• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

колко бихте дали за абонамент на аквариумни списания ?

Започната от 77, 27.01.2006 22:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nemo

Цитат на: "Longanlon"Аз пари давам за списанието на АДА 100%.

Също евентуално за някакво друго списание общо за акваристика.

Никакви цихлиди не финансирам.

rofl  rofl  rofl


Стига ве , всички сме хора ...
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Boby_

Списанието на АДА мен пък не ме вълнува изобщо. Същото мога да кажа и за общи списания за акваристика.
Интересувам се от африкански цихлиди и не бих дал пари за нещо различно.
Щом така поставихме нещата като орел, рак и щука, май в крайна сметка всеки ще си се абонира за каквото прецени или най-малкото ще трябва да се разделим на групички по интереси и да видим дали ще има достатъчно желаещи.

Boby_

Ето това списанийце е интересно, а и цената му не е много висока:

http://www.cichlidnewsmagazine.com/index.html

Струва 45$ на година + 20$ за въздушна поща извън рамките на Северна Америка.

vrp

Цитат на: "Boby_"Ето това списанийце е интересно, а и цената му не е много висока:

http://www.cichlidnewsmagazine.com/index.html

Струва 45$ на година + 20$ за въздушна поща извън рамките на Северна Америка.
Става.Направо прави абонамента.

niky

Пък ние ще се заемем със сканирането :D

vrp

Цитат на: "niky"Пък ние ще се заемем със сканирането :D
Който плаща ще сканира


vrp



niky

И си траеш.
Ами кажи си мението за списанието, мисля че е добро и с обща насоченост.

icobrada


Joro Vn

Във Варна вече сме обсъждали идеята за общ абонамент на клуба /"Акваристика 2000"/. И проблемът май беше финансов поради малкия брой активни членове. Руските издания май не бяха никак лоши. Склонни са да дават повече и по- подробна информация. Това се вижда и от руските сайтове. Нивото на акваристиката им никак не е ниско, особено на хобистиката. Езикът също е достъпен. Ако е западно, май немските си струват, като "Датц" например. Ще се консултирам с колеги /ако AquaBG не се включи  :D /, те бяха правили проучване за цени и начин на доставка. Моето мнение е да преобладава текстовата информация пред картинки, фотоси и т.н. Картинки в нета бол, много по- полезен е текста /който колегите ще преведат своевременно и перфектно, а не като "Бултра" :wink:  :D /. И за избягване на спорове, най- добре да е обобщено, за цихлиди мен също не ме търсете. Иначе се включвам без проблеми и на цена, надхвърляща горната граница на анкетата. При повече желаещи наистина може да се помисли за няколко издания, за да няма ощещени преводачи  :wink: .

Живко

аз се интересувам
и от растения
и от риби
и от цихлиди, нищо, че и те са риби. :lol:
бих участвал в две или три партии за да се абонираме за тези списания.
въпреки всичко, като че ли е по-добре да има една група, събрала паричките,да кажем за 2 или 3 списания
Никой не се е родил научен.

NO CARRIER

Аз и от жени се интересувам.  :lol:
Но, наистина, дайте да обсъдим какво за какво ще се абонираме?
Ако списанията са за риби, дали няма да се разглеждат новооткрити рибки, вместо да се обръща внимание на по-разпространените? На мен би ми било интересно да науча за разни подробности по отглеждането на сегашните ми риби, отколкото да разбера кога е размножителния период на новоокритата риба в торфените блата на май... таковата, къде, там, беше. За растенията също.
И за цихлиди, пак ще ми е интересно да чета. Ако нещо, ще разчитам на Веско.  :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

всъщност както каза Жоро снимки  си имам предостатъчно,поредната експедиция на Амано също мога да си я прегледам в нета,нови технически атрибути на водещи аквафирми също не ме интересуват особено- и техните каталози отвсякъде мога да ги дръпна.
единственото което ме интересува е техники на отглеждане на растения- торене,субстрати ,дозиране,микрои макроелементи,кога ,по колко ,как точно и тн.
осветление,СО2,смени на вода.
как растенията да са перфектни, а пък водорасли хич да си нямам.

останалото е реклами и го има на всякъде.
до сега  гледам оранжерийте в сайта на Ратай примерно,и се чудя как да му разбера точно тези неща които изброих.
много се съмнявам че някъде ще каже - слагаш от това и това по едиколкоси.
за Амано пък да не говорим.

бих се цанил и при двамата за общ работник без заплата за три месеца,на момента още :lol:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

37957

Публикации: 11
Прегледи: 4748

32618

Публикации: 13
Прегледи: 5577

22426

Публикации: 7
Прегледи: 4948

12547

Публикации: 7
Прегледи: 4007

5805

Започната от puhcho


Публикации: 13
Прегледи: 4583