• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 07:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помогнете и подпишете петицията за "Моята Библиотека"

Започната от mistar_ti, 24.06.2010 18:22

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

phoenixlm, проблемът е, че Труд са обсебили всички права над български класици, починали преди повече от 70 години. Проблемът е и, че не искат да продават книги онлайн. Много хора биха си купили, стига да имаше възможност.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Защо писателят, който се е блъскал примерно две години и е написал интересен роман,
няма да получи пари за труда си, а тоя, дето меси хляб и тоя, дето подстригва, ще получат
възнаграждение за труда си? Хайде сега всички, които не искат да плащат за книги, да ми
пишат на ЛС какво произвеждат, за да си напълня багажника със стока от тях без пари. А
тези, които са в сферата на услугите, да ми пишат къде да отида, за да се възползвам
безплатно от това, което предлагат /масажи, фризьорство, превози и др./. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

phoenixlm

NO CARRIER, правата имат срок, всеки издател си знае неговия/неговите. Права на починали писатели важат до 70 години след смъртта им.    След това книгата се издава без права, може да я издаде, който иска. За български класици - да. Ако говориш за други, моля те, кажи ми кои, за да се поинтересувам допълнително.

NO CARRIER

В момента нямам възможност да ровя, но може би ставаше дума за превода на някои от чуждите класици, та може и да не съм прав.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Luton

Колега, аз нямах идея да те ядосвам, просто си изразих мнението. :-)

Жалко за хората, които се занимават с този бизнес, но според мен дните са му преброени.
Книгата естествено няма да умре, погребения, нема да правим, но също така времената, когато имаше по-една книжарница в началото и една в края на улицата отминаха, опашките пред реповете, когато пускаха PIF i Дъга също!
Една част от нас, ще продължът да купуват и ценят книгата, по елитарната и/или по-интилигентната част от българите, Те никога няма да спрат да се радват на нови заглавия или нови издания, както виждаме и колегата си е купил КНИГА ЗА 50 лева, колко от нас очакваш да направят същото?
Или очакваш, някой да изкара закон и да почне да наказва, всеки осмелил се да почете ПИРАТСКИ ТЕКСТОВЕ.

Относно евентуални такси, които да плащат потребителите за да получават достъп до сайт за он лайн книги?!
Мисля си, че това е абсолютно невъзможно! Така смятам, защото един такъв сайт ако иска да е успешен би трябвало да се самоиздържа и да печели от реклама. Просто такава е действителноста в момента! Спомням си как още като стартираха сайтовете на ежедневниците(24-часа и ТРУД)в България Ги четях само с платена парола, на скоро пак разглеждах и останових, че от платената система и помен не е останала!
И в края на краищата всеки бизнес трябва да бъде пластичен и да намира сам най-точната формула за съществуване и финансов успех.
Жалко наистина за хората захванали се с тази дейност, но съм сигурен че сте доста начетени и образовани за да успеете да си намерите правилното място
на пазара пък и вида в който ще се показвате!
Поздрави

ПП Лично АЗ си използвам telefona iPhone и си купувам(с бонус кодове) всички нови книги, кодове за това има от различни източници, като започнеш бензиностанциите Shel, минеш през картите с точки от Asda и стигнеш до Google Adds,в карен случей плащаш окло два лева на книжка!
Книжни-Джобен формат книжки тук са 99р или около 2лв, луксозните

phoenixlm

Ако ми кажеш един класик (не български), който да е без права и за който да ми гарантираш, че поне 100-200 души ще си го купят - лично ще го преведа, ще бъде издаден и ще ти подаря 5 бройки. Това съвсем сериозно, аз държа на книгите и постоянно се чудя нещо което би могло да е интересно на тоя народ. Това, когато и ако имаш време, е съвсем сериозна молба. Хора като теб и другите колеги, които поддържат моето мнение тук, са наистина от голяма полза. Давайте идеи, моля.
И голямо благодаря на akapulko, NO CARRIER, Raven, vasso и другите съпричастни колеги.

П.С. Luton, не си ме ядосал и не твърдя, че трябва всеки Прочел пиратски текстове трябва да бъде наказан. Твърдя, че хората, които го разпространяват трябва да бъдат наказани. Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава. Книга за 50 лева си заслужава напълно парите, ако вътре има илюстрации, книгата е направена с твърда и красива хартия и въобще изпипана отвсякъде. Защо да не си вземеш и книга за 100 лв, стига да ги имаш, естествено, ако знаеш, че няма да се разпадне като стар вестник след второто прелистване и ще си я гледаш с кеф идните години? Мен лично очите ме болят от дългото зяпане на монитори, телефони и прочее екрани. Всичко е въпрос на вкус, но литературата трябва да се цени, поне според мен.

denbosch

Цитат на: Luton - 25.06.2010 22:25

И в края на краищата всеки бизнес трябва да бъде пластичен и да намира сам най-точната формула за съществуване и финансов успех.

Най-точно казано *THUMBS UP*!Нека издателствата да пуснат книгите срещу някаква символична сума за прочит онлайн-ако ми хареса винаги ще си купя и книжната версия.Хубава книга винаги се чете повече от веднъж,а и по-удобно се чете от хартия,отколкото от монитора.А и пари за добра кауза се прежалват и то дето се вика "с кеф"!Но няма да стане да давам пари за 90-те процента боклуци,които всячески се мъчат да ми предложат и натрапят.
А относно лъжите,че сайта бил платен-винаги съм поставял медиите виновни наравно със синдикатите и политиците за батака,в който се намираме *MODERATOR*...

vasso

Няма конкретно виновен, всичко е обвързано в такова яко кълбо, че е много трудно да се разплете. Поне е похвално, че има опити сега за такова нещо, дори и минимално.

