• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 08:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Една услуга с TDS метър

Започната от TiratroN, 04.04.2012 16:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pastet89

Здравейте имам една огромна молба към някой от хората с ТДС метър. Може ли да се срещнем и да ми измерите два разтвора на сребърна вода, аз съм болен и трябва да я пия но не знам по колко защото трябва да я измеря а нямам уреда и гледам че са скъпи. Ако трябва ще ви платя някакви пари за едно мерене. От София съм, благодаря предварително.

serdarov

Обади се, ще ти я измеря, и не два разтвора а двеста ако трябва.Естествено не става въпрос за никакви пари, уреда е електронен и няма никакви консумативи.
0887-52-12-11

TiratroN

Наложи се да пратя още един имейл и вече получих отговор.
Казаха че минава обратна осмоза и могат да ми доставят такава вода преди да и бъдат сложени минералите за подобряване на вкуса ?!?!?!?!?!
Как мразя да получавам двусмислени отговори, които въобще не са отговори. Някои хора им е природен талант да дават отговор по даден въпрос без всъщност да отговарят точно на него.
Приемам че отговорът им е "не". Тоест - водата която се продава в магазина не е чиста от каквито и да е минерални вещества.
Съответно не става за моите цели.

ivotri

За какво ти е? Има места където продават дестилирана вода или пречистена чрез други методи.

Benzacillin

Всички трапезни води са получени чрез  обратна осмоза, но в тях се добавят задължително малко количество минерали, необходими на организма (за да не ги съдят  :-) )  За солена чорба ти трябва дестилирана вода  :whistle:

TiratroN

Цитат на: ivotri - 27.05.2012 20:55
За какво ти е? Има места където продават дестилирана вода или пречистена чрез други методи.
Ще поливам цветя- насекомоядни.
Вярно че има дестилирана вода, и осмотична има... ама по 70 стотинки литъра е най-евтината. А Савина е по 30 стотинки. Затова исках да разбера. Но май ще мина на дъждовна вода.


ivotri

И аз гледам растения, но не съм на ясно с насекомоядните. При тях не трябва да има микро елементи така ли?

Similar topics (5)

49519

Публикации: 12
Прегледи: 4358

36963

Започната от alleyesonme


Публикации: 2
Прегледи: 1630

27738

Публикации: 3
Прегледи: 2310

19648

Публикации: 73
Прегледи: 33468

4827

Публикации: 0
Прегледи: 2113