• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.06.2024 03:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

рибки на сухо

Започната от anc, 31.10.2013 22:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

anc

Чудя се? - и гледам в обявите продавам, как се снимат рибки извадени от естествената им среда за пари.Или аз съм изкугуригал, за да ме дразни, или това е нормалното...колеги, моля да ми помогните да се поправя, приемам всякакви мнения

Лора

Здравей.
Не знам дали на теб нещо ти има или на някой друг, може би на всички ни има нещо.
Защо се снимат така? Ами отговорът е следния. За да се добие представа в действителност колко е голяма рибката, заинтересования да прецени, дали ще се вмести в аквариума му или не.
А продавача... да докаже размера и евентуално, защо иска такава цена. Същото е и с растенията. Те също се вадят, пльоскат се на един теракот и се снимат.
Надявам се да съм била полезна.

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

anc

Привет колега, благодаря за вниманието, ама не мога да се съглася...обява за продажба на сомче без да са посочени размерите, да се снима на сухо без да има метър или поне кибритена клечка, до него, която всеки знае, че е 4см., а дали е 30?, наистина ммай аз съм мръдналия, щото ги гледам да ме радват, обичам ги за това - и не им причинявам неразложение...

Асен Евгениев

Цитат на: anc - 31.10.2013 22:53
и не им причинявам неразложение...
Това не го разбрах. Иначе всички сме малко или много изкукуригали. *CRAZY*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Георги

"They are medium-sized, bony-plated fishes covered in spines and Pterygoplichthys, the predominant invasive plec in Mexican waters, breathes air and can live out of water for long periods." http://www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=3965

Pterygoplichthys sp. могат да дишат въздух и издържат извън вода доста време.

Mirobg

Цитат на: anc - 31.10.2013 22:53
Привет колега, благодаря за вниманието, ама не мога да се съглася...обява за продажба на сомче без да са посочени размерите, да се снима на сухо без да има метър или поне кибритена клечка, до него, която всеки знае, че е 4см., а дали е 30?, наистина ммай аз съм мръдналия, щото ги гледам да ме радват, обичам ги за това - и не им причинявам неразложение...

  Радвам се че съм те изумил.  Но аз не съм първия,нито ще съм последния. Просто ако се поинтересуваш и попрочетеш ще разбереш. Нима косатките които ловят тюлени на брега са изкукуригали? Едва ли.Повярвай не ми скърца дюшамето. А размера е 15 см. и както съм споменал "сомчето" е доста социализирано.

Публикациите са слети: 01.11.2013 00:08

Ето няколко снимки на според мен най-добрия европеец занимаващ се само с "L-ве" Макс Чимашенко
  Трябва да го питам дали му хлопа и на него дъската.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

anc

Благодря на всички, разбрах че аз съм изкукригалия...рибки без вода, дайте да направим състезание, коя повече издържа???? и да залагаме.......

Георги

За мен е много по-неприемливо да се слагат в един аквариум всякакви риби, без да се поинтересува слагащият за поне приблизителни условия, подходящи за тях. Но не го наричам изкукуригал.
Иначе, ето как някои риби изскачат сами http://aquariumbg.com/forum/problemi-pri-ribite/ancistrus-nad-5-chasa-na-suho-no-jiv/

zlatna ribka

Цитат на: anc - 31.10.2013 22:53
Привет колега, благодаря за вниманието, ама не мога да се съглася...обява за продажба на сомче без да са посочени размерите, да се снима на сухо без да има метър или поне кибритена клечка, до него, която всеки знае, че е 4см., а дали е 30?, наистина ммай аз съм мръдналия, щото ги гледам да ме радват, обичам ги за това - и не им причинявам неразложение...
Ех  Миро,... :-D как можа да изпуснеш ножа и вилицата да снимаш? *ROFL*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Mirobg

Цитат на: anc - 01.11.2013 00:21
Благодря на всички, разбрах че аз съм изкукригалия...рибки без вода, дайте да направим състезание, коя повече издържа???? и да залагаме.......

   Здраве да е. Нека за теб сме изкукуригали. За състезание аз съм "против".
  Едно е да го извадиш 30 сек. за снимка,съвсем друго е да поставяш световни рекорди...
  Ако се бе информирал относно специфичните особености на "сомчетата" а не да водиш война срещу "изкукуригали съдисти"  като мен...

Публикациите са слети: 01.11.2013 12:47

Цитат на: zlatna ribka - 01.11.2013 10:29
Ех  Миро,... :-D как можа да изпуснеш ножа и вилицата да снимаш? *ROFL*

Споко Кате,тигана е на котлона.... *ROFL*
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Caxapa

Колегите са обяснили в какви случаи се вадят рибки  от аквариумите. Не всички риби се подлагат на такива фотосесии. Надявам се да спрете с дискусията и да не се самобвинявате в "изкукуригалост" Просто виждам, че темата бавно отива към коша. Дискусии  не се приемат не от строгост и наложена цензура от екипа на БАЕ а просто е безсмислено да се коментират подобни неща.
Поздрави от екипа на БАЕи модератор Сахара

anc

E извинявам се на всички, които съм засегнал с думите ми,мисълта ми бе друга ама няма никакво значение...Здраве и успехи! :-[

Similar topics (5)

4827

Публикации: 0
Прегледи: 2112

44046

Публикации: 0
Прегледи: 1402

42228

Публикации: 6
Прегледи: 4008

1762

Публикации: 15
Прегледи: 7657

34354

Публикации: 11
Прегледи: 4192