• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 20:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размисли около темата"Конкурс за неграмотни във форума"

Започната от bigbeer, 01.09.2009 00:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Balkandjiev

еи махаите ми реплуките

Аз лично от пост с четири думи видях  3- правописни 1- пунктуационна 1- граматична и най- голямата неумение да се изразява. Общо 6 грешки, но да погледнем от добрата страна има една вярно написана дума " ми " .   *ROFL* *ROFL* *ROFL* *ROFL* *ROFL* *bg*

миа

искренни
обикновенни
финни

Ееее!


Всяка дума в българския език,която завършва в м.р.,ед.ч. на "-ен" в мн.ч. се пише с едно "н".Ако ли пък завършва на "-нен",то с право си слагаме двете "н"-та.

Думата "фин" е изключение.

jodeci

ЦитатДумата "фин" е изключение.

А защо тогава е задраскана във поста?  :-)
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

bigbeer

Който е разцепил темата, нека да добави в заглавието и 'страсти'.  *DRINK*

пс. оправихме държавата, дойде време да се преборим и с неграмотноста. амин.

barabata

Я ... конкурс  *YAHOO* ...
Отдавна не съм пИчелил нищо ...  :-[
Казвайте къде да си подам докИментите, че да взема поне тая награда  *ROFL*
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Balkandjiev

bigbeer идеята е добра, защото някой от тези неграмотници може след време да е на чело на държавата ни и да пропусне някоя запетайка. А тази запетайка да струва на данъкоплатеца няколко милиарда  "левро". 

barabata

Balkandjiev,
Всеки шеф си има екип и екипа върши цялата работа. Шефа е тоя дето ходи, лафи си с тоя и ония за снимките (да има кого да цъкат репортерите) и това е ...

За случайностите - нищо случайно няма ...

- А, Пешо!  Откъде така ?
- А бях в гората за гъби. Тъщата искаше малко ...
- Да няма случайно някоя отровна ?
- Аааа. Нищо случайно няма тук.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Пламката

Цитат на: Деян - 02.09.2009 01:47
И премахната.
Напълно за...Според мен е пълна глупост...Все пак който не може да пише правилно това говори доста лошо за него,мисля че е достатъчно...Някой път стават грешки от бързане.Няма БЕЗГРЕШНИ...
Има ли желание има и начин :)

Black Adder

Мдаа, мнозина 'гузни' бъркат Неграмотен с Бързомислещ-Бързопишещ или поне така им изнася де.
Още от време оно, кога таман се пръкна компютъра и съществуваше първообраза на Internet, т.нар. FIDO-NET (няколко човека  в тоз форум са били участници, особено NO CARRIER&bigbeer), та още от таз далечна 96-97 година помня аз едни спорове за Кирилицата, Latinitzata, правописа, правоговора и прочее.
Та накратко - винаги това е било оправданието на неграмотния - аз щото много бързах, аз щото нямам време да чета.
А път то този, дето няма време да чете, той няма и желание да се учи и да се промени, на него така му е по-лесно.
И аз бързам, ама не за всякъде, все пак форума не е полегнала мома, та да я изтърве човек, винаги може да натисне бутона [Предварителен преглед], да види като как ще му изглежда мнението и дори ако има желание, би могъл и да прочете какво е написал.
Наистина, тази тема едва ли ще набие правописните правила в главите на неграмотниците, щото тя езиковата култура, както и всяка една друга се придобива с четене, но все пак - нека има от време на време една такава, на 100 неграмотника един да се засрами и да почне да си проверява писанията - пак добре.
Хеле па ако го направят Македонските потребители - хептен ще е сгодно  *DRINK*

bigbeer

Товарищ Чорний - чукча не читатель, чучка писатель!
Нема да се правим на даскали бре.. Децата все някога ще се научат да пишат, ако искат. Останалите, едва ли.. Та една точка по която да се дракаме по-малко ще е само от плюс..  *DRINK*

kdravia

Нещо ми бози компа и чета буквите наполовината,много жалко.
Докато има шарани,ще има и рибари!

bigbeer

Цитат на: kdravia - 04.09.2009 02:09
Нешто ми бози компа и чета буквите на половината,много жалко.

'ич да не ти пука.. изпии си люкарствата и си лягай :)

kdravia

Това е добра идея, но първо трябва да огася аквариума.
Докато има шарани,ще има и рибари!

barabata

Я и все пак тук имало повечко хора от ФИДО ерата ...
А у дома имаше ББС и обаждащите се след 10 часа биваха притно поздравяване с Пиу-пиу-бъж...
Едно реленце на ЛПТ-то и едно програмче се грижиха след 10 звънеца на телефона да не дзърка ...

Наблюдавам странно явление. Всички мълчат по форумите и чакат само някой да напише нещо  - най-често нещо лекинко неграмотно и се вдига една врява ...
Като се отвори някоя тема във Лафче в която да си чешем езиците за разнообразие и се почва веднага - за триене, за махане, за заключване ...
Я налейте по едно ( ако няма какво от аквариума )  и наздраве ... Ако сте още на вълна триене  и т.н. сръбнете по още едно и така докато всичко стане розово и спокойно.  *CRAZY*
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Живко

Цитат на: Black Adder - 04.09.2009 01:15
Наистина, тази тема едва ли ще набие правописните правила в главите на неграмотниците, щото тя езиковата култура, както и всяка една друга се придобива с четене, но все пак - нека има от време на време една такава, на 100 неграмотника един да се засрами и да почне да си проверява писанията - пак добре.

Дозата прави отровата.
Със силно язвителният тон, граничещ с фанатично крещене, с нищо не помагаш. Просто такива мнения отблъскват силно както грамотните така и неграмотните.
Трябва да се замислим кои хора имат добра езикова култура. На каква част от населението на нашата държава се налага да ползват правописните си умения. Изключвам решаването на кръстословици и написването на молба за работа, за което се събира семеен съвет. Хората, масово, натиснати от злободневното ежедневие, не пишат със седмици, дори месеци. Какво да очакваме?
Редно ли е да се изправиш на сред площада и да викаш: - Всички, които не слагат правилно запетаите са неграмотници.
Май не е.
Голяма част от потребителите, които се задържат тук лека полека започват да се опитват да пишат правилно. Не е нужно да крещим истерично и така да нагрубяваме хора, които не са имали възможност да упражняват правопис. Да някои не са внимавали и в час, но хората се променят и по-голямата част от пропусналите урока по правопис съжаляват.
Нужно ли е да ги обиждаме за да се почувстват още по-гадно?
Да!
Има неща, които са непростими, като "Й" да кажем.
Точно за това е направена тази тема.
: 04.09.2009г 10:10ч
И вместо да се обиждат хората по-добре да се направи нещо смислено.
Ако трябва да се копира такава статия и на всеки, който не се справя с правописа да се пуска линк към нея.
http://www.belschool.net/files/nauchizabalgarskiaezik/1.html
Никой не се е родил научен.

Similar topics (4)

19830

Публикации: 5
Прегледи: 5697

55703

Публикации: 1
Прегледи: 1881

8351

Публикации: 108
Прегледи: 33208

21669

Публикации: 45
Прегледи: 15217