• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.05.2024 11:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Вертикален аквариум

Започната от getsata73, 07.03.2016 11:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

getsata73

Здравейте колеги ! Съпругата видяла отнякъде тази снимка и реши че и харесва и имаме място за един такъв аквариум (за хоризонтален няма място).Не съм тръгнал да го правя ,но просто ми е интересно някои от вас приложил ли е идеята на практика ,как би се осъществявало чистенето ,филтрацията , въобще поддръжката и направата на подобен аквариум .Ако го правя няма да е с такава форма ,а квадрат или правоъгълник  с височина 180 см:-) https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.cc%2F3ud1y9odd%2F8_vertikalen_akvarium.jpg&hash=e47ce751fcdf58c43b3b942bbbb906be9c25c69b
picture upload sites
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

dalgia

Подръжката е въпрос със повишена трудност.Помисли как ще стигаш дъното.

ipman

Здравей колега и аз съм на същото мнение като колегата по горе,как ще се чистят стъкла дъно ,трудна работа ще да е.

Airmirko

Заради налягането, което ще се образува незнам какви растения ще тръгнат.

getsata73

Няколко различни гледах и всички бяха с изкуствени растения , явно няма начин да се засадят други.За източването си мисля че може би има кранче в долната част,а може и да няма ,остава да се пълни и точи с маркуч ,което пак е вариант . Виж филтрацията е интересна ,не се виждат тръби ,филтри ,само едни въздушни мехурчета ,явно канистъра или нещо друго е скрито в долната или горната част .
Иначе като изключим цената си го представях  приблизително така ::-) http://www.opulentitems.com/homedecor/aquariums/modern-vertical-fish-tank.html
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

pl86

На снимката аквариумите изглеждат по-високи от колкото са реално, така мисля.
Този аквариум, който си дал в линка пише височина: 66 (явно инча), т.е. 167см  ... като гледаме 1/3 от аквариума са капака и шкафа отдолу -> стъклото е към 110 см, което вече не е чак толкова много, аз на 65 бъркам до дъното без проблем, ако имаш някакви четки, ножици, щипки ... ще стигаш дъното ... ще е кошмар ... но е възможно. Не е проблем как да източваш и пълниш - проблема е чистенето на стъклата и ако трябва да преместиш нещо по дъното.
Колкото до техниката ... мисля че просто са я махнали за снимката, или е някакъв филтър в капака на аквариума.
Мисля че растения е възможно да се гледат някакви, ако има доста силно лед осветление да прониква по-надълбоко във водата.
Много ще е яко с някакви високи растения.

Моя съвет е, ако правиш такъв аквариум направи го 30х30х80(височина) примерно, ще е ефектно, ще е трудно за поддръжка, но пък ще е интересно и различно нещо. Ако пък има място за по-голямо дъно - по-добре ;)

И с риск да убия още повече ентусиазма ти, в аквариум 30х30х80(височина) не може да гледаш същите риби като в аквариум 80х30х30(височина), пак толкова вода ще има, но рибите не плуват вертикално :)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

Lightning_boy

Цитат на: pl86 - 07.03.2016 16:20
На снимката аквариумите изглеждат по-високи от колкото са реално, така мисля.
Този аквариум, който си дал в линка пише височина: 66 (явно инча), т.е. 167см  ... като гледаме 1/3 от аквариума са капака и шкафа отдолу -> стъклото е към 110 см, което вече не е чак толкова много, аз на 65 бъркам до дъното без проблем, ако имаш някакви четки, ножици, щипки ... ще стигаш дъното ... ще е кошмар ... но е възможно. Не е проблем как да източваш и пълниш - проблема е чистенето на стъклата и ако трябва да преместиш нещо по дъното.
Колкото до техниката ... мисля че просто са я махнали за снимката, или е някакъв филтър в капака на аквариума.
Мисля че растения е възможно да се гледат някакви, ако има доста силно лед осветление да прониква по-надълбоко във водата.
Много ще е яко с някакви високи растения.

Моя съвет е, ако правиш такъв аквариум направи го 30х30х80(височина) примерно, ще е ефектно, ще е трудно за поддръжка, но пък ще е интересно и различно нещо. Ако пък има място за по-голямо дъно - по-добре ;)

И с риск да убия още повече ентусиазма ти, в аквариум 30х30х80(височина) не може да гледаш същите риби като в аквариум 80х30х30(височина), пак толкова вода ще има, но рибите не плуват вертикално :)

+1 Снимката заблуждава. За растенията, мисля, че светлината е основният фактор. Кораво осветление и това е. Друг е въпроса, колко китки можеш да засадиш на дъно с такава площ. Пък и както казва колегата, не се сещам за риби да плуват вертикално :D
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

9491

Публикации: 19
Прегледи: 9646

1553

Публикации: 15
Прегледи: 9073

31319

Публикации: 2
Прегледи: 1710

29030

Публикации: 2
Прегледи: 2221