• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 19:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Винце и Ракийка :)

Започната от Mup0, 26.09.2010 13:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

04.10.2010 07:41 #15 Last Edit: 14.11.2010 09:07 by Caxapa
Ох и аз го направих преди 3-4 дена.Но баща ми е голям майстор и го направихме мешано 150 кг мерло на 80 кг каберне.
И всичко си е както си пише по дебелите книги.22.5-23 захарност серниста киселина по грам на килограм грозде и добавяне на дрожди за стабилна фирментация през целия период (понеже мазето ни е на 2 етажа и е хладно).Миналата година стана елексир,дано и тази да стане така.Айде наздраве че ми потекоха лигите а е рано за алкохол ;)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Лора

04.10.2010 18:35 #16 Last Edit: 14.11.2010 09:07 by Caxapa
Цитат на: MeTogu - 04.10.2010 07:41
Ох и аз го направих преди 3-4 дена.Но баща ми е голям майстор и го направихме мешано 150 кг мерло на 80 кг каберне.
И всичко си е както си пише по дебелите книги.22.5-23 захарност серниста киселина по грам на килограм грозде и добавяне на дрожди за стабилна фирментация през целия период (понеже мазето ни е на 2 етажа и е хладно).Миналата година стана елексир,дано и тази да стане така.Айде наздраве че ми потекоха лигите а е рано за алкохол ;)

Мммм... много обичам винце. А вашето най много...



П.П Не съм пила, но съм мераклийка да го опитам. Така както го описа и на мен ми се допи. Не, че нещо ама да не пометна. :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

stanilabg

05.10.2010 09:51 #17 Last Edit: 14.11.2010 09:08 by Caxapa
Цитат на: MeTogu - 04.10.2010 07:41
... серниста киселина по грам на килограм грозде...

Би ли казал как се дава тази киселина?

kamos

Цитат на: stanilabg - 05.10.2010 09:51
Би ли казал как се дава тази киселина?
На капки е
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

MeTogu

Аз си я купих в 500 мл шишенце от специализиран винарски магазин.Има упътване на етикето но ще ти кажа с 2-3 думи.Слага се по грам на килограм грозде при самото мелене преди да е тръгнала фирментацията.Убира киселата жилка на виното.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

stanilabg

05.10.2010 20:20 #20 Last Edit: 14.11.2010 09:06 by Caxapa
Тук я има и като прах, и като таблетки. Четох, че се използва доста пъти - в началото когато се меле гроздето, после преди да се прехвърли ширата в бурето или дамаджаната и когато се бистри виното. Доколкото разбрах се слага във всеки един нов съд за да неутрализира кислорода и по този начин да предпази виното от окисляване и разбира се премахва киселината му, дървения вкус и т.н.

MeTogu

13.11.2010 23:56 #21 Last Edit: 14.11.2010 08:18 by Caxapa
Да ви се похваля.Виното ми е готово и стана доста добро и пивко,най-важното е че след доста изпито количество изобщо никакво главоболие нямах.Но все пак дневната доза не трябва да превишава 2 чаши.Русенците може да заповядат да го дегустират, а exorsista ако иска мога да му пратя по автобуса. :)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kamos

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Асен Евгениев

Като ми позасъхнат подковите, дето съм ги окачил на терасата, идвам. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Caxapa

Цитат на: akapulko - 14.11.2010 09:55
Като ми позасъхнат подковите, дето съм ги окачил на терасата, идвам. *THUMBS UP*
Ниско ли ти е терасата?  :-D   *DONTWORRY* :vino:

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!