• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Покрай цензурата и края на седмицата (tl/dnr)

Започната от suntsu69, 11.12.2009 15:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elblanko

Цитат на: discus - 14.12.2009 21:26
На кой човек който е казал че ще гледа цихлиди му е предлагано, да ги махне и да си направи растителен аквариум.
: 14.12.2009г 21:09ч

Тук съм съгласен с теб, такива митове се носят и за дискусите, ама не съм седнал да убеждавам всички ,че хич не са трудни риби за гледане. Хората според мен си идват наплашени *dontknow*
Да но тия митове дискусите се носят още преди да е създаден тоя форум, и никой не знае кой е отговорен за тях.
Пък и аз не искам да убеждавам че са лесни за гледане цихлидите, за мене всички риби са лесни за гледане ако си добре информиран.
Цялата ми идея е да се дава избор на хората и да не бъдат подвеждани, вече не знам за кой път го казвам.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

valnata

Цитат на: discus - 14.12.2009 21:36
@Валната тези със заведенията хич не са критерий, там се прави за по лесна поддръжка, а това че имаш малко светлина не може да те спаси от водорасли, просто си уцелил някакъв баланс. Няма нищо по гадно от пластмасовите подобия на растения по добре без нищо.

Прави се заради поддръжката, но рибите са си здрави и съществуват без растения,и без значение какъв вид са. И на мен не ми харесват, но по мои наблюдения повечето аквариуми са с такива. Аз поне само такива модели срещам. :-D

От дискусите аз лично се отказах заради трудното им гледане според някои.  Е разбрах че не е така, и след като се наситя на скалариите, ще взема дискуси. 

discus

Цитат на: elblanko - 14.12.2009 21:38

Цялата ми идея е да се дава избор на хората и да не бъдат подвеждани, вече не знам за кой път го казвам.

Аз затова не отговарям на въпроси какви риби да си купя, а винаги казвам харесай си нещо пък тогава питай кое с кое може и не може.
Всеки трябва да си избере сам какво му харесва, ако си е харесал африканци например невиждам тогава с какво ще го подведем. Но като си е харесал данио например защо да не му се препоръча на човека да нареди китки.

п.с. Схванах отдавна накъде копаеш, но не мисля че някой насажда на друг какво да прави. Изключваме острите забележки за водолази, раковини и други "екзотики".

vasso

И аз съм твърдо против изкуствените растения. Губи се смисъла при всички случаи. Нито помагат,нито са красиви. Особено ме дразнят тези дето ги няма  като жив аналог в природата и са "цъфнали" :-D с едни ярки цветове.

elblanko

Цитат на: discus - 14.12.2009 21:26
На кой човек който е казал че ще гледа цихлиди му е предлагано, да ги махне и да си направи растителен аквариум.
:
Аз не говоря принципно за цихлиди.
Най често се случва с тези който гледат златни.
Още при първия им пост се нахвърлят върху тях с заучената реплика: ''разкарай златните че ще ти изядат растенията''. *dontknow*
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

discus

Цитат на: elblanko - 14.12.2009 21:46
Аз не говоря принципно за цихлиди.
Най често се случва с тези който гледат златни.
Още при първия им пост се нахвърлят върху тях с заучената реплика: ''разкарай златните че ще ти изядат растенията''. *dontknow*

Да трябва да се уточни, че в общият случай златни и растения не са много съвместими и човека да избере какво да прави да махне едното от двете или да изчака естественото развитие на нещата. Ама и 3-4 златни в 20 литра не се гледат. Каквито са и повечето случаи, за това е и съвета разкарай златните, от този буркан.

п.с. Пък и Велински изчезна, а той си се грижеше за реномето на златните.

bigbeer

Дам. Има лека неприязън към таранките по всички форуми. Та не виждам що требе да сме нещо различно. :) Друг е въпросът, че търговците са виновни за лошата им слава (на златните) като домашни любимци, и не правят нищо по въпроса да ги популяризират или социализират!

elblanko

Цитат на: discus - 14.12.2009 21:52
Да трябва да се уточни, че в общият случай златни и растения не са много съвместими и човека да избере какво да прави да махне едното от двете
Ето за това, имаш една бира от мене.
ЦитатДам. Има лека неприязън към таранките по всички форуми. Та не виждам що требе да сме нещо различно.

