• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.05.2024 11:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ за избор на Рено Сценик .

Започната от skorpi_zoo, 30.07.2014 19:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zmeq

Цитат на: Antuni - 31.07.2014 14:16
Ориентирайте се към Skoda и VW че Audi е по скъпата кола за потдръжка.

Доста смело изказване ... или просто не си ходил в сервиз с някоя от посочените марки.
Имам Пасат 98а година, като стана време да сменям носачи се оказа, че са като на А8.
Отделно, че специално за тези 3 марки под капака разлика няма ...

sVGNsali

Цитат на: zmeq - 01.08.2014 14:45
Доста смело изказване ... или просто не си ходил в сервиз с някоя от посочените марки.
Имам Пасат 98а година, като стана време да сменям носачи се оказа, че са като на А8.
Отделно, че специално за тези 3 марки под капака разлика няма ...

+1
Брат ми има Пасат 06г, а баджото Ауди А4 02 г.
Возия, лукс, изработка, изолации - супер.
Но стигне ли се до поддръжка...по принцип ме спукват от подигравки заради Астрата - 92г., но като стане нещо и се налага сервиз, реват като на умряло и само повтарят - "Добре си ти, добре си".
Но едно знам, Рено на старо никога не бих си купил. Баджото имаше Еспайс и като се отърва, даже почерпи. Отделно комшията се кахъри всяка събота на отворен капак - някакъв сценик, дизел има. Знам ли, може на тях да не им е провървяло, но все пак..
Виж, за нова, от магазин, каквото и да вземеш няма лошо.
Знам че темата е "кой сценик", а не "дали сценик", но не препоръчвам на колегата тази марка - поне на старо.
Иначе, всяко правило си има изключения. Един състудент, който заедно с баща си се кълнеше, че във френска кола няма да се качи никога, било то и такси, сега кара Fluence. И когато видя, въпросителният ми поглед, каза само "Нова е.От магазин."
Всеки решава сам за себе си. Ограничени финанси - ок, но какъв е смисъла ако вероятноста да търчиш подир майстори е много голяма?
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Antuni

Цитат на: zmeq - 01.08.2014 14:45
Доста смело изказване ... или просто не си ходил в сервиз с някоя от посочените марки.
Имам Пасат 98а година, като стана време да сменям носачи се оказа, че са като на А8.
Отделно, че специално за тези 3 марки под капака разлика няма ...


Като говорим за ВАГ кой спомена за Пасат? Смело е щото ако ти си сменил толкова коли колко мен ще имаш поне малко на идея за какво иде реч. А и съм продал отделно това което съм карал над 30 автомобила ей така за спорта. Не съм джамбазин но от време на време като остане такова свободно си докарвах по някоя колица отивайки на гости в Италия.

В сервиз съм ходил с всички марки ПОЧТИ.....

В момента и аз съм с Пасат 4. До преди месец бях с Октавия 1ца а и гореспоменатото А8 слязох от него преди може би 4-5 години докато бяха малко по актуални като коли и струваха пари. Така че няма нужда да ми обясняваш за носачи и тем подобни. Една потдържана кола с подобно окачване може да изкара и над 3-4 години без да се бара ако не я оставиш на доизживяване да заприлича на курник не само външно и вътре но и технически както прави голяма част от народа тъй като няма лев за потдръжка.




Цитат на: sevginsali - 01.08.2014 15:13
+1
Брат ми има Пасат 06г, а баджото Ауди А4 02 г.



