• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 19:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размисли около темата"Конкурс за неграмотни във форума"

Започната от bigbeer, 01.09.2009 00:40

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Emil

Не знам, защо това се превърна в лов на вещици? От една тема за замисляне върху груби грешки в писането, се появиха конкурси, размисли и прочие кретенизми. Абсурдистан.

миа

Цитат на: jodeci - 03.09.2009 02:50
А защо тогава е задраскана във поста?  :-)
Множественото й число се пише с едно "н".

Пример:
Фини орнаменти красяха рамката.

А се пише в множествено число с едно "н",тъй като е неправилно изговарянето и писането на "финен".
Пример:
Той е фин човек,въпреки че е циничен.


"Във" пък пишем,когато следващата дума започва с буквата "в" или "ф".

Примери:
Във Варна има делфинариум.
Незнайно как ключовете ми паднаха във фонтана.


А запетаите да не ги подхващам,че утре няма да мога да си мръдна пръстите от мускулна треска ;-).

elblanko

Цитат на: миа - 04.09.2009 10:43

А запетаите да не ги подхващам,че утре няма да мога да си мръдна пръстите от мускулна треска ;-).
След препинателните знаци точка, запетая, удивителна, въпросителна, двоеточие, точка и запетая, се оставя интервал, а преди тях - не. Пишат се плътно до предната дума
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

миа

Цитат на: elblanko - 04.09.2009 10:56
След препинателните знаци точка, запетая, удивителна, въпросителна, двоеточие, точка и запетая, се оставя интервал, а преди тях - не. Пишат се плътно до предната дума
Я, това не го знаех!В писането на ръка не се забелязват интервалите, но в "компютърното" писане и писането на машина това определено личи.

Alexfield

Мен пък ме кефят думи като:
скаларий, особенно, казъл
Констатации като:
Хелерът ти е бременен

Но постовете на goldstar94 ги чета с най-голямо удоволствие  :-D
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Balkandjiev

И аз колега съм му фен не стига, че като се подарява нещо е там, а и един правопис:с куриер нетилисе занимава

bigbeer

Голдстарчо е малък още, стига сте му глозгали кокалите..  *THUMBS UP*

goldstar94

bigbeer е прав . Малък сам още , но въпреки това се мъча  *SORRY* *SORRY*

}|{opukc


ribarq_555

Запазете българското пишете на кирилица!

Деян


Black Adder

Тц, тц, тц, що застъпници на неграмотниците се навъдиа.
Баш добре е дека не сме веке под турско робство, иначе одма сме превзели Цариграда та и нататък, отвъд Босфора,  с тоя потенциал.
Интересно  дали да не отменят и Закона за движение по пътищата, така и така повечето джигити с голфове не го спазват, що па да се мъчат хорицата да гледат разни знаци, ограничения за скорости и прочеее, хеле па и чужденците-хептен им е терсене горките!

Язека, като по-прост,  мислим дека треба да поощряваме таквиз едни потребители, зер - конкурс е и все некой треба да го спечели, че да почерпи по-подир.
Та от тука си иде и питаньето - га ша е края и ква е наградата? Ако е 200 кила шопар и буре вино - мое да бутна малко рушвет на комисията. *CRAZY*

Цитат на: Живко - 04.09.2009 10:05
Дозата прави отровата.
Със силно язвителният тон, граничещ с фанатично крещене, с нищо не помагаш.
Фанатик на що драги ми Живко? На правоговора и правописа ли? Да ма прощаваш, но  по твоята логика и Васил Левски е бил фанатик, ратуващ за чиста и свята република?
Фанатици и са и всички некорумпирани полицай, прокурори и съдии, щото видиш ли - искат да се спазват правилата заложени в закона?
Значи може на всяко питане за болни рибки да се отговаря - сменяш ли водата, имаш ли помпа, с какво ги храниш, дори ако питането е на 6lokavitza и недай си боже питащият да рече - ааа, ама то и вода ли трябвало, ма за писането не е така, за неграмотното писане не трябва да се правят критики, зер - ще избяга електората, трябва да му пазим правата все едно е циганин пред Хелзинкския комитет.

bigbeer

Цитат на: Black Adder - 04.09.2009 23:41

Фанатици и са и всички некорумпирани полицай, прокурори и съдии, щото видиш ли - искат да се спазват правилата заложени в закона?


