредък,
който в ситуацията отсъства. :-)

barabata

Липсата на напредъка е и заради безхаберието донякъде и на родителите. В момента в училище е модерно да се протестанти и да сме против всичко и всички. Не че ние не сме били такива или поколенията назад - просто в момента ситуацията е изродена по доста лош начин. Докато учих 5-6-7 клас имахме една много върла даскалица ето хич не подбираше и на 8 грешки пишеше 2-ка . Няма значение какви са грешките станат ли 8 и нагоре - цафунек.  Отделно и знаеше на кой колко му сечеше пипето и ако засечеше някой с чужди мисли - двойка пак независимо от съдържанието на написаното. Много страдахме при тая даскалица и повече от 3 не видях докато не я смениха ...

Сина преди време като тръгна на ясла , майка му почна да му рисува на стената до леглото буквички и разни предмети или животинки почващи със съответната буквичка. Много му беше увлекателно и когато пропуснехме някой ден да напишем новата буквика водеше ни за ръката до стената и настояваше за следващата ... Това всичкото беше и с цел да почне да говори понеже беше вече на три , а още не говореше с изключение на няколко думи само.
Така ги научи и започна да ги посочва буквите и да ги казва и да успява най елементарни думи да прочита. В яслата ни дигнаха скандал как сме го карали такива работи да прави - ами никой не го е карал - като се направи интересно той сам поиска.

Спряхме с уроците само с буквите и цифрите до 10 за около година и половина докато си го взехме от детската и почнахме да се гледаме вкъщи. В момента е на 6 години и чете почти гладко непознат текст, може да пише (естествено с грешки, но се работи върху това), брои спокойно до 100 и може да смята до 20 някъде (събиране и изваждане).  Естествено тези занимания никак не му пречат да се супер контактен и никак не е срамежлив.

Малката е на година и 8 месеца и вече видя стената на батко си и ни води да и показва и на нея, но за ега само от време на време - малка е още .
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

miTko

Цитат на: discus - 07.09.2009 16:03
Мите това е спама, ето темата
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,19830.0.html
там е упомената наградата. *DRINK*
Даа, не съобразих, че става дума за едно и също. Значи тежък буквар за директно "инсталиране" на място! :-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (4)

19830

Публикации: 5
Прегледи: 5699

55703

Публикации: 1
Прегледи: 1881

8351

Публикации: 108
Прегледи: 33208

21669

Публикации: 45
Прегледи: 15217