• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 07:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво мислите за АСТА

Започната от Peza, 31.01.2012 18:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kapacitet

ЦитатЧетох в 24 часа,че и Германия отказва да го подпише.

Германия не е отказала да го подпише, а "замръзяват" подписването му. Германия трудно подписва какво и да е, защото няма натиск от западна Европа  *CRAZY* , а и има едни хорица избрани от народа на които им се плаща да мислят.  :-)

А колкото до тегленето на музика и филми тук има тежки глоби и затвор,а това е самата реалност. Ще спомена един лек пример как функционира системата. Започва се от държавата, която е написала законите за защита на правата. След това продуцентските къщи наемат адвокатски кантори, които са специализирани в интернет измамите. Те от своя страна качват в торентите файлове с точната големина, разширение и име, като на някой от защитените продукти. И така започва голямото чакане някой да се закачи и да започне да тегли. От там по IP-адрес и с пълното съдействие на доставчиците (всичко регламентирано със закон) се стига до жертвата, която автоматично дължи няколко стотин евро.

Карган

Цитат на: kapacitet - 14.02.2012 19:40
Германия не е отказала да го подпише, а "замръзяват" подписването му. Германия трудно подписва какво и да е, защото няма натиск от западна Европа  *CRAZY* , а и има едни хорица избрани от народа на които им се плаща да мислят.  :-)

А колкото до тегленето на музика и филми тук има тежки глоби и затвор,а това е самата реалност. Ще спомена един лек пример как функционира системата. Започва се от държавата, която е написала законите за защита на правата. След това продуцентските къщи наемат адвокатски кантори, които са специализирани в интернет измамите. Те от своя страна качват в торентите файлове с точната големина, разширение и име, като на някой от защитените продукти. И така започва голямото чакане някой да се закачи и да започне да тегли. От там по IP-адрес и с пълното съдействие на доставчиците (всичко регламентирано със закон) се стига до жертвата, която автоматично дължи няколко стотин евро.

Значи разпространяват нелегален софтуер, музика и филми, за да могат да съдят хората за пари?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

kapacitet

ЦитатЗначи разпространяват нелегален софтуер, музика и филми, за да могат да съдят хората за пари?

Те разпространяват фаил носещ името и характеристиките  на защитен продукт.

ddimitrov

Това сериозно ли го правят с фалшив файл? Трудно ми е да го повярвам, то излиза и правен въпрос, че дори да съм го изтеглил то реално нямам копие на песента :)

Малко извън темата. Миналата седмица мой колеги бяха в Германия командировка. Наложи се една отдалечена намеса от моя страна и се оказаха в доста интересна ситуация. Оказа се, че в хотела плащат по 7 евро на ден за достъп от 128kbps, недостатъчна за почти нищо. С едно нещо да сме по напред от европата.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

NO CARRIER

Това го правеха още по времето на Napster, а после и на e-mule.  *MODERATOR*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

tibet

Проблемът с АСТА въобще не е в торентите и споделянето на файлове. Темата изкуствено се насочва само в тази посоко за да се умаловажи силата на протеста срещу споразумението.
А истината е друга - тотален контрол на корпорациите над хората в мрежата, и не само, и възможност за наказние ( разбирай "саморазправа") с заподозрян нарушител, без доказателство, само по подозрение.
С две думи - бизнесът властва тотално над индивида, без възможност на защита за последния.

"1984" в реално приложение през 2012 ..............................

От нас зависи да не стане реалност.
........ поне засега.

Mitko80

.........това е само началото........сега ще чакаме и да ни чипосат.....,а то ще е близко бъдеще,но лошото е,че ще ни провокират....и сами ще го направим

diso

Мисля, че самата философия на борбата с пиратството е сбъркана и некоректна към потребителите.
Ако аз съм търговец и имам камион със стока, логично е да я прибера в склад или в магазин, където стоката да е недостъпна за крадене... Какво обаче правят собствениците на права: оставят стоката на улицата и се скриват в храстите - да дебнат и изнудват хората посмели да си вземат от наглед изоставената стока.
Това образно отразява картинката.
Какъв е по-честният вариант за защита на интелектуалните права?
Отново пример: който помни винилните плочи, помни и, че нямаше начин да се презаписват. Презаписите започнаха, с появата на магнитните ленти, достъпни за масов кръг хора. Извод: ако носителят не е достъпен за презапис, обектът на правата(музика, филми, игри...) няма да се краде така свободно. Компютрите, аудио и видео техниката, телефоните... се продават с възможности да копират всичко. Ако музиката, например се продава във формат, който не може ТЕХНИЧЕСКИ да се копира масово, пиратството на интелектуална собственост ще се ограничи тотално и няма да се налагат репресии спрямо потребителите.


Similar topics (5)

21073

Публикации: 9
Прегледи: 4500

53829

Публикации: 10
Прегледи: 4565

13064

Публикации: 5
Прегледи: 2952

9501

Публикации: 112
Прегледи: 29811