• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 06:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помогнете и подпишете петицията за "Моята Библиотека"

Започната от mistar_ti, 24.06.2010 18:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mistar_ti

От 3 години посещавам сайта който ми е дал възможност да прочета доста книги които или не съм имал пари за да си ги купя или не мога да ги намеря ако мислите че действията срещу chitanka.info не са коректни и правилни моля помогнете http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html Благодаря това е мое лично мнение и не е подтиквано от никой просто има и неща качени и от мен и знам колко труд съм положил за да ги направя  *privet*
3 литров буркан с отомбачена зеленясала вода
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbns.gvardia.net%2Fimages%2Fstories%2Fbanners%2FIYI_ban_sm.jpg&hash=7ab8139ef4f2561034d7804066cefdf3dc294ebb

Caxapa


Асен Евгениев

Никога не съм влизал в тази "читанка". Сигурно ли е, че качените книги са общодостъпни /примерно
ги има в обществени библиотеки и др./ и не са нарушени авторски права?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

mistar_ti

Ако библиотеките имат пари са ги купили. Книгите са закупувани от хората които ги качват и се предлагат абсолютно безплатно а по въпроса ти за авторски права не мога да ти кажа не съм юрист но от темите които чета не се знае кой е прав издателствата или библиотеките в които плащаш членски внос.
3 литров буркан с отомбачена зеленясала вода
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbns.gvardia.net%2Fimages%2Fstories%2Fbanners%2FIYI_ban_sm.jpg&hash=7ab8139ef4f2561034d7804066cefdf3dc294ebb

phoenixlm

Аз работех като преводач за едно от издателствата, срещу които се сипят хули и обиди, защото "уж" те са виновни за затварянето на читанката. 1.во - това не е така и никой не ги е питал. 2.ро правилно ли е според теб ти да сканираш една книга и да я плеснеш да я четат всички, при положение, че това е неуважение на моя труд, на труда на редактора, на коректора, на издателите, които дават между 500-2000 евро права и плащат още между 1000-2000 лв печатница. Ти си ги бил качил. Не, не са уважени авторските права и това е абсолютно нечестно! Престанете да ревете, че не получавате всичко наготово и без да давате пукнат лев! Някои хора наистина работят, за да излизат тези книги на пазара и тези пари е редно да им се връщат по някакъв начин.

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

vasso

Цитат на: phoenixlm - 25.06.2010 18:12
Аз работех като преводач за едно от издателствата, срещу които се сипят хули и обиди, защото "уж" те са виновни за затварянето на читанката. 1.во - това не е така и никой не ги е питал. 2.ро правилно ли е според теб ти да сканираш една книга и да я плеснеш да я четат всички, при положение, че това е неуважение на моя труд, на труда на редактора, на коректора, на издателите, които дават между 500-2000 евро права и плащат още между 1000-2000 лв печатница. Ти си ги бил качил. Не, не са уважени авторските права и това е абсолютно нечестно! Престанете да ревете, че не получавате всичко наготово и без да давате пукнат лев! Някои хора наистина работят, за да излизат тези книги на пазара и тези пари е редно да им се връщат по някакъв начин.
+1 Абсолютно вярно е това!

Raven

За да има книги и да има стимул за писане и публикуване на книги, особено на научна литература която е плод понякога на години труд не трябва да има такива сайтове.
Не може един учен да пише книга  материалите за която е събирал десетилетия понякога , и в един момент книгата му да е общодостъпна.
Какъв стимул ще има колегата му да публикува работата си тогава?

Аз сега съм си поръчал книга на стойност 50 лв. и ще си я платя защото знам че си заслужава парите, ,не е първата книга на такава стойност която си купувам и не се оплаквам, дори ще ми е неприятно ако някой я сканира и я качи общодостъпно защото това обезличава трудът на автора и.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

denbosch

Случаят не може да се разглежда еднозначно-да,нарушени са авторски права,но колко от вас имат легален софтуер и колко от вас  гледат легално филми и слушат легална музика?И трябва ли след като си купя примерно книга, да си я чета само аз и да не я предоставям за четене на никой друг?Вярно,мащабите са коренно различни между моите възможности да предоставя книгата за четене на близки и приятели и възможностите на един сайт,но това са реалностите на нашето съвремие и закона трябва да се съобразява с тях.В същото време обаче хора,които по никакъв начин не са регламентирали взаимоотношения със притежателите на авторски права да искат пари за достъп до тези произведения извършват грубо нарушение.От тук е и израза "безвъздмездно ползване"-аз съм за него и съм против печалбарството за сметка на други хора.Доколкото разбрах услугите на сайта са се позвали срещу заплащане със СМС-и ,затова и няма да подкрепя петицията!

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

NO CARRIER

Цитат на: denbosch - 25.06.2010 20:24Доколкото разбрах услугите на сайта са се позвали срещу заплащане със СМС-и ,затова и няма да подкрепя петицията!

Точно това е проблемът, че сайтът беше абсолютно безплатен. Но платените клакьори на Труд и ко тиражираха лъжа, че читанката искали пари. Не е вярно! Пари искал някакъв кратунковец в books.bg или нещо такова. Той няма нищо общо. Обаче това беше идеята на алчниците - народът да бъде заблуден. :-(

А Монитор отново са на висота.  :duvar:
http://tinyurl.com/29s7tdk
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Luton

Моето мнение е друго!
Ерата на интернет и броадбанда, неминуемо ще доведе до смъртта на носителите на информация
независимо, дали ни харесва или не. Бъдещето е друго и нещата се променят. Нормално и ествествено е хората, които печелят
от носителите на информация(хартиени, магнитни или цифрови) да се опитват максимално дълго време да ги реанимират, отлгайки смъртта им във времето.
Това е необратим процес и който не го разбира от търговците ще страда!
Не един и два бизнеса и поминака са изчезнали във времето, поради иновациите и техническа еволюция, така че това е нормален процес. Всеки е длъжен да се приспособява, щом не може да си опази правата ще ги крадът, чисто, ясно и просто!

