• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 00:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Много ми е интересно Плаща ли се...

Започната от sailender, 09.11.2010 21:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sailender

Много ми е интересно при поръчки от чужда страна плаща ли се мито за рибите? Може ли някои от колегите да ме просветли по въпроса :) благодаря предварително

Rendaka

То зависи от коя чужда имате предвид, иначе и за Даджайски боб не се плаща, ама само от даджайте!

Поздрави!
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

sailender

Извинявам се но май не_знам какво е даджайки :)....Между другото вносителите .... помогнете на колегите и разкрийте малко от тайните си моля ви :)

dandy

Мисля, че мито + ДДС се плаща като поръчваш от страни извън ЕС. За поръчки от ЕС само ДДС дължиш. Това се отнася за стоки над 100$.

sailender

Ах мито :) сега трябва да проверя какво е митото от Индия :)

ceco

Внос е когато купуваш от трета страна, извън ЕС. При сладководните риби няма мито има само 20 % ДДС. Ако купуваш от ЕС не е внос, а вътреобщностно придобиване /ВОП/. Тогава не дължиш нищо, все едно, че купуваш от Пловдив.

sailender

иха аз си мислех че изискванията са повече.......сега не мога да разбера защо магазините държат такива високи цени .... лолз в списъците които имам цените са смазващи..... примерно червения неон е 12 цента а в бг се продава за 3 лева :) каква е идеята или просто липса на конкуренция и монопола на фирмите :)

Antuni

Идеата е че шипинга ще ти разтовари голяма част от паричките!! Схвана ли сега!! Ако поръчаш един кашон от ЕС с риби шипинга може да варира от 150 - 200 Евро до 650 Евро според големината на пратката!! Ако ти се вижда 3лв много по магазините поръчай си на 12 цента неонки на които пътя им ще струва примерно 100 евро!! Освен всичко друго повечето оферти в нета са за минимум количество риби като бройки или минимум цена, нали се сещаш че тебе никой няма да те отрази за примерно 20-30 риби или по малко от 50-100 евро!! И на края примера ти с неонките е доста не на място защото в повечето случаи се поръчват риби които струват пари и то доста както са моите Nkonde мога да твърдя. Които са дивоуловени!! Успех с неоните!! *THUMBS UP*
0899808552

Similar topics (5)

32205

Публикации: 0
Прегледи: 1469

24897

Започната от vasso


Публикации: 18
Прегледи: 6323

19815

Започната от miTko


Публикации: 3
Прегледи: 2327

4632

Публикации: 27
Прегледи: 7813

52639

Публикации: 11
Прегледи: 6040