• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.07.2024 12:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Преди да решите да се сърдите на живота за нещо дребно гледайте това!

Започната от Ogi_, 03.08.2010 21:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Моето мнение е че ние българите трябва да спрем да се мислим за най!!!Не казвам че не трябва да се гордеем че сме българи напротив,но ми писна да слушам само тъпи селски надъхвации колко сме най,във всяко второ нещо как сме първи и тн...То се вижда какви сме и какъв ни е манталитета,виновни сме си ние и само ние можем да оправим нещо.Точно както каза колегата от форума,българина е тарикат на дребно и мисли само за себе си на принципа прееби другарче,никога мащабно за общото благо или айде да не е за общото...просто всеки да си върши съвестно работата и да бъдем някък по оптимисти и заредени с повече положително.Скоро бях в Македонияи какво да ви кажа....хората нямат толкова на гъсто скъпите коли като в Бг по големите градове,но пък като цяло хората и духът им са много по напред от нас.Абе исках да кажа че не плямпането а действията говорят за това какъв си.И на мен ми идва малко олигофренско да изляза навън и да съм вечно ухилен и позитивен,но явно така сме научени според условията в които сме израстнали.
540л Южна Америка

vasso

Цитат на: ico - 04.08.2010 21:30
Ако се различават по нещо щатските овце от българските, то е по охранването.  ;-) Това че у нас са много умни хората, са пълни глупости. Ония може и да забравят, ама тук няма кой и да се поинтересува, за да забрави нещо. Клипчето акъл не налива... Ама твоята реакция си е нормално българска "Аз знам, на мен ли ще показват."
Тепърва ще осъзнаваш истини за живота, вЕрвай ми.  ;-)

Да, ама не си схванал нещо съществено- аз не говоря за българите, за които мнението ми е доста критично, а говоря за себе си. И си проличава МНОГО пъти в този форум типично българската черта да не се зачита чуждото мнение. И като се намираме в акваристичен форум и сме се събрали да си помагаме в акваристиката и да се забавляваме не виждам смисъл от подобни теми. Плюс това не си ми никакъв( пък и не се познаваме), за да ми казваш аз какво ще уча от живота и какво не. Всъщност спирам да пиша в подобни теми, защото не си струва наистина. Нито си струва да се пише правилно или изобщо не си струва, защото няма интелигентна среда... Мен ми е все тая- радвайте се на подобни евтини теми. *banan*

ico

Като не виждаш смисъл в подобни теми, защо ги четеш, че и неподготвен навсякъде стартираш? Правилно си се насочил към сериозните раздели за акваристика, има какво да научиш.  ;-)
Не е нужно, да се познаваме лично, за да имаме мнение... Толкова твой мнения съм прочел, та съм сигурен, че тепърва ще се учиш.  *ROFL*
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Antuni

Огиии... Оги братле тея младежи и със сериозни теми не можеш ги свали на земята!! Предположенията ми за развитието на темата се оказват над 100% верни.
0899808552

NO CARRIER

Събрали по-умните? Друг път. Събрали са по-мързеливите - тези, които мислят, че там е раят и парите валят от небето. Че 10тина големи фирми събират мозъци, събират. Ама това е капка в морето спрямо цялото население.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

BOJO

Цитат на: NO CARRIER - 05.08.2010 09:31
Събрали по-умните? Друг път. Събрали са по-мързеливите - тези, които мислят, че там е раят и парите валят от небето. Че 10тина големи фирми събират мозъци, събират. Ама това е капка в морето спрямо цялото население.

Вярно, що мислите че там няма дребни тарикати ?
Има си и то много , но не ги афишират по първа (последна) страница на вестници и списания . А иначе темата е хубава.

kamaro

Аз искам да кажа,че когато се регистрирах в този форум наистина се удивих,че толкова хубаво нещо може да съществува в България. Тогава хората си помагаха и се разбираха бяха някак си приятели обединени от една обща идея, а сега всички се карат обсъждат умственият потенциял на другите вместо просто да изкажат мнение по дадена тема, карат се кой каква музика му харесва,заяждат се един с друг и ккакво ли още не . ЗА БОГА БРАТЯ БЪЛГАРИ опомнете се знам ,че е трудно положението но бъдете силни,задружни и си помагайте. Просто бъдете по-добри. Нека си помагаме и бъдем приятели. *DRINK* *bg* *privet*

P.S. Клипчетата са много тъжни и наистина човек може да се замисли. *THUMBS UP*
От нас песен, от Бога здраве .

Raven

Лято е, жега...