Да но баджото ти и брат ти карат коли а ти май си на 22 годишен кошер без право на помилване..... :-D :-D
0899808552

sVGNsali

ЦитатДа но баджото ти и брат ти карат коли а ти май си на 22 годишен кошер без право на помилване..... :-D :-D

+1
Няма спор. Коли карат. Лъскави. Единият има гъзарски номер, останал от предишният собственик. Возията им возия. На дълъг път си свежар. А ние с моята сме като парцали, дори и след 100 km. Но кой, както се уреди. Аз плащам жилище, а другите кой кеф прави, кой в чужбина се труди за истински пари.
Но нали знаеш за лисицата и киселото грозде: Те имат около 1000 лв годишни разходи (каско, данъци), а аз 17 лв. годишен данък. Те имат сумати електроника, а аз освен касетофона май нямам  :-D
Отивам до София за 70 лв, те под 100 не падат (на газ съм).
Имам джамтроник а те климатроник :-D . Всъщност, само заради липсата на климатик, ми се върти мисълта за смяна ;)
Но, като цяло си прав.
Навременно и кадърно подържана кола, тука така не те предава. Само да не си като един познат - off roаd с ML и после 3 бона за air matic окачването :-D . Вече цяла година, не го е сменил. Седи му в гаража.
И за да не бъда в тотален off topic, бих дал съвет на колегата: отивай на огледи с доверен и знаещ майстор. Прежалваш едно 50 лв., но поне няма да се натресеш на кошер, ще имаш и почти реална оценка за състояние и това колко още те чакат за доплащате. Защото винаги има нещо. Тествано, наскоро направихме такава обиколка из района. Лошото е, че една кола не излезна която да одобри майстора, но сигурно е за добро..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Димитър 744

Карах Сценик 99год.но бензинов страдаше много от предницата *bg*

skorpi_zoo

Та да ви кажа какво станааа.
Вече си запазих кола. Стана случайно ,ама дано да е на късмет.
Аидеее" Хаярлия "да е!!!!!  *bg*
Ако го хвана тоя Мърфи...

Caxapa

Безаварийни  километри  с новата!  *DRINK*

ATANAS1111

520 l.Tanganyika

6 Cyathopharynx Furcifer "Karilani" F1
10 Altolamprologus compressiceps Gold head "Kasanga"
5 Eretmodus cyanostictus "Kigoma" F1
15 Neolamprologus brichardi Albino

288 l. Tanganyika

12 Tropheus Nkonde Yellow  F1
22 Tropheus Black Bulu Point OB

sVGNsali

Давай колега, каквото ена късмет това ще.
Хайърлия да ги е, безаварийно ползване желая.
Чакаме повече подробности :)
А за тия които са на маса, наздраве!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

pqko

Дано да нямаш проблеми със нея,да си я караш със здраве  :-)

skorpi_zoo

Благодаря за пожеланията. :-)
Вчера ходих в един сервиз и ми казаха 440 за първоначалното обслужване.
Масла,ремъци,ролки и филтри.
Стори ми се доста,ама ще питам и другаде.  :-)
Ако го хвана тоя Мърфи...

Caxapa

Те ремъци и ролки от 80 до 120 хиляди километра. После на всеки 10 хиляди до 15 масло според зависи  от качеството му и марката.

skorpi_zoo

Ами казаха ми на 50-60 000к макс да ги сменям и маслото 10в40 на 10 000к.
Това в сервиза ми го казаха,ама той е един селски и много не им вярвам. :-(
Утре ще попитам в сервиз в Хасково.
Ако го хвана тоя Мърфи...

Trobata

Аз имам Сценик, но е бензин с газов инжекцион и съм доста доволен. Поддръжката му не е толкова скъпа. Ремък+ролки+водна помпа май беше около 350. 270 лв са частите от представителство на Рено. Само данъка ми е голям за 107-те коня, но веднъж годишно почти не се усеща. Успех и безаварийно :)

skorpi_zoo

Ами не знам,явно има разлика с дизела.Това е цена без водна помпа,масло 4л. Кастрол 10в40 и без ролките на пистовия ремък,можели да са добре. :duvar:
Ако го хвана тоя Мърфи...

Similar topics (5)

59626

Публикации: 0
Прегледи: 7127

33861

Започната от qvo


Публикации: 0
Прегледи: 1215

5636

Публикации: 672
Прегледи: 318196

29947

Започната от SuperDog123


Публикации: 4
Прегледи: 2332

1837

Публикации: 922
Прегледи: 185624