• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 21:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

имам розов данио. гони черната молинезия и хелерката

Започната от Rambolife, 07.12.2013 16:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rambolife

здр те колеги имам проблем Розовия Данио ми гони черната молинезия и хелерката. имам 20 лит. аквариум много растения :)

Лора

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Rambolife

сигурна ли сте  @}->--  да не им ухапе упашките  *dontknow*

Caxapa

Розово данио в 20 литра аквариум с хелери и гупи не бих събрал заедно! 

mitaka_yakov

Аз имам 2 розови даниота. Това са едни от най-пъргавите и миролюбиви рибки според мен. По цял ден се гонят една друга. Предполагам че и твоето се закача с другите и си търси някой, с който да си игра и да се закача. Спокойно :) Може да му вземеш дружка, само че ти е малко малко аквариумчето :(( Измисли някаква комбинация :-)

Rambolife

снощи смених 50% от водата. днеска гледам взе да закача и неонките

Лора

Тогава го разкарай. Защото няма да спре да гони другите рибки.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

mitaka_yakov

Розово данио, хелери, молинези, неони , какво още има този 20 литров аквариум? Според мен им е малко пренаселено.

Rambolife

2 хелера, 1 златна рибка,1 трихогастер,4 неона, 1 черна молинезия и 1 бетта

mitaka_yakov

Направо си прекалил...златни с бета ? златна в 20литра ? прочети темите за начинаещи които са за съжителството на различните видове, има и таблица даже, както и темата колко риби в колко литра (нещо подобно е). Направил си доста грешки. В 20 литра можеш да гледаш няколко малки рибета, например няколко неонки, няколко живородки, но това което си направил е доста неправилно  :-( прочети темите от падащото меню в ляво, защото иначе колегите трябва доста да се поизпишат къде си сбъркал. Нагреватели, помпи, филтър, температура, как са ?

Rambolife

помпичка с донапрен и нагаравател 25W температурата е 22-26


Публикациите са слети: 08.12.2013 14:52

знам че златната рибка, трябва да я махна и трихогастера ама  :'(  свикнах с тях вече. 3-4 месеца става дет ги гледам.

mitaka_yakov

Има го и този момент, ти сам си преценяваш  :-) Просто казвам, че може бетата да закача златната, да й наяде перките. Правилото е 1 златна - 30 литра, сега е малка, но след време ще порасне, ще й и тясно, ще почне да цапа повече водата и така :))) С времето сам ще прецениш кои рибки  да махнеш и кои да оставиш, или да си вземеш по-голям аквариум и така. Успех с начинанието и повече четене и питане тук, винаги ще има кой да ти отговори и даде съвет, а и доста често да те навикат, поне с мен е било така  :-D и btw добре изглежда аквариума  *YAHOO*

Similar topics (5)

55265

Публикации: 3
Прегледи: 2058

39803

Публикации: 3
Прегледи: 1734

12006

Публикации: 8
Прегледи: 4191

17105

Публикации: 6
Прегледи: 7463

1902

Публикации: 12
Прегледи: 6608