• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 12:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

напълно неприемливо, но е факт

Започната от federal, 11.03.2008 23:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

federal

Попадам на стар акварист, който си гледа около 30 аквариума за развъждане на риби и след това продан на едро по магазините. Но за 3 от аквариумите му ми направи впечатление. На 60 литрови е пуснал по една  15 W миньонка и е развъдил такива големи криптокорини, че аз например с адекватно осветление надали бих докарал на 100% успеваемост. Марулята си расте и прави листа големи колкото пендари. И сега аз ествествено, като зло куче му завидях си купих от него няколко стръка и като руски студент по самолетостроене седнах с книгите и изчетох 100 страници за криптокорините си, все едно за утре ще се явявам на студенстки изпит.
И така докарах осветлението до оптималното количество.
Но вие ми кажете как чичо Петко е нарушил всичко допустимо и успява да му растът зюмбюлите в аквариума, като се има превдид, че една от тях е тази нискостеблената?
Колеги, аз отивам да преговарям с дядо Господ за криптокорините и ще ви чакам после.

barabata

Ми така беше едно време. Слагаш една лампичка и си гледаш аквариума.
Сега моя за 3-ти път го рестартирам и това което се опитвам да разуча е как се гледат растенията. Рибите са консуматив за момента. Скоро и аз може да махна всичкото оборудване и лампи (аквариума прилича на червейче от WWP със всичките снаражения спрямо едновремешните аквариумии) и да се върна на доброто старо време да ги подкарам растенията пък после ще заменям с по-нови уреди.
Опитвам се да работя и без химия - никакви препарати . Само напоследък започнах с разни торове ама може и тях да разкарам. Едно време нямаше и пак растяха пущините.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

zambo

Криптокорината не е претенциозна от към светлина , но показателите на водата и най-вече богатия грунд я правят голяма и красива  . 
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Violeta

Съвършено вярно. Аз развъдих валиснерия съвсем без осветление, само от дневното, доколкото го имаше, като се има предвид, че аквариумът беше в тъмен ъгъл. Лампата я сложих впоследствие. Сега разбира се всичко върви много по-бързо, но е факт, че тръгна без каквото и да било осветление.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

jimbeam0706

То всяко растение си расте ,стига да се остави на мира да свикне със средата в която е в момента
А после стой и гледай как растат
или поне при мен е така
Няма невъзможни неща

miTko

Цитат на: federal - 11.03.2008 23:51
Но вие ми кажете как чичо Петко е нарушил всичко допустимо и успява да му растът зюмбюлите в аквариума, като се има превдид, че една от тях е тази нискостеблената?

Дай снимка, да видим коя е тази нискостеблената, щото по мои скромни познания само 1 вид се слави че има "стебло"? ;-)

Криптокорините повечето не искат кой знае каква светлина, но искат грунд, пълен с л***а.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (1)

4661

Публикации: 39
Прегледи: 10342