• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.06.2024 17:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

КонкурсЪт..

Започната от bigbeer, 25.10.2009 03:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Divane

Вероятно снимката е пусната през някой фотошопски филтър за шумоподтискане и затова тека се е омазала. В оригинал е много по-добре и за това моята препоръка е " Не барайте фотошопа когато не знаете кое как се прави!"  ;-) :-D

На мен ми харесаха доста снимки от конкурса,включ. и тази(ама оригинала),но в последствие като разбрах,че мога да гласувам само за една - остана тази с коридорасите.

Като се оценява снимка трябва да се имат предвид няколко неща - композиция,фокус,светлина и никак не маловажно - емоцията.
Ако трябва да се каже коя снимка беше направена най-добре като качество на изображението ,това е тази със златната рибка. Единствено при нея цялата рибка беше отлично на фокус,т.е. предава пълната информация за този вид аквариумен обитател,но пък от художествена гледна точка беше доста прозаична. Коридорасите пък бяха на другия полюс - много емоция,затова лично аз предпочетох тях.

За да бъда още по-точна трябва да кажа,че едно е да се оценява художествена фотография и съвсем друго снимки на животни,които са предимно информативни относно вида,цветовете,здравословното състояние..

bigbeer

Цитат на: Divane - 26.10.2009 16:24
Вероятно снимката е пусната през някой фотошопски филтър за шумоподтискане и затова тека се е омазала. В оригинал е много по-добре и за това моята препоръка е " Не барайте фотошопа когато не знаете кое как се прави!"  ;-) :-D


Деси, явно знаеш какво е фотошоп?!  :-P Къде видя филтри?! "Омазването" съм го правил почти изцяло на ръка, а фотошопа си го барам от 15 години :) Очаквам от теб, да бъкнеш тази снимка на Живко с вещата си ръка и да ни покажеш на всички как требе да се прави.   *THUMBS UP*


_777_

Аз пък едно не мога да разбера,какво значение имат тук понятия като композиция,фокус,светлина и емоция когато темата на конкурса е "Снимка на аквариумен обитател".Не трябва ли да се оценяват само и единствено обитателите,а не техниката и уменията на снимащия.Колко човека от форума могат да си позволят техника примерно за 2000 лв като се има в предвид че повечето членове на форума са ученици.И не ми казвайте че "ама то и тези фактори имат значение".
Не смятам да коментирам повече!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Divane

ами мисля,че конкурса е за ФОТОГРАФИЯ или съм се объркала нещо?! Мисля,че нееднократно съм казвала(а даже и показвах),че не е задължително да имаш техника за 2000 лв за да направиш хубава снимка. Но ако ти харесва да мрънкаш и да се правиш на обиден - ок,твоя воля!

ПП: Също така не съм видяла конкурса да е за "най-хубава гупа"(примерно) пък дори и такъв да е ВИНАГИ се обръща внимание на ФОТОГРАФИЯТА иначе може да си ги описваме рибките с думи.

elblanko

Цитат на: _777_ - 26.10.2009 19:47
Аз пък едно не мога да разбера,какво значение имат тук понятия като композиция,фокус,светлина и емоция когато темата на конкурса е "Снимка на аквариумен обитател".Не трябва ли да се оценяват само и единствено обитателите,а не техниката и уменията на снимащия.Колко човека от форума могат да си позволят техника примерно за 2000 лв като се има в предвид че повечето членове на форума са ученици.И не ми казвайте че "ама то и тези фактори имат значение".
Не смятам да коментирам повече!

Тука и аз съм на тоя принцип, взимам предвид и качеството на снимките но то почти не ми влияе. Най важно е рибето.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Живко

Цитат на: _777_ - 26.10.2009 19:47
Аз пък едно не мога да разбера,какво значение имат тук понятия като композиция,фокус,светлина и емоция когато темата на конкурса е "Снимка на аквариумен обитател".Не трябва ли да се оценяват само и единствено обитателите,а не техниката и уменията на снимащия.Колко човека от форума могат да си позволят техника примерно за 2000 лв като се има в предвид че повечето членове на форума са ученици.И не ми казвайте че "ама то и тези фактори имат значение".
Не смятам да коментирам повече!


Разбира се че това е най-важното. В случая се прави конкурс за снимка само защото да се направи състезание с живи обитатели е извън финансовите възможности на почти всички.
Но все пак има и фактор фотография, за мен за съжаление.
На практика Пламене, се получава друго. Ефекта от една добра композиция влияе толкова много, че човек несъзнателно се предава на ефекта.
И аз гласувах за сивите сомчета. Страшно въздействаща снима. А например килитата ми харесват много повече. Ако имаше друг рейнбол, сигурно той щеше да ме кефи най-много, но....
Никой не се е родил научен.

Raven

Това е един стар спор- конкурс за фотография или за аквариумни обитатели.

Аз по принцип харесвам хубавата арт фотография и за това възприемам конкурса повече откъм арт страната му- за това сомчетата ми харесаха.

Това не беше снимка на сомчета, а снимка на сомчета. :-)

Но други го разбират по друг начин, въпрос на усещане е, не е повод за спор.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iek

 Айде и аз да плесна моята версия на рейнбоу-то, да предупредя, че съм използвал друга програма, а не фотошоп, може ли една троянска сливова и за мен?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi35.tinypic.com%2F6gd4w4.jpg&hash=371c897b914983cb18db3d00a23e1e3314a5770e

Асен Евгениев

Само да вметна, че повечето сме лаици и не оценяваме снимките откъм композиция,
фокус, светлина, сянка, северно сияние и т.н. и т.н. и т.н. Че то иначе трябваше да
има жури от професионални фотографи. Е да, ама тогава пък конкурса трябваше да
бъде в един друг форум.
Първата ми работа беше да изхвърля от класацията си оня лустросан фотошопнат рибок,
дето мяза на оплескан с брилянтин преди кастинг. Просто гласувах за хабитат. Но това
е лично мнение.

         :-D *ROFL*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bigbeer

Цитат на: iek - 26.10.2009 22:39
Айде и аз да плесна моята версия на рейнбоу-то, да предупредя, че съм използвал друга програма, а не фотошоп, може ли една троянска сливова и за мен?


Браво Иво! Ама контурите на рибето са ужасни.  :-P Погледни ги внимателно :) Малко повече търпение е трябвало да отделиш при тифецването. Като цяло обаче, добре се е получило.  *DRINK* Заслужи си троянската сливова!

Similar topics (2)

3925

Публикации: 1
Прегледи: 1694

9728

Публикации: 0
Прегледи: 1462