Слънцето не на всеки действа добре ;-)

И националният нихилизъм и криворазбраният овчи национализъм могат да бъдат еднакво смешни.
Дали ще се наричаме сами циганите на европа или ще бълнуваме че сме древна и мъдра цивилизация изобретила какво ли не- и в двата случая отстрани погледнато е смешно.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Лора

Цитат на: kamaro - 05.08.2010 21:58
Аз искам да кажа,че когато се регистрирах в този форум наистина се удивих,че толкова хубаво нещо може да съществува в България. Тогава хората си помагаха и се разбираха бяха някак си приятели обединени от една обща идея, а сега всички се карат обсъждат умственият потенциял на другите вместо просто да изкажат мнение по дадена тема, карат се кой каква музика му харесва,заяждат се един с друг и ккакво ли още не . ЗА БОГА БРАТЯ БЪЛГАРИ опомнете се знам ,че е трудно положението но бъдете силни,задружни и си помагайте. Просто бъдете по-добри. Нека си помагаме и бъдем приятели. *DRINK* *bg* *privet*

P.S. Клипчетата са много тъжни и наистина човек може да се замисли. *THUMBS UP*


Просто се учудвам, че човек на твоите години, е толкова чувствителен, при все че си от мъжки пол. Такива хора са на изчезване днешно време. Поздравявам те за това, че си успял да запазиш човешкото и надеждата за нещо по добро в себе си.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Luton

Цитат на: Raven - 05.08.2010 22:22


И националният нихилизъм и криворазбраният овчи национализъм могат да бъдат еднакво смешни.
Дали ще се наричаме сами циганите на европа или ще бълнуваме че сме древна и мъдра цивилизация изобретила какво ли не- и в двата случая отстрани погледнато е смешно.


Много точно казано, хубави думи, Браво.
Ще добавя че истината винаги е някъде по-средата и крайностите са грозни и ненужни!
Поздрави и не се нагрубявайте!

kamaro

Цитат на: Raven - 05.08.2010 22:22
Лято е, жега...

Слънцето не на всеки действа добре ;-)

И националният нихилизъм и криворазбраният овчи национализъм могат да бъдат еднакво смешни.
Дали ще се наричаме сами циганите на европа или ще бълнуваме че сме древна и мъдра цивилизация изобретила какво ли не- и в двата случая отстрани погледнато е смешно.


Да така е трябва да стъпим малко на земята и да се поучим от другите.
От нас песен, от Бога здраве .

NO CARRIER

Цитат на: Raven - 05.08.2010 22:22
Лято е, жега...

Слънцето не на всеки действа добре ;-)


За това се скрийте на сянка и си пийте любимото питие, далече от компютрите и другите дразнители.  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

Понеже е малко по темата, да спомена и най нашумялата напоследък новина- откриването на мощите на Йоан Предтеча.

Разбира се веднага се появиха скептиците които изразиха съмнение за автентичността им.
Аз бих казал че са истински не сто ами хиляда и сто процента , и не бива да има и сянка от съмнение върху това.
/Като любител историк знам че автентичността им се определя на около 75%, което само по себе си е уникално, но това в случаят няма значение/.

В цял свят има такива "абсолютно" достоверни мощи и артефакти, мнозинството от които са си откровен комикс и фалшификат, но това не пречи около тях да се върти индустрия за милиони само защото съответната държава не е проронила и думичка навяваща съмнение в автентичността им.
В Ерусалим например е пълно с места, зидове, дувари и гробници в които е спал Исус, където е вървял Исус, където се е пипнал Исус, където е спрял да въздъхне Исус...

И всичко това привлича тълпи от поклонници на повечето от които им е ясно че това е менте просто защото старият град е бил на няколко  км. от въпросното място.
Но по този начин тези туристи се докосват до идеята и това е важното в случая.

Така че в случаят с откритите мощи и реакцията относно автентичността им имаме един вреден национален нихилизъм ,който макар и научно обоснован в случаят не е полезен никуму.

Всеки знае че България е една от трите най стари държави в Европа, но малко хора знаят че в етно културна историческа рамка ние сме най старата  съществуваща държава, защото днешните италианци в генно и етнокултурно отношение са наследници на средновековните лангобарди и други германски и франкски племена и имат малко общо с римляните, а гърците в най добрият случай са наследници на средновековна Византия и нямат почти нищо общо с елините.

В това отношение ние българите сме си преки потомци на средновековните българи и ранносредновековна България и имаме пряка етнокултурна ,генетична и историческа връзка с тях.

Това е едно от нещата с които ние можем да се гордеем, а не че сме измислили кой знае какво в световен мащаб.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

anasarka

КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Raven

Бащата на чалга фолк хисторито- Божо локумчето в случаят е прав.
Въпреки че не го броя за историк и за учен изобщо, все пак  му признавам че е патриот и неграмотният му национализъм има като цел една добра идея.

Така че в конкретният случай по изключение признавам че е прав- наистина трябва да сме абсолютни идиоти за да не експлоатираме до дупка идеята.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

9855

Започната от valiovci


Публикации: 3
Прегледи: 2014

37774

Публикации: 2
Прегледи: 1560

2914

Публикации: 2
Прегледи: 1922

34759

Публикации: 14
Прегледи: 14384