• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.07.2024 09:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Преди малко сефте разгледах reefcenter.com..Какво ни има на нас бе да е...?!

Започната от JayCutler, 04.05.2010 23:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

JEM

Нормално на един американец примерно да му излиза по евтино.Един сериозен процент от това което има като стока в нашите"рибни"магазини идва имено от там. *bg*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

Peakone

Наистина сме лишени от много неща поради финансовото ни положение. Прост пример е, че караме 15-20 годишни автомобили, събрахме дараците на цяла Европа... НО можем да си позволим и неща, които в други държави обикновените хора немогат. Jay, видях в другата тема, че имаш освен рибите котарак и 2 кучета. Има държави, където кучето е голям ЛУКС и само богаташите могат да си го позволят!
Аз съм също благодарен, че мога да бъда собственик легално на куче от любимата ми порода - питбул (забранени са почти в цяла Европа заради боевете с кучета).

Има още куп неща, които на Запад са много по-затегнати и строги в сравнение с нашите. Някой за добро, други за лошо...

А че сме мизерници, мизерници сме... и като гледам тенденцията не е към подобрение ами към още по-голяма мизерия. Във фейсбук има една група с много интересно име - "Има 2 изхода от кризата: Терминал 1 и Терминал 2 на летище София".

И въпреки, че съм националист и винаги съм отхвърлял идеите да замина, сега при първа възможност ще го направя. Докато съм тук обаче, няма да се отчайвам и депресирам излишно :)

Raven

Всичко е въпрос на пари, донякъде това е част от обяснението най вече в областа на морската акваристика.
Там всичко е много скъпо, коментирали сме вече защо и колко.
Когато имаме достатъчно излишни пари за хобито- тогава ще имаме и повече внос , тогава и ще паднат цените.
За сега- това е положението.

В сладководната акваристика обаче нещата обаче не стоят точно така, не всичко е пари.
Има качествено обурудване на сравнително ниски цени, има изобилен внос на всякакви риби и най вече растения на прилични цени, има изобилие, буквално море от информация снимки и обяснения как точно да си направим хубав аквариум- основно в този  форум.
Тук няма въпрос от сладководната акваристика който да не е бил разискван и разглеждан, има хиляди снимки на аквариуми и въпреки това редовно се появяват аквариуми с пластмасови кораби и растения, с пръснати по дъното стъклени перли и валчести шарени камъни, потънали подводници, грозно висящи уреди, абсолютно несъобразено събрани риби...

И то от хора които пишат- "прочетох всичко в този форум от една седмица насам..".

Факт е че сме назад, много назад в сравнение с други държави.

Парите са много важен фактор, колкото по трудно е положението- толкова повече хобито се измества назад, и като отделени разходи от семейния бюджет, и като интерес и отделено внимание.


Класическата грешка "първо купувам, после питам" все още е масова практика, купуват се риби които са несъвместими само защото са интересни и продавача е казал- ми няма проблеми, ще живеят идеално с пирани и малък алигатор в 20 л.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

nikolaytoshev

Цитат на: Raven - 06.05.2010 11:34
продавача е казал- ми няма проблеми, ще живеят идеално с пирани и малък алигатор в 20 л.

*ROFL* Това направо ме разби.

Асен Евгениев

Колегата, пуснал темата, има предвид соленоводни аквариуми, а там с голо желание
нищо не става. Трябва си сериозна финансова подплата. Естествено, освен пари, трябва и
мерак. Иначе си е обикновено фукане със скъпа придобивка.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

3009

Публикации: 11
Прегледи: 5376

50954

Публикации: 10
Прегледи: 3264

12006

Публикации: 8
Прегледи: 4232

1704

Публикации: 26
Прегледи: 13125

35300

Публикации: 1
Прегледи: 1753