• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 08:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Подписка против задължителната военна служба

Започната от Pac, 17.05.2006 12:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Longanlon

мда

няма млади, няма стари - 7 часа строева всеки ден, набиваш крак на всеки лейтенант, покрай който минеш на 30 метра

събота и неделя - отпуска, ако не си караул
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

dido

Бахти мизерията е туй. Колко кубинки смени?

Longanlon

а, не много - с третия чифт се уволних
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

NikolaV

Научих няколко работи: как да се скътавам, как да отебавам, как да не правя нищо, без да ми личи, как да не ми пука за нищо, как да не се изненадвам от нищо. А и не малко нови псувни, които не знаех. И станах малко по-мързелив (не мислех, че е възможно)
Смятам го за много полезно.

etg

Цитатмда

няма млади, няма стари - 7 часа строева всеки ден, набиваш крак на всеки лейтенант, покрай който минеш на 30 метра


Тогава не знаеш за какво иде реч в другите поделения :lol:

miTko

Аз в казармата се научих да заплитам(съединявам) стоманено въже.
За друго не се сещам, и преди това си знаех да псувам, но много по-рядко...Като излезнах ми трябваха около 3 месеца за да отвикна, а бях студент и трябваше да приличам на човек.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Longanlon

Aко говорим какво наистина съм научил - научих, че на човек не му трябват 12 часа сън на денонощие, за да съществува. Преди това лягах след полунощ и ставах след повторението на шоуто на слави. Сега спя по 5 часа и съм кукуряк :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Живко

като влезнах в казармата Слави и Воденичарски от КУКУ, бяха пуснали ефирната бомба, че АЕЦ-а е гръмнал. беше яка стегнация. всички в пълно бойно и т.н.
служих в поделение 22120 Симеоновград. черното поделение. режима ма триъгълника Елхово, Грудово, Звездец е същия. за поделението ще кажа само, че цялата ограда е зидана. в най-горната част са зазидани натрошени стъкла, които в интерес на истината никога не са ми пречели tooth само един път се одрасках и то защото един лейтенант ни видя и се опита да ни мерне с Макаров ама дръжки. вече бях старо куче, тоест почти нинджа :lol:
научих, че организацията и обурудването са пълен ташак за разлика от самите войници. всички части бяха разцепване от тактики, стрелби и бойни тревоги без предупреждение, преминаващи в учение по една седмица извън поделението. глад, мизерия.
още в новобранска рота, първата тактика на кашиците е изучаване на славянска маскировка. под вода с тръстикови или там каквито бяха пръчки пръчки.
личната ми изгода е, че опознах себе си доста добре и успях да стана такъв, че да мога да се понасям.
научих и разни други неща, които като гледам накъде отива света май само ми пречат.
в оглед на всички извращения, които съм видял си мисля, че казармата трябва да е 4-5 месеца интензивно обучение. това за да се добие обща представа, ако не дай си боже се наложи обща мобилизация.
против съм да няма обучение.
Никой не се е родил научен.

acho_pl

Цитат на: "NikolaV"Научих няколко работи: как да се скътавам, как да отебавам, как да не правя нищо, без да ми личи, как да не ми пука за нищо, как да не се изненадвам от нищо. А и не малко нови псувни, които не знаех. И станах малко по-мързелив (не мислех, че е възможно)
Смятам го за много полезно.

Браво на теб Ники, наистина много си научил :lol:  :lol:  :wink:
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

NikolaV

Е, аз само за тия си признавам де... :-)
Иначе сериозно - абсолютно против задължителната служба съм разбира се. Първо защото, като всеки който е бил в казармата сам мога да си отговоря какво точно съм научил в областа на военното дело, какъв войник съм станал, а и имам известна представа колко точно е боеспособна армията ни. Не говоря за някакви елитни, секретни и тн. поделения. Говоря за общия случай. Бил съм обикновен артилерст. С други думи не виждам никаква полза за държавата от такава армия. Че тогава я водиха полу-професионална, щото видите ли офицерите и сержантите били наемни :-)
Второ, все си мисля, че можех и малко по-полезно за себе си да прекарам тя година и половина.

6aro

Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

acho_pl

Цитат на: "NikolaV"Е, аз само за тия си признавам де... :-)
Иначе сериозно - абсолютно против задължителната служба съм разбира се. Първо защото, като всеки който е бил в казармата сам мога да си отговоря какво точно съм научил в областа на военното дело, какъв войник съм станал, а и имам известна представа колко точно е боеспособна армията ни. Не говоря за някакви елитни, секретни и тн. поделения. Говоря за общия случай. Бил съм обикновен артилерст. С други думи не виждам никаква полза за държавата от такава армия. Че тогава я водиха полу-професионална, щото видите ли офицерите и сержантите били наемни :-)
Второ, все си мисля, че можех и малко по-полезно за себе си да прекарам тя година и половина.

Спокойно шегувам се :wink:
Но и аз съм на това мнение има много по полезни начини да се прекара загубеното време в казармата като изключим разбира се самите военни, нали:)  :bud
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

Raven

аз пък на втората година хванах един вълшебен момент- така нареченото "второ покръстване" или турската екскурзия от 24 май 89г.

направо подлудяхме- беше гадна и влажна година- като миналата- и цяло лято гнихме по окопите по границата.
срещу нас беше близо половината турска армия / те са един милион общо/ яко натопорчена, а ние бяхме 2-3 хиляди човека - съвсем превъртели .

тогава ни казваха че сем бушони ,и нашата цел е да предупредим само при евентуално нахлуване на комшийте- даваха ни към три минути живот или нещо такова.

имаше един весел момент който няма да забравя- един ден  ,явно нещата се бяха закучили доста- мина старшината ,и както бяхме по позициите си - събра ни военни книжки,лични документи,писма до мама и любимата и ни раздадоха по два пълнителя патрони,и старшината тогава каза  "аре,и глейте а не съ насерете"

почти го бях направил тогава- направо не знаехме на кои свят сме.постоянно чакахме да почнат да ни текът трите минути.
но после нещата се оправиха и се размина.
после ,след няколко години ,вече по демократично време ,казваха че тогава сме били толкова близо до война ,колкото през 43-45 г.

а ние бяхме в центъра на агитката :twisted:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

killiman

"Време разделно" беше ли излязъл тогава? Мой приятел, служил малко след теб в същия регион, разправяше, че редовно са го гледали.

acho_pl

Цитат на: "killiman""Време разделно" беше ли излязъл тогава? Мой приятел, служил малко след теб в същия регион, разправяше, че редовно са го гледали.

И един коментар извън темата:
"Е тва е най - якия български филм"
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

Similar topics (5)

22573

Публикации: 0
Прегледи: 1669

24836

Публикации: 23
Прегледи: 7305

44974

Публикации: 16
Прегледи: 7591

15703

Публикации: 3
Прегледи: 2531