• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 08:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов успех в акваристиката

Започната от morriddin, 12.03.2012 15:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

morriddin

Ето едно постижение на колега - риболовец!
Надявам се да ви хареса! *privet*
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=69&t=45612

NO CARRIER

Изисква се регистрация за да го видим.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

fizika01

Статията се казва " Щуки на петия етаж "
От колегата Rado1969.








Здравйте приятели,
вероятно ще ви се стори шантаво и мнозина няма да повярват, но съм длъжен да споделя.
Аз излюпих в апартамента хайвер от хваната с въдица щука и заплоден от друга хваната мъжка.
Всичко започна преди една седмица, когато бяхме с приятел и децата на платен водоем за щуки. Въпреки, че се биеше взимаше яко и с 30 рибки хванахме повече от 20 щуки, не много едри - до към кило. Това, което видях още при първата беше хайвера, който течеше от нея, докато я откачахме. На втората щука вече мислех дали да не направя рибовъден опит в къщи. Без никакви усилия издоихме около една шепа хайвер в празен пакет от захранкал. Трудното дойде с хващането на мъжка, защото първите 5-6 хванати риби, бяха само женски. Последва обаче серия от няколко мъжки, и необходимия материал беше осигурен.Всички щуки отлуваха живи и здрави
Хайвера прехвърлихме в кофата за рибките, в къщи го промих, налях 4-5 литра преварена вода, пуснах за аерация едно комресорче за аквариум и така 5 дни ,когато...q Та така на петия ден личинките почнаха да се люпят, на седмия ги преместих в по-голяма кофа, където сложих всички водоросли от аквариума на децата, а и малко треволяк от пред блока, защото забелазах че им е терсене на голото дъно на кофата. Самата кофа изкарах на терасата, защото в кухнята, където веше преди това ми се стори твърде топло. В момента аматьорската ми инсталация изглежда така.. Малките гадини стоят залепени по треволяка, съвсем като попови лъжичкил .Още не ги храня .Всеки ден сменям част от водата с преварена и правя някакви подобрения. Има и проблеми- с почистването на хайвера от мъртвите зърна, защото развалят водата, с температурата, с жената, че мърмори и т.н .Живот и здраве в момента, в който ги пусна в набелязания гьол ще напиша по-подроно.
Моята лаборатория
Та така
  С благодарности на www.nariba.com

АМАЗОН

Колега,можеш ли да дадеш директен линк към статията.
Благодаря.
Опа,аз съм регистриран и го отворих.

denbosch

За тези,които нямат регистрация ще си позволя да пусна повечето постове и снимките на колегата Rado1969 от www.nariba.com .
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=69&t=45612
Понеже там влизам рядко,не съм искал изрично разрешението на колегата,но считам,че не правя нищо нередно и не би трябвало да има нещо против.


Период:начало около 22.03.2011-пускане във водоема 10.04.2011

Здравейте приятели,
вероятно ще ви се стори шантаво и мнозина няма да повярват, но съм длъжен да споделя.
Аз излюпих в апартамента хайвер от хваната с въдица щука и заплоден от друга хваната мъжка.
Всичко започна преди една седмица, когато бяхме с приятел и децата на платен водоем за щуки. Въпреки, че се биеше взимаше яко и с 30 рибки хванахме повече от 20 щуки, не много едри - до към кило. Това, което видях още при първата беше хайвера, който течеше от нея, докато я откачахме. На втората щука вече мислех дали да не направя рибовъден опит в къщи. Без никакви усилия издоихме около една шепа хайвер в празен пакет от захранкал. Трудното дойде с хващането на мъжка, защото първите 5-6 хванати риби, бяха само женски. Последва обаче серия от няколко мъжки, и необходимия материал беше осигурен.Всички щуки отлуваха живи и здрави
Хайвера прехвърлихме в кофата за рибките, в къщи го промих, налях 4-5 литра преварена вода, пуснах за аерация едно комресорче за аквариум и така 5 дни ,когато...



Та така на петия ден личинките почнаха да се люпят, на седмия ги преместих в по-голяма кофа, където сложих всички водоросли от аквариума на децата, а и малко треволяк от пред блока, защото забелазах че им е терсене на голото дъно на кофата. Самата кофа изкарах на терасата, защото в кухнята, където веше преди това ми се стори твърде топло. В момента аматьорската ми инсталация изглежда така..

Малките гадини стоят залепени по треволяка, съвсем като попови лъжичкил .Още не ги храня .Всеки ден сменям част от водата с преварена и правя някакви подобрения. Има и проблеми- с почистването на хайвера от мъртвите зърна, защото развалят водата, с температурата, с жената, че мърмори и т.н .Живот и здраве в момента, в който ги пусна в набелязания гьол ще напиша по-подроно.
Моята лаборатория

Та така
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Захранват се след като се раздвижат /проплуват /!
Тези са на 1 седмица от излюпването и са захранени преди 2 дена за първи път !
Няма по добра захранка от живата артемия !
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstorage1.album.bg%2F9bf%2Fdsc00205_579b6_738564.jpg&hash=4d5cfc46fce0441495667253426704ff2bcebefa
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Артемията се излюпи точно на време

за да захрани тези гадини

Така, че до тук добре
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Деня започна със сутришно подхранване. Това е кльопачката.. артемията... червенее



Последни снимки от терасата....



Следва товарене на колата, новата дето я имам от 2 дена и газ към заветния гьол....
Пристигане,без жертви и понеже водата беше с 3-4 градуса по-ниска се наложи темпериране известно време.....










А тук има и видеоклипчета:

http://vbox7.com/play:c5395fea

http://vbox7.com/play:ef0a489c

А тук са няколко рибки около 20.04.2011 ,които колегата си е оставил в къщи:


След това няма повече инфо,но и така си мисля,че заслужава само поздравления!!!


kaliht7

Това го знам и вчера прочетох по подробно.Браво на колегата,а и като гледам във водоема който ги е пуснал май ще е трудно някой да ги хване :-) :-)

Slavov

Тоя е ебахти изрода, шапка им се сваля на такива хора, голям плюс е било явно че не е знаел как се люпи хайвер, ии  с голям късмет всичко е било точно. Евала...

danielm

сега остава да разберем кой е гьола  и след две години сме там за *fish

Gogo73

Браво и аз съм фен на щуките.

Асен Евгениев

Държавата като не си върши работата, някой друг трябва да го прави. Браво за ентусиазма. *privet*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

joro_123456

Браво  *BRAVO* шапка ти сваляме  *privet*

totishish

Много добро дело само дано някой не започне да печели за негова сметка относно язовира иначе евала

mirosiav

Браво. Хубаво е, че има в България хора постъпващи по този начин. Вложени време, пари, усилия,  емоции и накрая да ги пусне във водоема.  *thanks 
Отглеждане и развъждане на betta splendens като хоби!

kaliht7

Ей,danielm дано това което го пишеш е само на шега! :karamse:

danielm

Да бе  .... никва шега не е. *CRAZY* *CRAZY*
А вие за какво си мислите, че denbosch ги е пуснал там!?
Това обаче, че рибата хвърля хайвер един месец преди забраната е доста притеснително.

P.S. Рибарите рибата не можем да я изловим колкото и да се пънем с въдицата. Така най-много като се моткаме по язовирите да я опазим от бракониерите.

Similar topics (5)

23355

Започната от kobra


Публикации: 10
Прегледи: 4390

40269

Публикации: 20
Прегледи: 7397

30455

Публикации: 1
Прегледи: 1722

2068

Публикации: 43
Прегледи: 15290

8541

Публикации: 16
Прегледи: 7312