• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 01:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

охлаждане на аквариум

Започната от Петър Василев, 27.04.2016 16:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петър Василев

Привет
Някой правил ли си е система за охлаждане на аквариума със  система водно охлаждане за РС.
То е само вентилатор  радиатор и помпичка . Струва ми се предимство че няма да има изпарения , миризми и влага ако сложа вентилаторите върху водната повърхност. А с тази система водата се върти в затворен кръг, охлажда се от радиатора и вентилаторите  минава през аквариума приема количество топлина и така охлажда водата . Регулируем процес е - може да се спира и пуска когато решиш.
Не знам само до колко е ефективен.
Ако някой го е правил нека сподели мнение . 
Иначе  вентилатори  ще излязат 30 -40 лв
Тази система е около 150 лв -
А климатика за аквариум 900лв

Деян

Ако ти се инвестират толкова пари - чисто и лесно е, да.
Иначе - за каква миризма говориш, когато се изпарява вода тя е на практика дестилирана, няма как да мирише. Малко по-влажно би било, но това доста лесно се оправя. Най-простото охлаждане е с РС вентилатори, които духат директно или тангенциално на водната повърхност, минимална инвестиция и прилична ефективност.  :-)

ico

Ако няма изпарение какво охлаждане? Ще се върти стайната температура на стая без климатик, отново търсене на Топлата вода...
Вентилатори за изпарение или климатик  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Петър Василев

Да да просветна ми - то в PC  се нагряват нещата до 70 гр и се охлаждат до стайна - , пък тук е само стайна. Ефект никакъв  *CRAZY*
Но нека питам - че съм нов в акваристиката - повърхността на водата е 64/31 см  дълбок е аквариума 70 см
колко  вентилатора са ми нужни и успоредно на водата ли да духат или към нея .
Лошото при мене е че капака е стъклен и съм предвидил отвори само за канистъра и кабелите  но вътре имам 8-9 см  в зоната на лампата
Няма ли опасност да изгорят вентилаторите от влагата  че все пак.....

ico

Един трябва да ти свали 4-5 градуса. Но под плътно затворен капак няма да стане, трябва да влиза свеж въздух.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Петър Василев


Similar topics (5)

1879

Публикации: 22
Прегледи: 11391

1035

Започната от Хунта


Публикации: 19
Прегледи: 13944

40206

Публикации: 2
Прегледи: 2553

2702

Публикации: 104
Прегледи: 31283

27107

Публикации: 2
Прегледи: 5475