Къде ги видяхте тези некорумпирани полицай, прокурори и съдии г-н Чорний? И престанете да ми намигате така от аватарчето си, разконцентрирате ме и вместо от ракията първо отпивам от безалкохолното!
По темата Левски: - Ами, г-н БаткоФ добре се справя за сега, ако ви е интересно какво e правил и какво го очаква прочетете последните статии в http://www.svobodata.com/..

Вечно Ваш!
Чичо Петър.

elblanko

Цитат на: Black Adder - 04.09.2009 23:41
Баш добре е дека не сме веке под турско робство, иначе одма сме превзели Цариграда та и нататък, отвъд Босфора,  с тоя потенциал.


Rowan Atkinson ти къде тръгна да превземаш Босфора?  И как ще го направиш ми е интересно, с перо и мастилница  ли? Тия от Босфора ни завладяха без война, а с перо и мастилница. Та да те питам Rowan ти мръдна ли си пръста да направиш нещо по случая????????????????????????????????????
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Живко

Цитат на: Black Adder - 04.09.2009 23:41
Фанатик на що драги ми Живко? На правоговора и правописа ли? Да ма прощаваш, но  по твоята логика и Васил Левски е бил фанатик, ратуващ за чиста и свята република?
Фанатици и са и всички некорумпирани полицай, прокурори и съдии, щото видиш ли - искат да се спазват правилата заложени в закона?
Значи може на всяко питане за болни рибки да се отговаря - сменяш ли водата, имаш ли помпа, с какво ги храниш, дори ако питането е на 6lokavitza и недай си боже питащият да рече - ааа, ама то и вода ли трябвало, ма за писането не е така, за неграмотното писане не трябва да се правят критики, зер - ще избяга електората, трябва да му пазим правата все едно е циганин пред Хелзинкския комитет.

Много обичам, когато някой се опитва да доказва теза, а използва супер неуместни примери и се отклонява от същината на въпроса в търсенето на нещо, за което да се хване, например сламка.

Първо нормално нещо е фанатика да не осъзнава, че е такъв. Една и съща цел могат да имат и честният полицай, съдя и всеки друг с каквато и да е цел. Въпросът не е в целта, а в методиката за постигане. Фанатизирането на една цел е превръщането и във фикс идея. Може да се сравни с жена по време на менопаузата. Тя просто решава, че съпругът никога не върши нищо в домакинството и е способна за седмица да отрови живота на половинката си. Това е състояние причинено от хормони вероятно. Фанатиците обаче не ги държи по седмица. Какви са причините да станеш фанатик не мисля да разглеждам.
Проблемът е, че преследването на една фикс идея с цената на всички средства винаги е довеждало до негативни резултати. Забележи, не казвам да нямаш каквато и да е цел, а да я преследваш на всяка цена, с всички средства. Примери дори и от ежедневието колкото щеш. Дори обикновената лакомия е фикс идея. Всички знаем какви са резултатите от нея.

Казвам, че като се пенявиш и обиждаш ще загубиш твоят електорат(аз не бих използвал тази дума), няма да има на кого да обясниш колко е полезно да си грамотен, защото ще си отблъснал хората. А ти ми говориш за Васил Левски *dontknow*
Това ми е притеснението, а не че хората няма да четат и пишат за рибите си.
Ето ти поредният пример.
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,19613.0.html. Защитаването на една идея, без да се съобразяваш с чувстата на другите. Методиката работи срещу теб. Това е фанатизъм.
Полезна дейност.
Може да напишеш куп статии относно ползата от граматиката. Може любезно и с такт да поясняваш на "неграмотните" къде са им грешките. Добре си дошъл. Обществото ни има остра нужда от такива хора, но с рогите напред ходят само... знаеш кои. А те обикновено отнасят тоягите, а ползата е никаква.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (4)

55703

Публикации: 1
Прегледи: 1881

8351

Публикации: 108
Прегледи: 33208

21669

Публикации: 45
Прегледи: 15217

19830

Публикации: 5
Прегледи: 5697