Ми аз нямам неприязън към никоя риба.
Тука е мястото да кажеш от какво е продиктуван тоя неприязън?????? 
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

rakim

От това че не са естествен вид,имат не естествено държание,не естествени форми на тялото  и като ги гледам как се мъчат като плуват с тези мехури по главите пожелавам този който ги е докарал до там да му израстнат на него такива.Мутанти.
540л Южна Америка

bigbeer

Цитат на: elblanko - 14.12.2009 22:01
Ето за това, имаш една бира от мене.
Ми аз нямам неприязън към никоя риба.
Тука е мястото да кажеш от какво е продиктуван тоя неприязън?????? 

Ми елементарно, Ел Бланко! Таранките се въдят най-лесно,  таранки има у всеки махленски гараж с претенции за ЗООМАГАЗИН. Таранките са винаги едни от първите рибки с които ни зарибяват лукавите търговци..  възползвайки се от нашата ламерщина относно акваристиката :)
Търговците са виновни за тази негативна нагласа която всички придобиваме след време. А защо са те виновни, ще оставя на теб да отгатнеш ;)  *DRINK*

Асен Евгениев

Във всяко детско филмче им златна рибка в стъклена топка. Да не споменавам
приказката с трите желания. И това ако не е зарибяване!
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

elblanko

Цитат на: rakim - 14.12.2009 22:08
От това че не са естествен вид,имат не естествено държание,не естествени форми на тялото  и като ги гледам как се мъчат като плуват с тези мехури по главите пожелавам този който ги е докарал до там да му израстнат на него такива.Мутанти.
От тях има и с естествена форма, продават се на пазара.
И към тях ли имаш неприязън???
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

valnata

Що ги мразите златните рибета? Мен ме кефят всичките им разновидности, ама как да събера толкова видове в един аквариум. Инъче са сладури и един ден смятам да прибера към 6-7 броя с големи изпъкнали очи, и надути кратунки. :-P :-D

Живко

Отплеснахте се пак в друга тема.
Да ви каже батьо ви.
За положението са виновни феновете на рибите.
Защо?
Ами защото не са активни. Седят и гледат как аквариумите се пълнят с треволяци, а нищо не правят. В место да посъветват човека да си натъпче аквариума с рибета, седят и гледат как растениевъдите си разиграват тоягата и превръщат и цихлидарниците в акваскейпове.
факт е, че са активни и дават съвети хора пристрасни. Харесват растителни аквариуми. Хора, които пишат за удоволствие и за своите проблеми. Как да ги накараме да дават съвети обратни на техните вкусове.
Не става.

Ето това е проблема. Наред с бездействието на търговците, за което вече писах. Всъщност това изобщо не е проблем. Дидо мисля говореше за една цикличност. Акваристиката в цял свят вече не е парчета стъкло пълни с вода и риби.
Вземете се събудете.
Интернет ни донесе просветление. Виждаме красиви аквариуми и искаме такива да са и нашите.
Какво лошо има?
Какво лошо има да си напълниш аквариума доволно с растения, но и с риби? - Само някой да не почва, че това не се прави.

Съвета, които ще получава от мен всеки който попита, ще продължава да бъде: - направи си красив аквариум. Намести камъните, ако трябва сложи корени, ама като Амано :-), подбери правилно растенията и рибите, ама като мен :-P, налей биричката и се кефи.

Никой не се е родил научен.

vasso

Тая мода да се увличаме по някакви временни тенденции ме дразни. Специално за акваскейпа говоря- много странно ми се вижда да се пресъздават сухоземни природни картини в аквариум. Каква е логиката? Нале стремежът е към точно копиране на биотопа на рибите по принцип. Не ми харесва и това, че някои хора нямат собствено виждане за нещата и копират някои си Амано(нищо лично,доказал се е човекът). В крайна сметка това е лично мнение, което няма да се понрави на много хора тук.

Similar topics (2)

7265

Започната от Bass_Maker


Публикации: 26
Прегледи: 7776

21988

Започната от Raven


Публикации: 225
Прегледи: 49355