ПП. Нямам нищо против хората, които работят в тази сфера, даже напротив, уважавам труда им!

vasso

Определено не съм съгласен, че книгата ще умре. Различно е и любителите на книги го знаят и предпочитат да четат от истинска книга. Отврат е да четеш на електронен носител.
И също смятам, че не трябва да разчитаме толкова не техниката за всичко, тя ни осакатява. В момента има хора, които не могат да запалят огън, защото не знаят как! Пък и при евентуална загуба на тези нови придобивки ще сме абсолютно обречени. Мен ми е приятно да живея в реалността, потриса ме от роботи, електронни книги, електромобили и такива работи.

phoenixlm

Luton, кажи ми според теб дали има програма или софтуер, с която/който книги от хартиен носител да се изтипосат в интернет книжарница (хората, които в момента имат издателство, да си направят интернет книжарница, а не някой друг без права) и срещу определена такса да можеш да ги четеш. И ми кажи дали според теб програмата или въпросния софтуер няма да бъде хакнат до седмица (или дни)? Аз мисля, че такова нещо няма и няма да има. Има хора, които се занимават само и единствено с това да хакват и кракват всичко ново. Това едно на ръка, ясно е, че загуби винаги има.
Отделно, това за което се ядосвам аз е, че първо чета по 30 статии на ден как в България не се чете, ама хич! После писват всички велики поддръжници на читанка и подобни, щото, видиш ли, те яко четат, обаче не ги кефи да си платят за книгите, пък взели та им спрели сайта с безплатните. Ок, щом толкова четат, съгласих се. Нека четат. Обаче има автори и автори - някои от тях специално казват "Искам книгата ми да се разпространи, да се чете масово, да е свободно четиво, дори и да не спечеля никакви пари от нея. Знам си рисковете и направо ще си я пусна безплатно в нета, няма да давам пари да я издавам." Що в тези сайтовете не се изтипосват подобни книги? Защо като хората там искат да са "в помощ на обществото" не вземат да качват задължителна литература - тази, която сме учили в училище или направо учебниците (които междувпрочем се издават от едно или две издателства за цяла България и в чиито джобове годишно влизат милиони, защото всички са длъжни да закупят точно този и този учебник?) Те качват книги, които се водят "развлекателни", а аз лично като отида да се развличам някъде, си плащам - било то като отида на билиард, на боулинг, да гледам мач или да си купя риби. Не знам за момента някой да е казал "ей, чакай, аз сега ще си купя тия 2 риби, ще ги размножа и после ще ги подарявам, 'щото знам, че много хора ще искат да ги имат".
Ясно е, че издателствата трябва (и повечето вече си продават) книгите по интернет. Те го правят. Никой не ги купува обаче, докато може да си ги намери безплатно! Което е неуважение към хората, които хвърлят труд и пари, за да ги издадат за "добрите" хора от примерно читанка, които им сер*т на главите.
Единственото, което подобни сайтове правят, е да разоряват издателствата.
Ако няма издателства, които да докарат книгите до що-годе сносен вид, преведени, редактирани и прочее, крадците откъде ще ги вземат? А като няма откъде да ги вземат в България, откъде ще ги вземат на английски/френски/немски/турски или какъвто и да било език? 1во е много съмнително, че ще ги намерят отнякъде, защото другите страни са малко по-стриктни в това отношение и книги без права там не се разпространяват толкова лесно. 2ро дори и да докопат някоя, дали в читанка и другите сайтове имат преводачи, редактори и коректори, които 1. да работят безвъзмездно за цяла една книга, че и много повече, за да може някой си да я чете и 2. дали ще имат преводачи за всички езици? Или може би всеки знае поне по 5 езика и чете свободно на тях?
Книгата е важно нещо. Да се изсереш на главата на тези, които се опитват да ти издават качествена литература е все едно да се изсереш на главата на тези колеги, дето се стараят да ти продадат здрави и красиви рибки! (Този пример, смятам, е логично що го давам.)
Докато хората искат да получават литературата без пари това ще е циганска държава, всички ще пишат ч-то с 4-ка и ш-то с 6-ца, 'щото по цял свят тя се цени, по цял свят, когато кажеш "имам огромна библиотека в нас с еди какви си книги", хората ти се радват и ти казват "браво". Тука е важното да имаш по-готин джиесем, по-яки дрешки и да си прекарал повече хора. Ами, съжалявам, обаче специално в тоя форум виждам, че има достатъчно разумни хора и дано те поне не подкрепят подобни дивотии. Всеки сам си избира.

Raven

Цитат на: Luton - 25.06.2010 20:45
.....
Ерата на интернет и броадбанда, неминуемо ще доведе до смъртта на носителите на информация
независимо, дали ни харесва или не. ......


Може, но ще бъде жалко.
Нищо не мирише така както чисто новата книга когато я отвориш за първи път :-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

44558

Започната от povdigaz


Публикации: 4
Прегледи: 2077

20521

Публикации: 12
Прегледи: 3975

57211

Публикации: 16
Прегледи: 7088

31641

Започната от tedss


Публикации: 4
Прегледи: 2332

3782

Публикации: 4
Прегледи: 2354