Black Adder

Понеже съм малко бавномислещ (абе бая прост по нашенски), а чета тук много компетентни мнения, и то от преводачи, писатели и Праводържачи, та да попитам тези сведущите, за съвет, да не вземат да ме арестуват утре и мен:

- Ако си купя книга (плащайки си чинно за нея барабар с всички прекупчийски права, барабар с 45% разпространителски, барабар мазната лъскава подвързия дето се разпада след 1-вото четене, барабар с големият шрифт, за да изглежда по-дебела, барабар с некадърния превод) мога ли или не мога да я дам на NoCarrier, примерно, да я прочете?
Защото според закона излиза, че нямам право.
А какво да правя, ако докато чета книгата в трамвая, acapulko наднича през рамо и чете? Трябвали да затворя книгата и да го издам на ГДЛЕЩА?

(любезно чакам отговора за който ще почерпя, а ако трябва - ще си платя, само и само да знам как да се държа в превозните средства и обществените места, ако нося книга)

phoenixlm

Black Adder, аз не нося вина за хора, които си издават книги с мазни, разпадащи се корици, ако се съмнявам в превода си - го препрочитам по няколко пъти и лично Аз не съм издателство, нито Праводържач. Ако ей така си писал, колкото, видиш ли, да си начешеш крастата - ок. Да, можеш да я дадеш, и да, други могат да ти гледат в книжката, както можеш да си дадеш назаем или за подарък всяка неприкосновена лична собственост. Мислим си, че като си толкова отворен, все трябва да си го чел това някъде до момента. Аз говорех за литературата като цяло, че трябва да се цени и за циганията като цяло - че когато искаш да притежаваш едно нещо, трябва и да си го платиш. А сега ми кажи кога ще ме почерпиш, че ми се пие. Ето, и на мен едно нещо да ми излезе аванта, че ми писна... :duvar:

nikolay0876

То май всички ей така си пишем да се почешем. Всеки има има право за продукт който е създал, произвел, или даже само е дал идея, да се облагоделства от това. Под формата на продажба, наем или...Важното е да получи подобаващо възнаграждение за труда си. В крайна сметка всеки за това работи. А че ние (българите) сме свикнали да надничаме в чуждата книга, докато читателя си я чете в трамвая... не означава че ни се полага. Не казвам, че не ползвам пиратски софтуер ( то май основно ми е такъв), но не е правилно. Но мисля че и това ще се промени... с времето, като почнем да печелим повече пари. Като цяло въпроса е ясен, щом ползваш нечий продукт, трябва да си плащаш.

vasso

Цитат на: Black Adder - 25.06.2010 23:05
Понеже съм малко бавномислещ (абе бая прост по нашенски), а чета тук много компетентни мнения, и то от преводачи, писатели и Праводържачи, та да попитам тези сведущите, за съвет, да не вземат да ме арестуват утре и мен:

- Ако си купя книга (плащайки си чинно за нея барабар с всички прекупчийски права, барабар с 45% разпространителски, барабар мазната лъскава подвързия дето се разпада след 1-вото четене, барабар с големият шрифт, за да изглежда по-дебела, барабар с некадърния превод) мога ли или не мога да я дам на NoCarrier, примерно, да я прочете?
Защото според закона излиза, че нямам право.
А какво да правя, ако докато чета книгата в трамвая, acapulko наднича през рамо и чете? Трябвали да затворя книгата и да го издам на ГДЛЕЩА?

(любезно чакам отговора за който ще почерпя, а ако трябва - ще си платя, само и само да знам как да се държа в превозните средства и обществените места, ако нося книга)

Ми това може да става с всяка стока, например да дадеш диск на приятел или пък да дадеш панталона си. Никой не може да те санкционира за такова нещо, но да разпространяваш МАСОВО литература без разрешението на автора , а пък и печалба да трупаш от това е против всякакви правила.

митко

Абе,момчета,говорите за авторски права ,а прозорците ви са пиратски,на поне 90%от колегите,сигурен съм.Просто ситуацията в която се намираме ни подтиква да предпочетеме авантата,това е.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

vasso

Хах, колега аз пък мога да ти гарантирам, че навсякъде се търси авантата, не само у нас. Борбата с подобни неща е по целия свят и не зависи от материалното състояние на хората. Едва ли ако си пък чаааак толкова изпаднал, че да не можеш да си купиш книга, ще имаш компютър и интернет. ;-)

митко

Ти къде живя другаде освен България за да знаеш такива неща.А май и жизненият опит не ти е толкова голям.Айде недей да си мислиш,че повечето западняци си теглят музика и филми от нета.Аз поне съм видял с очите си как се купува музика,игри и филми в някои по-развити държави
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Similar topics (5)

39302

Публикации: 17
Прегледи: 9518

20404

Публикации: 4
Прегледи: 2751

44895

Публикации: 3
Прегледи: 1888

26441

Публикации: 2
Прегледи: 1721

33816

Публикации: 9
Прегледи: 3564