• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Интересно с рибките Данио....

Започната от pachoo, 31.08.2012 00:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pachoo

Понеже не смятам, че това е проблем, но искам да го споделя с вас слагам темата в лафче....

   Интересното в случая е че преди 3-4-5 месеца ми се излюпиха малки даниота... така или иначе работата ме затисна и не можах да им отделя време за люпене на инфузории ги захранвах със Сера Микрон... оцеляха 15 парчета и всичките диви и щастливи... интересното в случая е че едно изтърсаче което беше много изостанало и беше видимо много по-малко от другите, в момента ги надминава... интересно ми е как стана.... в момента братчетата и сестричетата му се гледат в 50 литров заедно с малко гупички и една бета ... не са лишени от храна ... всяка сутрин закусват така както и в "детската градина" но този рибок в момента въпреки, че живее в по-скоро стартиран аквариум и с по-нестабилна вода надминава и най-големите си братя.... Не му бях обръщал внимание много много ... просто сутрин излизам рано храня набързо и вечер се прибирам късно ... докато направя салатата и изпия ракията и вече съм труп ... преди малко го загледах и му се чудя от къде порасна толкова много..... *CRAZY* *CRAZY*

П.С. Няма как да ги снимам да ви ги покажа .... изключително бързи са дори и за фотоапарат :)

_Kirilov

Преди 3 или 4 години и аз успях едно люпило да излюпя от воално Данио . Аз реших да ги захранвам като стривам чернодробна храна на прах  :whistle: и при мен оцеляха накрая към 10-тина бройки но трябваше да отсъствам 3 дни и човека който бях оставил да се грижи за тях ги прехранил и водата съответно се скапа .... за съжаление оживя само 1 . Това рибоче след като порасна стана сигурно с 3-4мм по-голямо от родителите си . Единственото обяснение което реално си давам е това , че в развъдните аквариуми и в тия дето ги продават ги гледат много бройки  в малъкл аквариум и така се подтиска размера им .

А ти щом си го гледал в друг аквариум или повече е яло и е имало повече пространство или просто късмет :)

Similar topics (5)

40769

Публикации: 13
Прегледи: 5675

19333

Публикации: 24
Прегледи: 7688

3934

Публикации: 30
Прегледи: 10832

52639

Публикации: 11
Прегледи: 6059